• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » قیمت نفت به ۵۵ دلار رسید
  کد خبر : 1952738

  قیمت نفت به ۵۵ دلار رسید

  قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۱۹ سنت، معادل ۲.۲ درصد افزایش به ۵۵ دلار و ۲۱ سنت رسید.  پس از آنکه موسسه گلدمن ساکس پیش بینی خود از قیمت نفت برای سال ۲۰۱۷ را افزایش داد و تولید کنندگان نشانه هایی از وفاداری به طرح کاهش تولید…

  قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۱۹ سنت، معادل ۲.۲ درصد افزایش به ۵۵ دلار و ۲۱ سنت رسید.

  ۱

   پس از آنکه موسسه گلدمن ساکس پیش بینی خود از قیمت نفت برای سال ۲۰۱۷ را افزایش داد و تولید کنندگان نشانه هایی از وفاداری به طرح کاهش تولید را از خود نشان دادند، قیمت نفت روز جمعه افزایش یافت.
  بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات دیروز با یک دلار و ۱۹ سنت، معادل ۲.۲ درصد افزایش به ۵۵ دلار و ۲۱ سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا نیز یک دلار معادل ۲ درصد افزایش داشت و در پایان معاملات هفتگی به ۵۱ دلار و ۹۰ سنت رسید.
  این افزایش قیمت ها موجب شد تا قیمت هر دو شاخص نفتی برای چهارمین هفته در طی ۵ هفته اخیر افزایش یابد. قیمت نفت برنت در طول این مدت حدود ۲۳ درصد و قیمت نفت خام آمریکا حدود ۲۰ درصد افزایش یافته است.
  تولید کنندگان نفت از جمله کویت، عربستان و ابوظبی که از اعضای اوپک محسوب می شوند، به مشتریان خود اعلام کرده اند که از ماه ژانویه در چهارچوب طرح کاهش تولید عرضه نفت خود را کاهش خواهند داد.
  گلدمن ساکس در یادداشتی نوشت: «این کاهش تولیدهای بیشتر و پیش بینی ما از رشد قوی تقاضا موجب می شود که انتظار عادی شدن حجم ذخایر نفت را … تا تابستان سال آینده داشته باشیم.»
  بر اساس توافقی که بین اوپک و تولید کنندگان غیر عضو این سازمان به دست آمده، قرار است تولید نفت از ماه ژانویه حدود ۱.۸ میلیون بشکه در روز کاهش یابد.
  گلدمن ساکس پیش بینی کرده که در نتیجه اجرای توافق کاهش تولید، قیمت نفت خام آمریکا در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ به ۵۷.۵ دلار برسد در حالی که پیش بینی قبلی این بانک آمریکایی ۵۵ دلار بود.
  گلدمت ساکس همچنین پیش بینی کرده قیمت نفت برنت پس از نیمه اول ۲۰۱۷ بین ۵۵ تا ۶۰ دلار باشد.
  با این حال هنوز تردیدهایی در مورد تمایل دیگر تولید کنندگان عضو اوپک برای تبعیت از طرح کاهش تولید وجود دارد

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.