• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » بیانیه پایانی دهمین اجلاس مشورتی عالی بیداری اسلامی
  کد خبر : 1952219

  بیانیه پایانی دهمین اجلاس مشورتی عالی بیداری اسلامی

  بیانیه پایانی دهمین اجلاس مشورتی عالی بیداری اسلامیReviewed by on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، شرکت کنندگان در این اجلاس در بیانیه ای پایانی تنها راه حل منطقی و معقول برای رهایی از تمام زشتی ها، ظلم ها، تجاوزها و نابرابری ها را تمسک به سیره…

  بیانیه پایانی دهمین اجلاس مشورتی عالی بیداری اسلامیReviewed by on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، شرکت کنندگان در این اجلاس در بیانیه ای پایانی تنها راه حل منطقی و معقول برای رهایی از تمام زشتی ها، ظلم ها، تجاوزها و نابرابری ها را تمسک به سیره و روش پیامبر عظیم الشأن اسلام (ص) و روی آوردن به آموزه های اسلام ناب دانستند.
  در این بیانیه تأکید شده است؛ جنبش بیداری اسلامی تداوم بخش جنبش های اسلامی و عدالت خواهانه در طول تاریخ اسلام و حرکتی در جهت تحقق وعده الهی مبنی بر حاکمیت مستضعفان است که تحقق استقلال، آزادی، عدالت، رفاه عمومی و نفی ظلم را بر اساس تعالیم اسلام ناب محمدی (ص) هدف خود قرار داده است. 
  در این بیانیه با اشاره به تکاپوی جبهه کفر و مستبکران جهان و در رأس آنان آمریکا و صهیونیسم بین الملل برای ایجاد انحراف در روند بیداری اسلامی و شکست قیام ملت های مسلمان آمده است این جبهه با تقویت جریان های واپسگرا، متحجر، متعصب، التقاطی و تکفیری از یک سو و ارائه الگوهای بیگانه و غربی و راه اندازی جنگ های داخلی و دامن زدن به نقاط اختلافی شیعه و سنی از سویی دیگر سعی در توقف روند نهضت بیداری اسلامی دارند. 
  در بیانیه پایانی دهمین اجلاس مشورتی عالی بیداری اسلامی با تأکید بر تداوم حرکت صحیح بیداری اسلامی و تثبیت سیر تکاملی آن آمده است؛ ملت های مسلمان باید علاوه بر حفظ هوشیاری خود در مقابله با اقدامات جبهه استکبار جهانی برای تقویت روند رو به رشد جریان بیداری اسلامی با آسیب شناسی صحیح و تعیین افق های آینده متناسب با هر کشور و مقتضیات خاص خود دشمنان اسلام و مسلمان را ناکام گذارند و با طراحی دقیق و حساب شده و بهره گیری از تجربه شکست های قبلی، راه را برای پیروزی مسلمان و اهداف بلند بیداری اسلامی فراهم کنند. 
  در این بیانیه ایجاد و گسترش جریان های انحراف تکفیری در برخی کشورهای اسلامی با هدف تجاوز، کشتار، خشونت، غارت و ترور و برهم زدن وحدت میان مسلمان و ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی قومی اقدامات سال های اخیر جبهه استکبار و در رأس آن آمریکا و صهیونیسم بین الملل اعلام و تصریح شده است؛ همه این اقدامات برای مشوه کردن چهره اسلام عزیز به عنوان دین خشونت طلب و خونریز در افکار عمومی جهان، اسلام هراسی و جلوگیری از گسترش اسلام در بین مردم آزاده دنیاست.
  در این بیانیه آمده است؛ صهیونیسم بین الملل برای انحراف افکار مردم دنیا از ظلم و تجاوز اسرائیل به ملت های مظلوم منطقه به ویژه فلسطین، جبهه مقاومت منطقه ای به ویژه سوریه و لبنان درصدد است تا اهداف و مقاصد شوم خود را محقق سازد و با به راه انداختن برادرکشی میان مسلمانان و از بین بردن زیرساخت ها، منابع و امکانات جهان اسلام، آنان را تضعیف نمایند تا نتوانند در مقابله با تجاوزگری های رژیم غاصب صهیونیستی یارای مقاومت داشته باشند. 
  در بیانیه پایانی دهمین اجلاس مشورتی عالی بیداری اسلامی با تأکید بر اینکه جریانی که با اهل تشیع سر جنگ دارد اهل تسنن را برنمی تابد آمده است؛ این جریان در پی اشاعه افکاری مسموم و کاملاً مغایر و متضاد با تعالیم و آموزه های اسلام ناب محمدی (ص) است. 
  شرکت کنندگان در این اجلاس تصریح کردند: مسلمانانی متحجر، وهابی و افراطگرا که افکارشان ریشه در جهل و جهالت، هوا و هوس، تعصب و تحجر و کج فهمی از معارف دین اسلام دارند و بعضاً نیز ساختگی است و افکاری دارند که پرچم اسلام هراسی و اسلام گریزی را در مقابل موج اسلام گرایی فطرت های پاک برافراشته است. 
