• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » فروش پنج میلیارد ریالی صنایع دستی خراسان جنوبی در نمایشگاه صنایع دستی شرق کشور
  کد خبر : 1951752

  فروش پنج میلیارد ریالی صنایع دستی خراسان جنوبی در نمایشگاه صنایع دستی شرق کشور

  فروش پنج میلیارد ریالی صنایع دستی خراسان جنوبی در نمایشگاه صنایع دستی شرق کشورReviewed by on Dec 15Rating: حسن رمضانی روز پنجشنبه در نشست خبری در زمینه دستاوردهای نمایشگاه صنایع دستی شرق کشور در بیرجند افزود: از این میزان سه میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال فروش و ۲ میلیارد ریال ثبت سفارش به هنرمندان و…

  فروش پنج میلیارد ریالی صنایع دستی خراسان جنوبی در نمایشگاه صنایع دستی شرق کشورReviewed by on Dec 15Rating:

  حسن رمضانی روز پنجشنبه در نشست خبری در زمینه دستاوردهای نمایشگاه صنایع دستی شرق کشور در بیرجند افزود: از این میزان سه میلیارد و ۶۲۰ میلیون ریال فروش و ۲ میلیارد ریال ثبت سفارش به هنرمندان و صنعتگران غرفه های استان ارائه شد.
  وی بیان کرد: در نمایشگاه یاد شده چهار سیاه چادر از شهرستان های بیرجند، نهبندان، خوسف و سرایان نیز برپا شده بود که بیش از ۵۰۰ میلیون ریال از محل فروش سوغات محلی آنها عایدشان شد.
  وی بیشترین فروش مربوطه به بافته های داری را مربوط به شهرستان های بیرجند و قاین دانست و اظهار کرد: همچنین در بخش سفال و سرامیک شهرستان های بیرجند و قاین، در بخش رودوزیهای سنتی شهرستان سربیشه و در بخش زیورآلات سنتی، سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی شهرستان های زیرکوه و سرایان حائز رتبه برتر شدند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا رمضانی یادآور شد: هدف و ماهیت برگزاری این نمایشگاه بازاریابی، عرضه محصولات و شناسایی برای ارائه محصولات ، ایجاد یک رقابت سالم در زمینه صنایع دستی و … بود.
  وی ادامه داد: همچنین این نمایشگاه زمینه ای شد تا صنعتگران صنایع دستی سراسر منطقه با محصولات یکدیگر آشنا شوند و کارگاه آموزشی و تبادل تجربیات صنعتگران و هنرمندان نیز بود.
  وی عنوان کرد: تلاش داریم تا با برنامه ریزی منسجم برپایی نمایشگاه سال بعد را از همین ایام آغاز و سیاست گذاری های آن را برای رسیدن به موفقیت بیشتر برای عرصه صنایع دستی ایران و هنرمندان ارزشمند فعال در این عرصه ادامه دهیم.
  وی افزود: در استان این ظرفیت وجود دارد که صنایع دستی یکی از محورهای توسعه اقتصادی استان و عاملی برای رفع مشکل اشتغال باشد.
  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه صنایع دستی می تواند باری دیگر رونق را به روستاها بازگرداند، گفت: همچنین جلوگیری از مهاجرت و کمک به صادرات کشور و استان از دیگر دستاوردهای احیا صنایع دستی و فروش محصولات آن است.
  رمضانی بیان کرد: در نمایشگاه مذکور تعداد ۱۰۵ غرفه از استان های خراسان جنوبی، خراسان رضوی، کرمان و سیستان و بلوچستان حضور داشتند که تلاش شد ظرفیت های صنایع دستی استان بطور کامل معرفی شود همچنین برگزیدگان رشته های مختلف صنایع دستی وارد استان شوند.
  برای دریافت لحظه به لحظه اخبار خراسان جنوبی به کانال تلگرامی irnabirjand@ ملحق شوید.
  *۷۵۵۷* ۶۰۵۴*خبرنگار* رقیه محمدی – انتشار دهنده – مریم پنجابی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.