• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » کاخ سفید: کنگره در صورت برهم زدن برجام باید با پیامدهای سخت آن روبرو شود
  کد خبر : 1952334

  کاخ سفید: کنگره در صورت برهم زدن برجام باید با پیامدهای سخت آن روبرو شود

  سخنگوی کاخ سفید می‌گوید: کنگره در صورت برهم زدن توافق هسته‌ای باید با پیامدهای سخت آن روبرو شود. جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز پنج شنبه در کنفرانسی خبری گفت اگر قانونگذاران آمریکایی تصمیم گرفته اند موافقتنامه هسته ای ایران را برهم بزنند، کنگره مجبور خواهد بود با پیامدهای جدی ناشی از این اقدام روبرو…

  سخنگوی کاخ سفید می‌گوید: کنگره در صورت برهم زدن توافق هسته‌ای باید با پیامدهای سخت آن روبرو شود.

  ۱

  جاش ارنست سخنگوی کاخ سفید روز پنج شنبه در کنفرانسی خبری گفت اگر قانونگذاران آمریکایی تصمیم گرفته اند موافقتنامه هسته ای ایران را برهم بزنند، کنگره مجبور خواهد بود با پیامدهای جدی ناشی از این اقدام روبرو شود.

  وی افزود: اگر کنگره آمریکا این موافقتنامه را که محدود شدن فعالیت های هسته ای ایران را درپی داشته است، برهم بزند در آن صورت مجبور خواهد بود با پیامدهای سخت ناشی از آن روبرو شود.

  ارنست در ادامه مدعی شد: تنها دلیلی که باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه تمدید قانون تحریم های ایران را وتو نکرد این است که این قانون مطابق با تعهدات آمریکا براساس موافقتنامه هسته ای ایران است.

  پیشتر کاخ سفید با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: باراک اوباما رئیس‌جمهور آمریکا طرح تمدید تحریمهای ایران را در روز چهارشنبه امضا نکرده ولی اجازه داده است تا این مصوبه به قانون تبدیل شود.

  سنای آمریکا اول دسامبر طرح تمدید تحریم‌های ایران را با ۹۹ رأی موافق بدون رأی مخالف تصویب کرده است.

  جان کری، وزیر خارجه آمریکا نیز گفته است که قانون شدن تمدید تحریم های ایران، تاثیری بر توافق هسته ای با ایران ندارد و این قانون کاملا با تعهدات آمریکا در توافق هسته ای موسوم به برجام سازگار است.

  کری در بیانیه ای اعلام کرد: تداوم اجرای توافق هسته ای ایران یک هدف مهم استراتژیک برای آمریکا باقی خواهد ماند.

  در بیانیه کری آمده است: بدون وجود این قانون نیز ایالات متحده همچنان قادر به آگاهی از هرگونه نقض برجام توسط ایران و یا در صورت لزوم بازگرداندن تحریم ها بود. از نظر دولت تمدید طرح تحریم های ایران غیر ضروری بود.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.