• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » امیدهای دولت اقلیم کردستان عراق به اخذ وام از بانک جهانی
  کد خبر : 1952307

  امیدهای دولت اقلیم کردستان عراق به اخذ وام از بانک جهانی

  امیدهای دولت اقلیم کردستان عراق به اخذ وام از بانک جهانیReviewed by on Dec 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، براساس گزارش منابع رسمی دولت اقلیم کردستان عراق، ۳ هزار و ۷۱۲ پروژه راهبردی در اقلیم کردستان عراق بدلیل بحران مالی متوقف شده و باعث بیکاری هزاران تن و ورشکسته شدن ده…

  امیدهای دولت اقلیم کردستان عراق به اخذ وام از بانک جهانیReviewed by on Dec 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، براساس گزارش منابع رسمی دولت اقلیم کردستان عراق، ۳ هزار و ۷۱۲ پروژه راهبردی در اقلیم کردستان عراق بدلیل بحران مالی متوقف شده و باعث بیکاری هزاران تن و ورشکسته شدن ده ها شرکت در اقلیم کردستان عراق شده است.
  مدیرکل توسعه وهمکاری در وزارت برنامه ریزی دولت اقلیم کردستان عراق به شبکه رسانه ای «رووداو» در اربیل گفت: مذاکرات با بانک جهانی برای اخذ وام و جلوگیری از تعطیل شدن پروژه های عمرانی توسط دولت اقلیم کردستان عراق آغاز شده است و ما امیدواریم بتوانیم مبلغی از این بانک برای ادامه پروژه ها بصورت وام دریافت کنیم.
  به گفته زاگرس فتاح، بانک جهانی مبلغ ۵۰۰ میلیون دلار برای اجرای پروژه های عمرانی در عراق و اقلیم کردستان عراق اختصاص داده است و اکنون ما نیز در تلاش برای آماده کردن فهرستی از پروژه ها برای اخذ این وام از این بانک هستیم.
  عبدالله گردی مالک شرکت «سینک» که دو پروژه وی بدلیل بحران مالی به حالت نیمه تعطیل درآمده است در خصوص این تلاش دولت اقلیم کردستان عراق به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: ما امیدواریم این وام توسط دولت اقلیم اخذ و به پروژه های عمرانی که برای توسعه زیرساخت های اقلیم کردستان عراق حیاتی هستند، تزریق شوند.
  وی افزود: بدلیل این بحران مجبور به کاهش شیفت های کاری و تعداد نیروها شده ایم و از طرف دیگر برغم دریافت چک از دولت اقلیم، اما نمی توانیم مبالغ خود را دریافت کنیم.
  به گفته این پیمانکار کرد عراقی، چکهای دریافتی از دولت اقلیم کردستان عراق با مبالغ بسیار کمتر در بازار سیاه فروخته می شوند به این امید که روند فعالیت پروژه ها متوقف نشود.
  به گفته مدیران برخی شرکتها، شماری از پروژه های عمرانی در حالی که ۹۰ درصد آنها پیشرفت داشته، بدلیل بحران مالی متوقف شده است.
  زاگرس فتاح مدیرکل توسعه و همکاری وزارت برنامه ریزی دولت اقلیم کردستان عراق تایید کرد که بانک جهانی حاضر به انجام گفت وگوی مستقیم با دولت اقلیم کردستان عراق نیست.
  این در حالی است که بخشی از این پروژه ها به شرکتهای ایرانی تعلق دارند و در دو سال گذشته نیز سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در شهرهای اربیل و سلیمانیه با انجام دیدارهای متعدد تلاش کرد بخشی از قروض ۱۰۰ میلیون دلاری دولت اقلیم به شرکتهای ایرانی را دریافت کند که تاکنون در این زمینه بدلیل تشدید و ادامه بحران مالی موفقیتی حاصل نشده است.
  شبد* ۳۵۱*۱۷۷۰*۹۱۲۲* انتشار دهنده: مهدی نعمتی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.