• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » رزاقی بهار: کاهش نرخ تورم از دستاوردهای دولت یازدهم است/ خلیل زاده: کم کردن نرخ تورم به بهای تعطیل کارخانه‌ها آیا درست است؟
  کد خبر : 1952309

  رزاقی بهار: کاهش نرخ تورم از دستاوردهای دولت یازدهم است/ خلیل زاده: کم کردن نرخ تورم به بهای تعطیل کارخانه‌ها آیا درست است؟

  رزاقی بهار: کاهش نرخ تورم از دستاوردهای دولت یازدهم است/ خلیل زاده: کم کردن نرخ تورم به بهای تعطیل کارخانه‌ها آیا درست است؟Reviewed by on Dec 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، کرسی‌آزاداندیشی دانشجویی با عنوان «جمهوری یازدهم، نقد و بررسی منش و عملکرد دولت تدبیر و امید»…

  رزاقی بهار: کاهش نرخ تورم از دستاوردهای دولت یازدهم است/ خلیل زاده: کم کردن نرخ تورم به بهای تعطیل کارخانه‌ها آیا درست است؟Reviewed by on Dec 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری دانشجو از مشهد، کرسی‌آزاداندیشی دانشجویی با عنوان «جمهوری یازدهم، نقد و بررسی منش و عملکرد دولت تدبیر و امید» در دانشکده علوم‌پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد توسط جامعه اسلامی دانشجویان این دانشگاه برگزار شد.

   

   

  باید دولت را فارغ از جناح سیاسی نقد کرد

   

  محسن صابری، عضو سابق جامعه اسلامی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در خصوص دستاوردهای این دولت گفت: باید دولت را فارغ از جناح سیاسی نقد کرد و دید واقع بینانه داشت.

   

  این فعال دانشجو افزود: دولت در چند زمینه موفقیت های خوب و یا نسبی داشته یکی ثبات بازار، کاهش تورم، مهار آب و رشد تولید کشاورزی خوب عملکرد کرد و در برخی جاها ضعف دارد.

   

  وی در انتقاد از دولت، گفت: ما در اقتصاد رشد یک درصد داشته‌ایم که این مربوط به کشاورزی و نفت خام است؛ اما حال فهمیدند که فروش نفت چقدر به ضرر است.

   

  این عضو سابق تشکل جامعه اسلامی خاطرنشان کرد: در دولت یازدهم رشد صنعت منفی بوده است، با افزایش نفت و کشاورزی بخواهیم همه مشکلات اقتصادی را جبران کنیم، برا ی کشور خوب نیست.

   

  صابری با اشاره به اینکه در تورم بیشتر افراد از طبقه ضعیف آسیب دیده‌اند، گفت: این که توسعه سیاسی را در توسعه اقتصادی ببینیم یک فاجعه است.

   

  رشد اقتصادی هر کشور مهمترین شاخص دولت است
   

  علی رزاقی بهار، فعال دانشجویی اصلاح طلب در خصوص دستاوردهای دولت یازدهم، گفت: دولت یازدهم ۲۵ دستاورد اقتصادی داشته؛ اما بدلیل این‌که اطلاع‌رسانی نشده مردم در جریان این دستاوردها قرار نگرفته‌اند.

   

  وی با بیان اینکه بی‌تدبیری مدیران دولت سابق باعث ایجاد تحریم علیه کشور شد، تصریح کرد: آنان به این امر اهمیتی نمی‌دادند و بعد از مدتی دیدیم که این تحریم‌ها چه تاثیری در کشور داشت.

   

  این دانشجو با اشاره به این نکته که روحانی دولت را در شرایط ضعیف تحویل گرفت، تصریح کرد: درست که این دولت ضعف‌هایی دارد؛ اما با توجه به اوضاع بدی که کشور داشت، اقداماتی که این دولت کرده شبیه معجزه است.

   

  این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با انتقاد از رشد اقتصادی منفی در دولت گذشته، افزود: رشد اقتصادی هر کشور مهمترین شاخص دولت است؛ اما چه بلایی سر اقتصاد کشور آمدکه این رشد منفی شده است.

   

  رزاقی در ادامه سخنان خود دستاوردهای دولت یازدهم را برشمرد و بیان داشت:کاهش نرخ تورم و پیروزی دیپلماسی نفتی در اوپک از جمله این دستاوردها می‌باشد.

   

  وی در خصوص کابینه پیر دولت، نیز خاطرنشان کرد: اینقدر شرایط بحرانی در حوزه مختلف علمی وجود داشت که اجبارا از چهره هایی استفاده شد که این اوضاع آشفته را جمع کنند.

   

  این دانشجو تاکید کرد: صادرات غیر نفتی بعد از هشتاد سال رشد داشته است و همچنین کاهش هزینه واردات بعد از تحریم ها داشته‌ایم، نباید کل دستاوردهای این دولت را به خاطر مسائل سیاسی زیر سوال ببریم، این درست نیست.

