• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » تمام روستاها بر خط الکترونیک پرونده سلامت
  کد خبر : 1952688

  تمام روستاها بر خط الکترونیک پرونده سلامت

  طرح USO سلامت، به عنوان فاز نهایی تکمیل شبکه ملی سلامت در گستره خدمات الکترونیک سلامت روستایی، تحقق بخش امید روستاییان کشور برای دستیابی به خدماتی موثر، پایدار، و جامع است.  همزمان با نمایشگاه الکامپ، به عنوان بزرگترین رویداد تجاری سالانه در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور، وزارت…

  طرح USO سلامت، به عنوان فاز نهایی تکمیل شبکه ملی سلامت در گستره خدمات الکترونیک سلامت روستایی، تحقق بخش امید روستاییان کشور برای دستیابی به خدماتی موثر، پایدار، و جامع است.

  ۱

   همزمان با نمایشگاه الکامپ، به عنوان بزرگترین رویداد تجاری سالانه در عرصه تولید و عرضه محصولات و خدمات صنایع الکترونیک و کامپیوتر کشور، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات وزارت بهداشت، درمان، و آموزش پزشکی در برنامه ای مشترک، آغاز طرح USO سلامت کشور را به امضاء مشترک رساندند.

  در این راستا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به عنوان وزارتخانه پیشروی دولت در زمینه خدمات دولت الکترونیک مصمم شد با همکاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، دسترسی به خدمات الکترونیک برخط پرونده سلامت خود را در قالب طرحی مشترک در زیرمجموعه طرح USO، با عنوان USO سلامت، برای تمام روستاییان و مراکز و واحدهای خدمات سلامت روستایی کشور فراهم سازد.

  بر اساس این طرح، تمام روستاهای بدون اتصال به شبکه ملی اطلاعات کشور و شبکه ملی سلامت با فراهم سازی زیرساخت‌های لازم به شبکه اطلاعاتی کشور پیوسته و زمینه برقراری خدمات بر خط الکترونیک پرونده سلامت محقق می‌شود.

  این طرح در نهایت، نزدیک به ده هزار روستای محروم از شبکه کشوری خدمات الکترونیک سلامت را به شبکه اطلاعات کشوری وزارت بهداشت متصل خواهد کرد.

  سامانه برخط پرونده الکترونیک سلامت کشور یکی از بزرگترین و وسیعترین پروژه‌های خدمات الکترونیک در حوزه سلامت کشور است که بر اساس ماده ۳۵ قانون برنامه پنجم توسعه توسط وزارت بهداشت، درمان، و آموزش پزشکی در سطح محدودی آغاز و سپس همراه با برنامه تحول نظام سلامت وارد فاز گسترش واقعی خود به تمام مراکز سرپایی و بستری دولتی در اقصی نقاط کشور شد. این مراکز شامل بیش از ۲۰ هزار مرکز جامع سلامت، خانه بهداشت و واحدهای مرتبط و نیز نزدیک به ۶۰۰ بیمارستان دولتی و واحدهای زیر مجموعه است.

  طرح USO سلامت، به عنوان فاز نهایی تکمیل شبکه ملی سلامت در گستره خدمات الکترونیک سلامت روستایی، تحقق بخش امید روستاییان کشور برای دستیابی به خدماتی موثر، پایدار، و جامع است.

  به گزارش وزارت بهداشت – طرحUSO، طرح تسهیل و توسعه دسترسی به خدمات الکترونیکی در مناطق روستایی و کمتر توسعه یافته، با هدف ایجاد بسترهای لازم برای توسعه کسب و کارهای روستایی و کمک به توسعه پایدار روستاهاست که توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات پایه ریزی و در حال اجراست.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.