• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » برخی تخلفات در زمینه قانون مشاغل سخت محرز است
  کد خبر : 1951854

  برخی تخلفات در زمینه قانون مشاغل سخت محرز است

  برخی تخلفات در زمینه قانون مشاغل سخت محرز استReviewed by on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایرنا ، دکتر سید تقی نوربخش پنجشنبه در سومین همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی و بررسی و تحلیل قانون مشاغل سخت و زیان آور که در شیراز برگزار شده اظهار داشت : از…

  برخی تخلفات در زمینه قانون مشاغل سخت محرز استReviewed by on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار ایرنا ، دکتر سید تقی نوربخش پنجشنبه در سومین همایش سراسری مدیران سازمان تامین اجتماعی و بررسی و تحلیل قانون مشاغل سخت و زیان آور که در شیراز برگزار شده اظهار داشت : از جمله تخلفات انجام شده اشتغال به کار سه هزار و ۳۹۵ نفر افراد زیر ۱۸ سال و شروع به کار آنان بر اساس مشاغل سخت بوده است در حالی که اشتغال افراد زیر ۱۸ سال در این قانون ممنوع است .
  مدیرعامل تامین اجتماعی کشور در ادامه گفت : تامین اجتماعی برای این افراد میلیاردها تومان مستمری تعیین کرده است و این ازتخلفات آشکار بوده است .
  نوربخش در ادامه از اشتغال برخی بانون در این عرصه و استفاده از قانون مشاغل سخت هم نام برد و گفت : این نیز از دیگر تخلفاتی است که از این قانون در واقع سوء استفاده شده است .
  مدیر عامل تامین اجتماعی با بیان اینکه هم اکنون ۲۰ درصد از کل مستمری بگیران در تامین اجتماعی بر اساس مشاغل سخت مستمری می گیرند گفت : سالانه پنج هزار میلیارد تومان مستمری به این افراد پرداخت می شود .
  وی تعداد مستمری بگیران در مشاغل سخت را در سال ۸۰ که سال تصویب این قانون بود حدود یک میلیون نفر و این تعداد در سال جاری را حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار نفر برآورد کرد و گفت : میلیاردها تومان برای پرداخت مستمری این افراد سالانه تامین می شود .
  این مقام مسئول ازارتباط مستمرسازمان های بیمه گروسازمان تامین اجتماعی در روابط کاربا منابع کار و نیروهای کاربه عنوان یک نقطه مثبت یاد کردو گفت:درهیچ دوره ای مانند اکنون این روابط مستحکم نبوده است،این استحکام ارتباطات باعث اشتغال زایی بیشتر، صیانت از نیروی کار، بهسازی صنایع ، افزایش بازدهی و در مجموع حفظ سلامت کار شده است .
  مدیرعامل تامین اجتماعی حداکثر ساعات کار در مشاغل سخت را ۶ ساعت در روز ذکر کرد و گفت : استفاده از این قانون پرداخت اضافه کار را بی معنی می کند نمی توان هم از این قانون استفاده کرد و هم تقاضای پرداخت اضافه کار به نیروی کار داشت در حالی که در سالهای گذشته در این حیطه نیز تخلفاتی رخ داده است .
  در این همایش یک روزه مدیران و نمایندگان کارفرمایی و کارگری به تبیین چگونگی استفاده از قانون مشاغل سخت و زیان آور ، تامین امنیت شغلی و پرداختن به لزوم بازنگری در مفاد قانونی مشاغل سخت و زیان آور می پردازند.
  خبرنگار : نیکنام خشنودی ** انتشاردهنده:‌ غلامرضا مالک زاده
  ۶۱۱۳ / ۱۸۷۶

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.