• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » دادستان پرونده مدیر صندوق بین المللی پول، تبرئه وی به دلیل ضعف ادله را خواستار شد
  کد خبر : 1952261

  دادستان پرونده مدیر صندوق بین المللی پول، تبرئه وی به دلیل ضعف ادله را خواستار شد

  دادستان پرونده مدیر صندوق بین المللی پول، تبرئه وی به دلیل ضعف ادله را خواستار شدReviewed by on Dec 16Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، لاگارد شصت ساله با اتهاماتی که مربوط به زمان تصدی وزارت مالیه توسط وی می شود، روبروست که وی، همه آنها را…

  دادستان پرونده مدیر صندوق بین المللی پول، تبرئه وی به دلیل ضعف ادله را خواستار شدReviewed by on Dec 16Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، لاگارد شصت ساله با اتهاماتی که مربوط به زمان تصدی وزارت مالیه توسط وی می شود، روبروست که وی، همه آنها را انکار کرده است.
  مارتین دوباره نظرش را درباره لاگارد مبنی بر اینکه اتهامات علیه وی پشتوانه قوی ندارند را تکرار کرده و خواستار تبرئه وی شد.
  مدیرعامل صندوق بین المللی پول ممکن است به یکسال و نیم زندان و جریمه ۱۵ هزار یورویی محکوم شود چنانچه در جلسه دوشنبه آینده دادگاه محکوم شود.
  خانم لاگارد به اتهام پرداخت خسارت ۳۸۵ میلیون یورویی به «برنارد تاپی» بازرگان فرانسوی در زمان تصدی پست وزارت دارایی فرانسه، در دادگاهی در این کشور محاکمه می شود.
  وی متهم است که در وظیفه خود در پرونده برنارد تاپی اهمال و در سال ۲۰۰۸ زمانی که وزیر دارایی فرانسه بود، دولت این کشور را مجبور کرده است به این بازرگان فرانسوی طبق رأی دادگاه داوری معادل ۳۸۵ میلیون یورو خسارت بپردازد.
  قضیه تاپی به سال ۱۹۹۳ بر می گردد؛ زمانی که این بازرگان فرانسوی نزدیک به نیکولا سارکوزی رئیس جمهوری سابق فرانسه، شرکت لوازم ورزشی «آدیداس» را فروخت و بانک دولتی «کردیت لیونه» را متهم به فریبکاری در کم ارزش نشان دادن سهام شرکت خود کرد.
  پیش از آن در سال ۱۹۹۲ وی نتوانست وام خود را پرداخت کند. به همین دلیل بانک کردیت لیونه مجبور به فروش شرکت آدیداس شد، اما با قیمت برآوردی در آن زمان، ارزش گذاری شرکت کمتر از ارزش سهام واقعی بود. این در حالی بود که تاپی در آن زمان وزیر امور شهری فرانسه بود.
  در فوریه ۱۹۹۳، بانک کردیت لیونه، آدیداس را به روبرت لویی دریفوس که از دوستان برنارد تاپی بود، به قیمتی بسیار بیش از پیش بینی ها و قیمت گذاری ها فروخت. وی آدیداس را به قیمت ۴٫۴۸۵ میلیارد فرانک (معادل ۶۸۳٫۵۱۴ میلیون یورو) خریداری کرد، در حالی که این مبلغ ۲٫۸۵ میلیارد فرانک (معادل ۴۳۴٫۴۷۹ میلیون یورو) بیش از مبلغ وام برنارد بود.
  پس از این جریان، کارخانه تاپی که مالک آدیداس بود اعلام ورشکستگی کرد.
  پس از بررسی مجدد این پرونده، به تاپی در زمان وزارت لاگارد غرامت پرداخت شد اما بسیاری معتقدند که در ازای حمایت وی از سارکوزی، چنین غرامتی به وی پرداخت شده است.
  منابع قضایی می گویند لاگارد در صورت اثبات اتهاماتش به یک سال حبس و نیز پرداخت حدود ۱۵ هزار یورو خسارت محکوم می شود.
  در همین حال، وکلای لاگارد شصت ساله، ضمن رد این اتهام گفتند که آنها خواستار تجدید نظر هستند. لاگارد نیز این اتهام را رد و تأکید کرده است که وی بر اساس دستور سارکوزی اقدام کرده است.
  مطرح شدن اتهامات جنایی علیه لاگارد که یکی از قدرتمندترین زنان جهان شناخته می شود، مایه سرافکندگی صندوق بین المللی پول خواهد بود.
  دومنیک استراس کان، رئیس قبلی این سازمان که او هم فرانسوی است، در سال ۲۰۱۱ به آزار یک خدمتکار هتل در نیویورک متهم و ناچار شد از مقام خود کناره گیری کند.
  شبد**۲۰۵۰**۱۵۰۴**مترجم: حمید شاملو**انتشار دهنده: علی پاینده

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.