• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » معاونت پرستاری وزارت بهداشت از پژوهش‌های مرتبط با سلامت حمایت می‌کند
  کد خبر : 1951840

  معاونت پرستاری وزارت بهداشت از پژوهش‌های مرتبط با سلامت حمایت می‌کند

  معاونت پرستاری وزارت بهداشت از پژوهش‌های مرتبط با سلامت حمایت می‌کندReviewed by on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، دکتر علی دادگری ضمن تبریک هفته پژوهش به تمام تلاشگران پرستار در عرصه پژوهش، گفت: معاونت پرستاری مأموریتی که هدف آن اشاعه سلامت در جامعه است، تعقیب می‌کند و در این راستا تمام…

  معاونت پرستاری وزارت بهداشت از پژوهش‌های مرتبط با سلامت حمایت می‌کندReviewed by on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایسنا، دکتر علی دادگری ضمن تبریک هفته پژوهش به تمام تلاشگران پرستار در عرصه پژوهش، گفت: معاونت پرستاری مأموریتی که هدف آن اشاعه سلامت در جامعه است، تعقیب می‌کند و در این راستا تمام محققان پرستار را به انجام پژوهش‌هایی که به حل مشکلات و معضلات مرتبط با سلامت کمک خواهد کرد، دعوت می‌کند.

  مدیرکل توانمندسازی و ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی معاونت پرستاری ادامه داد: پژوهش برای پژوهش ممکن است برای برخی نهادها پذیرفتی باشد، اما رسالت این معاونت حمایت از پژوهش‌هایی است که در سطوح علوم پایه و بنیادی، آموزش و اشاعه سلامت در جامعه صورت می‌گیرند و علاوه بر این معاونت پرستاری حوزه پژوهش را نیز همچون بهداشت و درمان، عرصه مناسبی برای همکاری‌های بین بخشی، سایر علوم پزشکی و اجتماعی تلقی کرده و به ویژه دست همکاری با جامعه پزشکی را در تحقیق‌های بین گروهی و مشترک می‌فشارد.

  وی گفت: امروز تحقیق به مهارت لاینفکی در پرستاری تبدیل شده است و از پرستار انتظار می‌رود تا مهارت‌های پرستاری را «مبتنی بر شواهد» در تمام عرصه‌های خدمت ارائه دهد و بی‌شک ارائه چنین مهارتی مستلزم برخورداری از توانمندی‌های پژوهشی است.

  وی افزود: تعریف پژوهش در پرستاری، کنکاش نظام‌مندی است که برای توسعه دانش در حوزه‌های گوناگون پرستاری مانند بالین، آموزش، مدیریت و سلامت در جامعه صورت می‌پذیرد.

  مدیر کل توانمندی‌سازی و ارتقای بهره‌وری نیروی انسانی معاونت پرستاری ادامه داد: آمار و ارقام نشان می‌دهند که بیش از نیمی از تولیدات تحقیقی در حوزه سلامت در کشور، ماحصل فعالیت‌های علمی و تحقیقات پرستاران است و در واقع پرستاری به عنوان یک علم با حوزه متنوع عملکردی، همپای گسترش علم روز دنیا خود را به روز رسانی می‌کند.

  وی اضافه کرد: در حال حاضر اساتید، دانشجویان مقطع دکترا، کارشناسی ارشد و حتی پرستاران در سطوح و لایه‌های مختلف پرستاری در عرصه تحقیق و پژوهش فعال هستند و تحقیق در پرستاری بر توسعه و ارتقای سطوح بالای استاندارد در حیطه‌های مختلف مانند مراقبت پرستاری با کیفیت، کاهش بروز بیماری و ارتقای سبک زندگی تأکید دارد.

  دکتر دادگری افزود: در تحقیق پرستاری، محقق با نگاهی جامع‌نگر، نه تنها مددجوی/ بیمار را مد نظر دارد، بلکه به خانواده، جامعه و مراقبین وی نیز توجه دارد، کما اینکه بسیاری از محققان پرستاری، تمرکز اصلی پژوهش‌های خود را به سلامت در جامعه معطوف کرده‌اند.

  وی تأکید کرد: پرستاری حرفه‌ای است که مددجو بیمار را به عنوان «انسان» در اولویت همه فعالیت‌های خود تلقی می‌کند و چون انسان موجودی چند بعدی متشکل از عوامل جسمانی، روانشناختی، اجتماعی و معنوی است؛ از این رو، تحقیق پرستاری حوزه‌ای برای اشتراک با سایر علوم زیستی، روانشناختی و علوم اجتماعی و به ویژه پزشکی در انجام پژوهش است.

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.