   

  این فعال سیاسی اصلاح‌طلب از دیگر دستاوردهای دولت یازدهم را خودکفایی در گندم، کاهش قاچاق و تک نرخی کردن مواد غذایی برشمرد و گفت: در هر حوزه این دولت نسبت به دولت سابق پیشرفت داشته است سعی در تقویت زیر ساخته‌ها دارد.

   

  در این دولت جایگاه اجتماعی و سیاسی برای زنان دیده نشده

   

  در ادامه خلیل‌زاده، عضو سابق جامعه اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، گفت: این دولت در زمانی روی کار آمد که در  انتخابات مشکلاتی بود که  نامزدهای حضور در انتخابات دارای گفتمان مشترک داشتند به غیر روحانی که با رای خیلی لب مرزی به ریاست جمهوری رسید.

   

  این فعال دانشجو در انتقاد از دولت یازدهم، خاطرنشان کرد: پایگاه اجتماعی دولت در این چند سال کم شده و شاهد بی اخلاقی سیاسی می‌باشیم. کابینه دولت پیر است و این نشان می دهد که دولت به جوانان اعتنایی ندارد.

   

  عضو سابق جامعه اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: چنانچه بررسی کنیم، میزان تحصیلات افراد از سطح پایین تری نسبت به دولت قبل است، در این دولت جایگاه اجتماعی و سیاسی برای زنان دیده نشده در صورتی که در دولت سابق وزیر زن منصوب شد. در دولت روحانی شاهد حضور زنان نمی‌باشیم، با وجود وعده هایی که داده بودند.

   

  توسعه به عوامل فرهنگی و طبیعی مربوط نیست

   

  محمد صابریان دبیر اسبق انجمن اسلامی دانشگاه فردوسی مشهد در نقد رد صلاحیت برخی کاندیداهای اصلاح‌طلب در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، گفت:  دولت یازدهم و انتخاب روحانی بیشتر از این که از روی دل خوش باشد کاملا اجباری بود، به این دلیل که  تمام کاندیداهای مورد تایید ما را رد صلاحیت کرده بودند و ما مجبور به این انتخاب شدیم.

   

  وی اساس توسعه اقتصادی را در توسعه سیاسی دانست و خاطرنشان کرد: توسعه به عوامل فرهنگی و طبیعی مربوط نیست که مصداق های مانند چین داریم.

   

  این فعال دانشجو مهار تورم توسط دولت را کار درست دانست و تصریح کرد: دولت در دو راهی سخت تصمیم درست گرفت به خاطر این‌که در کشور ما اکثرا در آمد ثابتی از دولت میگیرند، بنابراین باید تورم را مهار می‌کردیم.

   

  کم کردن نرخ تورم به بهای تعطیل کارخانه‌ها آیا درست است؟

   

  خلیل زاده در ادامه در پاسخ به کسانی که به رد صلاحیت برخی از کاندیدهای ریاست جمهوری اعتراض دارند، خاطرنشان کرد: این‌که چه کسی رد صلاحیت شد و آیا به حق بود یا خیر جای بحث دارد؛ اما یک نفر از اول انقلاب تاکنون بخواهد، رئیس جمهور باشد، درست نیست.

   

  وی در نقد از عملکرد دولت در مهار تورم گفت: دولت تورم مهار کرده؛ اما رکود بیکاری را بدنبال داشته که این اتفاق معضلاتی را برای جوانان به دنبال دارد.

   

  عضو سابق جامعه اسلامی در دانشگاه فردوسی در خصوص آثار رکود بر کسب و کار مردم، تاکید کرد: پنج کارخانه کاشی در همین هفته تعطیل شد، الان بسیاری استرس بیکاری خود را دارند. کم کردن نرخ تورم به بهای تعطیل کارخانه‌ها آیا درست است؟ هزینه دولت روحانی نسبت به دولت گذشته سه برابر بوده است در جامعه تاثیر این هزینه را چقدر می ببینیم؟ آیا وضعیت ما بهتر شده است؟

   

  وی ادامه داد: چنانچه یارانه‌ها اشتباه بود چرا دولت آن را قطع نکرده و ادامه می‌دهد؟حال اگر اشتباه بوده چرا هنوز آن را ادامه می‌دهد؟

   

  خلیل‌زاده بیان داشت: مرکز پژوهش آمار اعلام داد که رفاه مردم کاهش یافته است. قرادادهای جدید نفتی هم طبق نظر کارشناسان باید مصدقی دیگر بیاید، تا نفت را ملی کند. دولت در حقوق‌های نجومی با قوه قضائیه همکاری نمیکند این مدیران درد مردم نمی‌بینند.

   

  وی در پایان سخنان خود بیان داشت: فکر می‌کردم نقطه مثبت دولت طرح تحول سلامت است؛ اما با بررسی های صورت گرفته متوجه می‌شوید که این طرح موفق نبوده است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.