• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » دولت آمریکا یک بانک ایتالیایی را بابت دور زدن تحریم ایران جریمه کرد
  کد خبر : 1952737

  دولت آمریکا یک بانک ایتالیایی را بابت دور زدن تحریم ایران جریمه کرد

  مهمترین نهاد رگولاتوری بانکی نیویورک، بانک ایتالیایی اینتسا سانپائولو و شعبه آن در نیویورک را بابت نقض مقررات پولشویی و رازداری بانکی آمریکا و انجام معاملات بانکی با ایران به مبلغ ۲۳۵ میلیون دلار جریمه کرد. مهمترین نهاد رگولاتوری بانکی نیویورک، بانک ایتالیایی اینتسا سانپائولو و شعبه آن در نیویورک را بابت نقض مقررات پولشویی…

  مهمترین نهاد رگولاتوری بانکی نیویورک، بانک ایتالیایی اینتسا سانپائولو و شعبه آن در نیویورک را بابت نقض مقررات پولشویی و رازداری بانکی آمریکا و انجام معاملات بانکی با ایران به مبلغ ۲۳۵ میلیون دلار جریمه کرد.

  ۱

  مهمترین نهاد رگولاتوری بانکی نیویورک، بانک ایتالیایی اینتسا سانپائولو و شعبه آن در نیویورک را بابت نقض مقررات پولشویی و رازداری بانکی آمریکا و انجام معاملات بانکی با ایران به مبلغ ۲۳۵ میلیون دلار جریمه کرد.
  بر اساس اعلام دولت آمریکا، این بانک «به طور ویژه کارمندانی را آموزش داده بود» تا فعالیت های انتقال پول مرتبط با ایران را به گونه ای جلوه دهند که این تراکنش ها به درستی شناسایی نشود.
  دولت آمریکا همچنین گفت، بانک اینتسا که مقر اصلی آن در میلان ایتالیا قرار دارد و شعبه ای نیز در نیویورک دارد مرتکب «کوتاهی های شدیدی در تبعیت» از سیستم رصد تراکنش های مالی شده و به صورت عمدی اطلاعات را از ماموران بررسی عملکرد بانک پنهان کرده است.
  این گزارش حاکی است، بانک اینتسا قصورهایی را در سیستم خود که برای شناسایی تراکنش های مشکوک طراحی شده بود مرتکب شده است.
  این بانک در ارتباط با ایران «از یک فرآیند ویژه» استفاده کرده تا ده ها هزار تراکنش مرتبط با ایران را که در فاصله سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۶ انجام داده پاک کند. ارزش این تراکنش های مالی که از طریق شعبه نیویورک انجام گرفته بیش از ۱۱ میلیارد دلار برآورد شده است. در ان سال ها ایران هدف تحریم های دولت آمریکا بود.
  در سال ۲۰۱۲، دولت آمریکا بانک استاندارد چارترد انگلیس را بابت انتقال بیش از ۲۵۰ میلیارد دلار پول برای مشتریان ایرانی اش، ۳۴۰ میلیون دلار جریمه کرد.
  در ژوئن ۲۰۱۴ نیز، بانک فرانسوی بی ان پی پاریبا بابت نقض ترحیم های دولت آرمیکا علیه ایران ۸.۹ میلیارد دلار جریمه شد.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.