• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » تاکید بر بومی شدن پرورش ماهی در قفس
  کد خبر : 1952535

  تاکید بر بومی شدن پرورش ماهی در قفس

    به گزارش ایران ویج به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی ، حجتی وزیر کشاورزی در جریان بازدید از طرح های شیلاتی قشم با اشاره به این که خوشبختانه این طرح با استقبال کارآفرینان،سرمایه گذاران و ساحل نشینان روبرو شده و در حال عمومیت یافتن است،تصریح کرد: باتوجه به کاهش ذخایر دریایی و…

  پرورش ماهی

   

  به گزارش ایران ویج به نقل از روابط عمومی وزارت جهاد کشاورزی ، حجتی وزیر کشاورزی در جریان بازدید از طرح های شیلاتی قشم با اشاره به این که خوشبختانه این طرح با استقبال کارآفرینان،سرمایه گذاران و ساحل نشینان روبرو شده و در حال عمومیت یافتن است،تصریح کرد: باتوجه به کاهش ذخایر دریایی و برای اشتغال پایدار و درآمدزایی بومیان و صیادان جزیره قشم، طرح‌های پرورش ماهی در قفس،تکثیر و پرورش میگو و همچنین استفاده از طرح های دانش بنیان در قالب برنامه های اقتصاد مقاومتی وزارت جهاد کشاورزی اجرا می شود.

  وی اضافه کرد: تاکنون بیش از ۳۶۰ قفس برای تولید آبزیان در آب های خلیج فارس،دریای عمان و دریای خزر تولید شده و استقرار یافته است.

  حجتی ظرفیت قفس ها را حداقل ۳۵تن و حداکثر ۱۲۰تن اعلام کرد و افزود:تاکنون برای تولید ۸۴ هزارتن ماهی به روش پرورش در قفس در جزیره قشم مجوز صادر شده است.

  وی تاکید کرد: وزارت جهاد کشاورزی در تامین منابع مالی و زیرساخت‌های اجرای طرح اقتصاد مقاومتی پرورش ماهی در قفس، حمایت و پشتیبانی همه جانبه می کند.

  بر اساس این گزارش وزیر جهاد کشاورزی در جزیره قشم از نخستین مرکز تولید و پرورش در قفس گونه های بومی ماهیان خلیج فارس با بهره مندی از دانش بومی بازدید کرد.

  حجتی بر لزوم بومی سازی زنجیره فعالیت و خدمات مرتبط با فن آوری آبزی پروری دریایی در حوزه پیشین و پسین در کشور برای پایداری و اقتصادی کردن تولید از طریق پروش ماهی در قفس تاکید کرد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.