• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اجتماعی » لایحه قانون حمایت از حقوق معلولان آماده ارائه به صحن علنی مجلس
  کد خبر : 1952364

  لایحه قانون حمایت از حقوق معلولان آماده ارائه به صحن علنی مجلس

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از ارائه لایحه قانون حمایت از حقوق معلولان به صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: در این قانون زمینه‌های اشتغال، بیمه، درمان، مناسب سازی معابر، ساختمانها و … پیش بینی شده که برای تمام دستگاهها قابل اجرا است. در دیدار ۴ تن از نمایندگان مجلس از آسایشگاه خیریه کهریزک، بر…

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس از ارائه لایحه قانون حمایت از حقوق معلولان به صحن علنی مجلس خبر داد و گفت: در این قانون زمینه‌های اشتغال، بیمه، درمان، مناسب سازی معابر، ساختمانها و … پیش بینی شده که برای تمام دستگاهها قابل اجرا است.

  ۱
  در دیدار ۴ تن از نمایندگان مجلس از آسایشگاه خیریه کهریزک، بر لزوم حمایتهای همه جانبه از این مجموعه به عنوان آبروی نظام تأکید شد.

  سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی و نماینده ملکان در مجلس شورای اسلامی، روح الله بابایی نماینده بوئین زهرا، سید حمزه امینی نماینده هشترود و احمد بیگلری نماینده شهرستان خدابنده، یاران مهربان کهریزک بودند که به دیدار سالمندان و معلولین آمدند و از نزدیک با محل زندگی این خانواده ۱۷۵۰ نفری آشنا شدند.

  این نمایندگان مجلس سپس در نشستی با محمدرضا صوفی نژاد مدیر آسایشگاه به بررسی نیازها و مشکلات متعدد پیش روی این خانواده بزرگ پرداختند.

  سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: این روزها متعلق به جمعیت بزرگ معلولین است و بتازگی روز جهانی معلولین را پشت سر گذاشته ایم. مانیز با انگیزه یاری به آنان کهریزک را انتخاب کرده ایم و از هم اکنون این اطمینان را می دهیم که در خدمت این قشر بزرگ از جامعه خواهیم بود.

  وی کمیسیون اجتماعی مجلس را فعال در عرصه دفاع از حقوق معلولین دانست و تصریح کرد: قانون حمایت از حقوق معلولین آماده ارائه به صحن علنی مجلس است که پس از تصویب، کمکهای شایانی را در همه زمینه ها به این قشر بزرگ جامعه بزرگ جامعه خواهد کرد. در این قانون زمینه هایی چون اشتغال و بیمه، درمان، مناسب سازی معابر و ساختمانها و … پیش بینی شده که برای تمام دستگاهها قابل اجراست.

  خدادادی با اشاره به بخشی از اقدامات این کمیسیون در جلوگیری از ابتلای فرزندان این مرز و بوم به معلولیت خاطرنشان کرد: با مصوبه این کمیسیون و تأیید مجلس شواری اسلامی، از این پس دولت مکلف است هزینه آزمایشات ژنتیک برای خانواده های جدید را پرداخت نموده تا از این رهگذر شاهد تولد فرزند معلول در خانواده ای نباشیم.

  خدادادی فراکسیون حمایت از معلولین را باعث افتخار این بخش از جامعه دانست و گفت: ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس عضو این فراکسیون هستند که از این منظر یک رکورد به حساب می آید . این فراکسیون می تواند در آینده نزدیک در حمایت از حقوق معلولین قدمهای بسیار موثری بردارد.

  نماینده مردم ملکان در مجلس با اشاره به دیدار با جمعی از سالمندان و معلولین ساکن در این مجموعه گفت: معرفت زیبایی را در این جمع دیدیم، شما جمعی ارادتمند به تشکٌل خودهستید و این لطف خداست که رفتار وکردار شما را شایسته حمایت از این جمعیت بزرگ کرده است .این را بدانید از این پس ما نیز همچون شما خود را خادم افتخاری کهریزک می دانیم.

  رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شواری اسلامی با اشاره به انواع نیازها و مشکلات پیش روی آسایشگاه خیریه کهریزک نیز گفت : این قول را از هم اکنون می دهیم تمام موارد مطروحه را به مجلس ببریم و در جهت رفع نگرانی ها و برطرف کردن نیازهای فعلی تلاش نماییم.

  منبع : فارس

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.