• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » طرح مداخله طلاق توافقی در همه شهرستان های خراسان رضوی اجرا می شود
  کد خبر : 1951863

  طرح مداخله طلاق توافقی در همه شهرستان های خراسان رضوی اجرا می شود

  طرح مداخله طلاق توافقی در همه شهرستان های خراسان رضوی اجرا می شودReviewed by on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا حمید رضا پوریوسف پنجشنبه در نشست کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی بردسکن افزود: این طرح برای نخستین بار در کشور به صورت نمونه در مشهد و ۶ شهرستان استان…

  طرح مداخله طلاق توافقی در همه شهرستان های خراسان رضوی اجرا می شودReviewed by on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا حمید رضا پوریوسف پنجشنبه در نشست کمیته پیشگیری از آسیب های اجتماعی بردسکن افزود: این طرح برای نخستین بار در کشور به صورت نمونه در مشهد و ۶ شهرستان استان اجرا شد که نتایج مطلوبی داشته است.
  وی با بیان اینکه ۸۰ درصد طلاق های استان توافقی است، گفت: با ارائه خدمات مشاوره ای در قالب اجرای این طرح، تاکنون از مجموع پنج هزار و ۷۰۰ فقره طلاق توافقی در مشهد، ۱۶ درصد منجر به صلح و سازش شده است.
  مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی با اشاره به دغدغه جدی رهبر معظم انقلاب در حوزه آسیب های اجتماعی گفت: آسیب های اجتماعی مقوله ای تخصصی است و اقدامات انجام شده در این حوزه نباید عجولانه صورت بگیرد و در عین حال باید از هرگونه موازی کاری پرهیز شود.
  پوریوسف از راه اندازی پایگاه اورژانس اجتماعی سطح ۳ در بردسکن تا پایان امسال خبر داد و گفت: مدیران این بردسکن با هم گرایی، همکاری همه جانبه ای با بهزیستی دارند و این بر عملکرد بهزیستی این شهرستان تاثیر مطلوبی گذاشته است.

  * ۲۰۰ تن در انتظار پذیرش در مراکز سالمندان
  مدیرکل بهزیستی خراسان رضوی گفت: اکنون هزار و ۵۰۰ سالمند در مراکز سالمندان استان نگهداری می شوند و ۲۰۰ نفر نیز در انتظار پذیرش در این مراکز هستند.
  پوریوسف در جریان بازدید از مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی سالمندان مهرگان بردسکن افزود: اکنون در سطح استان ۴۰ مرکز نگهداری از سالمندان داریم که دولت برای نگهداری از هر سالمند ماهانه پنج میلیون و ۱۰۰ هزار ریال یارانه می پردازد که این رقم نسبت به دولت قبل دو برابر شده است.
  وی گفت: همچنین ۱۰۵ مرکز نگهداری فرزندان بی سرپرست، معلولان و کم توانان ذهنی در استان وجود دارد که بیش از ۷ هزار نفر در این مراکز به صورت روزانه و شبانه روزی نگهداری می شوند.
  پوریوسف گفت: اکنون بهزیستی ۸۰ درصد از نیازهای هزینه ای این مراکز را به صورت پرداخت یارانه تامین می کند.
  علی صابری، مدیرعامل مرکز توانبخشی و مراقبتی شبانه روزی سالمندان بردسکن نیز گفت: این مرکز ۳۲ نفر سالمند زن و مرد را تحت حمایت دارد و با توجه به فضای فیزیکی و توسعه مرکز این ظرفیت را داریم که ۶۰سالمند را تحت حمایت بگیریم.
  مدیرعامل مرکز کم توانان ذهنی ایثار بردسکن نیز در جریان بازدید مدیرکل بهزیستی از طرح در حال ساخت آن گفت: تاکنون بیش از سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال برای این پروژه هزینه شده که حدود نیمی از این رقم از محل کمک خیران تامین شده است و مابقی بدهی است.
  حسن رستگار افزود: برای تکمیل این طرح ۲۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت مساعدت خیران و مسئولان، این آمادگی وجود دارد که این طرح تا هفته بهزیستی سال آینده تکمیل و آماده بهره برداری شود.
  شهرستان ۷۶ هزار نفری بردسکن در ۲۷۳ کیلومتری مشهد قرار دارد.
  ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
  ن/۵۱۳۲

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.