  در این بیانیه آمده است؛ علمای جهان اسلام با صدور فتاوی ضمن محکوم کردن و تقبیح عقاید، آراء و رفتارهای متحجرانه می کوشند با طراحی و ایجاد نهضت های روشنگرانه و با استفاده از تمامی ظرفیت ها و ابزارهای رسانه ای و تبلیغاتی ضمن جلوگیری از گسترش و توسعه این تفکر با آن مقابله کنند و چهره حقیقی و واقعی دین مبین اسلام را به افکار عمومی جهان معرفی کنند.
  در بیانیه پایانی دهمین اجلاس مشورتی عالی بیداری اسلامی، آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف همچنان به عنوان اصلی ترین موضوع پیش روی جهان اسلام و کشورهای اسلامی خوانده شده و آمده است؛ کشورهای اسلامی با درنظر گرفتن رژیم صهیونیستی به عنوان دشمن اصلی جهان اسلام نباید اجازه دهنده که موضوعات حاشیه ای و کم اهمیت تر به عنوان مسئله اصلی دنیای اسلامی مطرح شوند و مسئله اصلی فلسطین به فراموشی سپرده شود. 
  شرکت کنندگان در این اجلاس با تأکید بر اینکه کشورهای اسلامی باید دشمنان قسم خورده اسلام خصوصاً صهیونیسم بین الملل در طراحی نزاع های قومی و مذهبی، میان مسلمانان، ناکام گذارند تصریح کردند: بر همه مسلمانان لازم است تمام تلاش خود را صرف تحقق آرمان آزادی سرزمین فلسطین از نهر تا بحر و قدس شریف نمایند. 
  در بیانیه پایانی این اجلاس با اشاره به تبدیل شدن سوریه به عنوان بخش مهمی از دنیای اسلام که جولانگاهی برای فعالیت های گروه های تکفیری و تروریستی آمده است؛ با توجه به شکست گروه های تکفیری در نبرد حلب و اثبات بیش از پیش این موضوع که گزینه نظامی راه حل اساسی نیست، ضمن تأکید بر حفظ وحدت، تمامیت ارضی، استقلال و حاکمیت ملی سوریه اعلام می داریم تنها راه پایان دادن به خشونت و بحران در سوریه راه حل سیاسی است که از طریق گفتگو و مذاکره میان همه طرف های سوری محقق می شود. 
  شرکت کنندگان در این اجلاس به دولت های مرتجع منطقه توصیه اکید کردند که از حمایت های سیاسی، نظامی و پشتیبانی گروه های تکفیری دست بردارند و از تداوم برخورد دوگانه که موجب قتل و کشتار مردم مظلوم و ویرانی سوریه می شود بپرهیزند و هرگونه اصلاح و تغییر سیاسی در سوریه و تصمیم گیری درباره سرنوشت این کشور را به مردم سوریه بسپارند. 
  در بیانیه پایانی این اجلاس با اشاره به جنگ تمام عیار دولت عراق با تروریسم، داعش و حامیان منطقه ای و بین المللی آن آمده است؛ شورای عالی بیداری اسلامی ضمن حمایت همه جانبه از جهاد مقدس تمامی نیروهای مجاهد شامل ارتش، حشدالشعبی و گروهای مردمی انتظار دارد هرچه زودتر فتنه گروه های تکفیری دست پرورده صهیونیسم بین الملل و دشمنان اسلام پایان یابد.
  در بیانیه پایانی دهمین اجلاس مشورتی عالی بیداری اسلامی با اشاره به حملات سعودی ها به یمن و کشتار غیرنظامیان یمنی آمده است؛ 
  مقاومت و خستگی ناپذیری مردم آگاه و بصیر یمن و شکست آل سعود نمادی از جلوه های جدید بیداری اسلامی در جهان اسلام است. 
  شرکت کنندگان در این اجلاس تأکید کردند: تشکیل دولت وحدت ملی و اداره امور مردم به دست نمایندگان واقعی آنان که توسط مردم یمن مهر تأیید خورد نماد دیگری از مردم سالاری دینی و مشروعیت و مقبولیت نهضت اسلامی در یمن است. 
  در این بیانیه تصریح شده است که هرگونه انتخاب ملت یمن قانونی و قابل احترام است و باید مورد پذیرش سایر کشورها قرار گیرد و عربستان سعودی باید ضمن پایبندی به اصول منشور سازمان ملل متحد مبنی بر حق تعیین سرنوشت، این موضوع را به عنوان موضوع داخلی بر عهده مردم و جریانات داخلی یمن بگذارد و از ادامه جنگ و بمباران قلمروی سرزمینی یمن پرهیز کند. 
  شرکت کنندگان در این اجلاس در این بیانیه با گرامیداشت یاد شهداء پیشتاز در بیداری اسلامی و همچنین رهبران نهضت بیداری اسلامی در بحرین و نیجریه که در اسارت دولت های مستبد خود هستند مجدانه از دبیرخانه مجمع جهانی بیداری اسلامی خواستند تا برای آزادی این دو عامل بزرگوار تمامی اهتمام و تلاش خود را به کار گیرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.