• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » شکاف میان حوزه و دانشگاه زمینه نفوذ دشمن را فراهم می‌کند
  کد خبر : 1952303

  شکاف میان حوزه و دانشگاه زمینه نفوذ دشمن را فراهم می‌کند

  شکاف میان حوزه و دانشگاه زمینه نفوذ دشمن را فراهم می‌کندReviewed by on Dec 16Rating: احد جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به‌ضرورت وحدت میان شیعه و سنی اظهار داشت: فلسفه هفته وحدت، وحدت و یکپارچگی شیعه و اهل سنت است که با توجه به شرایط کنونی دنیا به‌خصوص در کشورهای…

  شکاف میان حوزه و دانشگاه زمینه نفوذ دشمن را فراهم می‌کندReviewed by on Dec 16Rating:

  احد جمالی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به‌ضرورت وحدت میان شیعه و سنی اظهار داشت: فلسفه هفته وحدت، وحدت و یکپارچگی شیعه و اهل سنت است که با توجه به شرایط کنونی دنیا به‌خصوص در کشورهای همسایه که اکثراً کشورهای اسلامی هستند، این مهم اهمیت بیشتری دارد.

  وی با بیان اینکه تفرقه میان شیعه و سنی نقشه استکبار جهانی است، افزود: دشمن همواره در طول تاریخ بر این مسئله تأکید داشته است که با شکل‌گیری وهابیت گام مؤثری در پیشبرد اهداف خود طی نموده است.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با تأکید بر اینکه نیروهای داعش و جریان‌های تکفیری مسلمان نبوده و تنها داعیه اسلام دارند، تصریح کرد: این افراد مورد تأیید اندیشمندان شیعه و سنی نیستند و عامل صهیونیسم جهانی و سران مرتجع برخی کشورهای عربی چون عربستان سعودی هستند که مسائل مالی و اقتصادی آن‌ها را فراهم می‌کنند.

  وی نشست‌های برگزارشده در قم به‌منظور شناخت تکفیری‌ها و راه‌های مقابله با آن‌ها را مورداشاره قرار داد و گفت: این نشست‌ها به ابتکار آیت‌الله مکارم شیرازی و با حضور اندیشمندان شیعه و سنی برگزار شد که بیانگر توجه ویژه عالمان قم به این مسئله است. همچنین پیام عالمان در این موضوع را به جهانیان رسانده است.

  جمالی با اشاره به وظایف مسلمانان در جلوگیری از تفرقه و نفاق اظهار داشت: مسلمانان موظف‌اند تا از انجام اقداماتی که وحدت شیعه و اهل سنت را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد، بپرهیزند و به اشتراکات بسیار ازجمله دین مشترک و پیامبر(ص) توجه کنند.

  وی با بیان اینکه رویکرد نظام جمهوری اسلامی در برابر دشمن به‌صورت دفاعی است، ادامه داد: در طول سالیان، ایران اسلامی در تلاش بوده است تا اسلام ناب را به جهان معرفی کند و با دیگر کشورهای اسلامی متحد شود تا بتواند در برابر هجمه‌های دشمن علیه اسلام مقابله کند.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار قم با تأکید بر اینکه ایران اسلامی ایدئولوژیک برتر دنیا به شمار می‌رود، گفت: ایران اسلامی هیچ تهاجم و زورگویی را در کارنامه خود ندارد زیرا معتقدیم زور و تهاجم در گرو افراد مستکبر و بی‌منطق است که به هیچ‌چیز جز منافع خود فکر نمی‌کنند.

  وی ضرورت وحدت حوزه و دانشگاه را موردتوجه قرار داد و گفت: این مسئله جز آرمان‌های امام راحل و از دستاوردهای انقلاب است و در حال حاضر نیز انفکاکی بین حوزه و دانشگاه وجود ندارد زیرا مکمل هم بوده و به‌عنوان دو عنصر حیاتی ایران اسلامی به شمار می‌روند.

  جمالی با بیان اینکه شکاف میان حوزه و دانشگاه زمینه نفوذ دشمن را فراهم می‌کند، گفت: اندیشمندان حوزه و دانشگاه باید به این مسئله توجه کرده و با هوشمندی لازم از سوءاستفاده دشمن جلوگیری کنند. همچنین امیدواریم تعامل میان حوزه و دانشگاه روز به روز افزایش یابد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.