• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » نقشه جدید منطقه پس از آزادی حلب بر اساس محورهای ایران، روسیه و سوریه ترسیم می‌شود
  کد خبر : 1952329

  نقشه جدید منطقه پس از آزادی حلب بر اساس محورهای ایران، روسیه و سوریه ترسیم می‌شود

  دبیر پارلمان سوریه در مصاحبه‌ای گفت که نقشه جدید خاورمیانه پس از آزادسازی حلب بر اساس سه محور ایران، روسیه و سوریه تشکیل خواهد شد.  ارتش سوریه توانست بزرگترین پیروزی از ابتدای جنگ تحمیلی محور ضدسوری بر این کشور را بر اردوگاه تروریست‌های مورد حمایت این محور رقم بزند و شرق حلب از اشغال آنها…

  دبیر پارلمان سوریه در مصاحبه‌ای گفت که نقشه جدید خاورمیانه پس از آزادسازی حلب بر اساس سه محور ایران، روسیه و سوریه تشکیل خواهد شد.

  ۱

   ارتش سوریه توانست بزرگترین پیروزی از ابتدای جنگ تحمیلی محور ضدسوری بر این کشور را بر اردوگاه تروریست‌های مورد حمایت این محور رقم بزند و شرق حلب از اشغال آنها آزاد شد.

  بر اساس گزارش‌ها اولین گروه از افراد مسلح ساعت ۸ صبح روز پنجشنبه به وقت محلی از محله های شرقی حلب خارج شدند.

  سربازان روسی عملیات خروج افراد مسلح از شرق حلب به سمت ادلب را مراقبت خواهند کرد و از پهپاد برای کنترل این عملیات استفاده می‌کنند.

  این در حالی است که طی دو روز گذشته رایزنی‌های گسترده‌ای در سطح دیپلماتیک بین کشورهای ایران، روسیه، ترکیه و آمریکا در مورد سرنوشت افراد مسلح در حلب صورت گرفته است.

  “خالد عبود” دبیر پارلمان سوریه در مصاحبه با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به تشریح آخرین تحولات سوریه پس از آزادسازی حلب پرداخت.

  نقشه جدید خاورمیانه پس از آزادی حلب بر اساس محورهای ایران، روسیه و سوریه ایجاد می‌شود

  وی در این مصاحبه گفت: من معتقدم که منطقه و حتی جهان پس از آزادسازی سوریه وارد مرحله جدیدی شده است. ما هم اکنون در مرحله‌ای قرار داریم که کاملا با مراحل قبل متفاوت است به خصوص زمانی که درباره ادیان در سوریه و منطقه صحبت می‌کنیم و در حال حاضر برگ‌های برنده منطقه در دستان دولت سوریه و همپیماناش قرار دارد و بازتولید منطقه بر اساس ۳ محور صورت خواهد گرفت که این سه محور بر اساس حضور ایران، روسیه و سوریه صورت می‌پذیرد و بر اساس گزارش‌هایی که می‌رسد بی اعتباری آمریکا و کشورهای غربی در سطخ منطقه و بین‌المللی کاملا به گوش می‌رسد.

  ۳

  اولویت دولت سوریه پس از آزادی حلب خلاص شدن از شر تروریست‌ها در دیگر مناطق است

  این عضو پارلمان سوریه در پاسخ به سوال دیگری درباره اولویت‌های دولت سوریه پس از آزادسازی حلب گفت: در حال حاضر اولویت دولت سوریه چگونگی پاکسازی تمامی کشور از لوث وجود تروریست‌ها با همکاری همپیمانانش است و پس از این اولویت، بازسازی سوریه اولویت مهم دیگر است. اما در حال حاضر مهمترین موضوع این است که چگونه بتوانیم حضور تروریست‌ها در مناطقی که حضور دارند را پایان ببخشیم. تمام رویدادهایی که در حلب روی داد با تقابل‌هایی که در آینده روی خواهد داد کاملا متفاوت است چون تقریبا یک توافق بین‌المللی وجود دارد که در مناطقی که هم اکنون تحت سیطره دولت سوریه نیست، گروه‌های تروریستی حضور دارند. ما در حلب توانستیم بر تمامی امکاناتی که کشورهای مختلف در اختیار آن چیزی که مخالفان میانه رو نامیده می‌شود فائق آییم و کشورهای مختلفی بر روی این مخالفان سرمایه گذاری کرده بودند اما هم اکنون و پس از آزادسازی حلب این کشورها دیگر نمی‌توانند به حمایت آشکار از گروه‌های تروریستی در دیگر مناطق باقی مانده بپردازند و این مناطق، عرصه نبرد فرماندهی نظامی خواهد بود و در حال حاضر نمی‌توان اولویت فرماندهی نظامی را مشخص کنیم.

  وی در پاسخ به سوال دیگری درباره اعزام گروه‌های مسلح از مناطق آزاد شده به استان ادلب و امکان ایجاد خطر از این استان برای دیگر مناطق گفت: کسانی که این برنامه ریزی را انجام دادند که افراد مسلح را به چه زاویه‌ای بفرستند قطعا می‌داند که دارند چه کاری را انجام می‌دهند و بر اساس تجربه‌های پیشین، زمانی که افراد مسلح را از منطقه‌ای به منطقه دیگر می‌فرستید باعث می‌شود که این افراد در حالتی منفعلانه قرار بگیرند و کارایی و توانایی خود را از دست می‌دهند.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.