• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , ادبیات , فرهنگی و هنری » دایره‌المعارف اشعار مرتبط با حضرت محمد (ص) تدوین می‌شود
  کد خبر : 1952471

  دایره‌المعارف اشعار مرتبط با حضرت محمد (ص) تدوین می‌شود

    اسماعیل آذر، مدیر گروه ادبیات فارسی سازمان فرهنگی اکو  اظهار داشت: دایره‌المعارف اشعار مرتبط با حضرت محمد (ص) از روز ولادت حضرت با پشتوانه جایزه مصطفی (ص) کلید می‌خورد. وی افزود: این دایره‌المعارف دربرگیرنده آثار شعری مرتبط با حضرت محمد (ص) است که زیر نظر من گردآوری می‌شوند. در این مجموعه تمام قصائد و…

  حضرت محمد (ص)

   

  اسماعیل آذر، مدیر گروه ادبیات فارسی سازمان فرهنگی اکو  اظهار داشت: دایره‌المعارف اشعار مرتبط با حضرت محمد (ص) از روز ولادت حضرت با پشتوانه جایزه مصطفی (ص) کلید می‌خورد.

  وی افزود: این دایره‌المعارف دربرگیرنده آثار شعری مرتبط با حضرت محمد (ص) است که زیر نظر من گردآوری می‌شوند. در این مجموعه تمام قصائد و توصیف‌های شاعران پارسی‌زبان با معنی کردن واژه‌ها و ترکیب‌های مغلق و حل دیگر مشکلات شعری آورده شده و شاعران نیز معرفی می‌شوند.

  مدیرگروه ادبیات فارسی سازمان فرهنگی اکو گفت: یک جلد از مجموعه دایره‌المعارف اشعار مرتبط با حضرت محمد (ص) پیرامون زندگی و صفات پیامبر خاتم از دیدگاه شاعران فارسی‌زبان به‌ویژه مولانا جلال‌الدین محمد بلخی است.

  آذر ادامه داد: مجلدهای دیگر این مجموعه دربرگیرنده مجموعه قصائد و شعرهای هزار سال ادبیات فارسی است.

  وی تصریح کرد: دایره‌المعارف اشعار مرتبط با حضرت محمد(ص)می‌تواند دستگیر محققانی شود که می‌خواهند پیرامون حضرت محمد مصطفی (ص) در حوزه زبان و ادبیات فارسی تحقیقاتی داشته باشند. این مجموعه اثری است ماندگار که خوانندگان را از نظر هنری با مضامینی که شاعران فارسی‌زبان از آنها استفاده کرده‌اند، آشنا کند. بنابراین ما امیدواریم که دایره‌المعارف اشعار مرتبط با حضرت محمد (ص) بتواند برای آیندگان مورد استفاده و بهره‌برداری قرار بگیرد. شیوه کار کاملا نظام‌مند است و با اصول تحقیقات علمی صورت می‌پذیرد.

  آذر افزود: تاکنون بیش از ۷۰۰۰شاعر شناسایی شده‌اند که در مسیر تحقیق می‌توانند مورد استفاده قرار بگیرند. آنچه مورد توجه محققان است اینکه شعرها باید از یک نظام هنری و زیباشناختی بهره کافی داشته باشند و با همه سلیقه‌ها منطبق باشند.

  مدیرگروه ادبیات فارسی سازمان فرهنگی اکو خاطرنشان کرد: مجموعه دایره‌المعارف اشعار مرتبط با حضرت محمد (ص) حداقل در ۳ یا ۴ جلد تحقیق و تدوین خواهد شد.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.