• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » پوشش ۷۰ درصدی دانش‌آموزان خانواده‌های ایثارگر در مدارس شاهد
  کد خبر : 1952705

  پوشش ۷۰ درصدی دانش‌آموزان خانواده‌های ایثارگر در مدارس شاهد

  مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بالغ بر ۳۷۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف در ۱۳۴۷ مدرسه شاهد تحصیل می‌کنند، گفت: در مجموع قریب به ۷۰ درصد ورودی‌ها به مدارس شاهد از جامعه ایثارگران هستند. محمدحسین کفراشی مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در خصوص «آخرین…

  مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه بالغ بر ۳۷۰ هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف در ۱۳۴۷ مدرسه شاهد تحصیل می‌کنند، گفت: در مجموع قریب به ۷۰ درصد ورودی‌ها به مدارس شاهد از جامعه ایثارگران هستند.

  ۱
  محمدحسین کفراشی مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در خصوص «آخرین وضعیت مدارس شاهد در کشور»، اظهار داشت: ۱۳۴۷ مدرسه شاهد در کشور داریم که بالغ بر ۳۷۰ هزار دانش‌آموز در سه مقطع ابتدایی، متوسطه اول و متوسط دوم تحصیل در آنها تحصیل می‌کنند.

  وی افزود: با استقرار سامانه ثبت‌نام در مدارس شاهد (سجا) در ۲ سال گذشته، میزان پوشش دانش‌آموزان خانواده‌‌های ایثارگر از ۴۳ درصد به قریب ۷۰ درصد، در حال حاضر رسیده است و حدود ۳۰ درصدی که باقی مانده است نیز دانش‌آموزانی هستند که با خانواده شهدا و ایثارگران نسبت داشته و یا از خانواده فرهنگیان و افراد دیگر هستند.

  کفراشی افزود: ممکن است در منطقه‌ای حتی فرزند فرهنگیان نیز نتوانسته باشد در مدارس شاهد ثبت‌نام کند؛ به دلیل اینکه امتیاز دانش‌آموزان خانواده‌های ایثارگر نسبت به آنها یالاتر بوده است، اما در مجموع قریب به ۷۰ درصد ورودی‌ها به مدارس شاهد از جامعه ایثارگران هستند.

  مدیرکل امور شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در خصوص «برنامه‌های اداره کل شاهد و ایثارگران وزارت آموزش و پرورش در سال تحصیلی جاری»، خاطرنشان کرد: بنا داریم جشنواره بزرگ ایثار را با همکاری وزارتخانه‌‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد در اسفندماه برگزار کنیم که در حال برنامه‌ریزی این جشنواره هستیم.

  وی متذکر شد: قرار است در این جشنواره از دانش‌آموزان و دانشجویان طرح شاهد که نخبه بوده و دارای مراتب علمی هستند، تجلیل به عمل آید.

  کفراشی عنوان کرد: این برنامه با محوریت بنیاد شهید و امور ایثارگران و همکاری وزارتخانه‌های علوم، آموزش و پرورش، بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی انجام می‌شود و برای اولین‌بار برگزار خواهد شد.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.