• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » ۳۰۰۰ نسخه کتاب ویژه کودکان به کتابخانه‌های عمومی اردبیل اهدا شد
  کد خبر : 1951741

  ۳۰۰۰ نسخه کتاب ویژه کودکان به کتابخانه‌های عمومی اردبیل اهدا شد

  ۳۰۰۰ نسخه کتاب ویژه کودکان به کتابخانه‌های عمومی اردبیل اهدا شدReviewed by on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، رباب عزیزخانی در جلسه بررسی روند اهدای کتاب در اردبیل اظهار داشت: این کتابها در حوزه کودک و نوجوان بوده و چاپ سالهای ۹۴ و ۹۵ هستند که به…

  ۳۰۰۰ نسخه کتاب ویژه کودکان به کتابخانه‌های عمومی اردبیل اهدا شدReviewed by on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری تسنیم از اردبیل، رباب عزیزخانی در جلسه بررسی روند اهدای کتاب در اردبیل اظهار داشت: این کتابها در حوزه کودک و نوجوان بوده و چاپ سالهای ۹۴ و ۹۵ هستند که به بخش کودک و نوجوان تمامی کتابخانه های عمومی استان ارسال خواهند شد.

  وی با بیان اینکه این کتاب ها، مورد درخواست بسیاری از کودکان و نوجوانان بوده و تأثیر بسزایی در کتابخوانی این قشر خواهد داشت، تصریح کرد:  طی روزهای آینده، این کتابها در بسته های ویژه تقسیم بندی شده و به کتابخانه های عمومی استان جهت بهره برداری اعضای کودک و نوجوان ارسال خواهند شد.

  عزیزخانی با قدردانی از مدیریت و کارکنان این نهاد فرهنگی، از عموم نیکوکاران فرهنگ دوست خواست تا با مشارکت در ساخت، تکمیل و تجهیز کتابخانه های عمومی و خرید و اهدای منابع، موجبات ترقّی علمی و فرهنگی کودکان و نوجوانان استان را مهیا سازند.

  کلاسهای آموزشی مبارزه با مواد مخدر در مشگین‌شهر برگزار شود

  سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر در جلسه بررسی وضعیت اعتیاد در شهرستان مشگین‌‌شهر اظهار داشت: انتظار می‌رود که کلاسهای آموزشی برای ارتقای سطح آگاهی خانواده‌ها در مقابله با اعتیاد در شهرستان مشگین‌شهر برگزار شود.

  میرعلی رحیمی‌زاد افزود: در حال حاضر ساماندهی معتادان در این شهرستان نیازمند اعتبار است و امید داریم که با حمایتهای لازم و تامین اعتبارات مورد نیاز و اجرای ماده ۱۶ بتوانیم مشکلات و دغدغه این قشر را تا حد امکان برطرف سازیم و برای درمان این بیماری راهکارهای اساسی بیابیم.

  سرپرست فرمانداری مشگین‌شهر گفت: مبارزه با اعتیاد یکی از مهمترین عواملی است که باید مورد توجه قرار گیرد، چرا که اگر نتوانیم جلوی این بلای خانمان‌سوز را بگیریم به طور حتم سبب افزایش آسیبهای اجتماعی و به وجود آمدن عواقب ناخوشایند برای جامعه، خانواده‌ها و به ویژه خود افراد خواهد شد.

  رحیمی‌زاد تصریح کرد: متأسفانه طبق آخرین آمار موجود مشخص شده که مصرف مواد مخدر بالا بوده و این امر بسیار نگران‌کننده است که در همین راستا نیاز است که آموزشهای همگانی و سطح آگاهی خانواده‌ها در مقابله با اعتیاد افزایش یابد و در این زمینه اقدامات لازم و اساسی انجام شود.

  وی بیان کرد: اجتماعی کردن و افزایش سطح مشارکت اجتماعی خانواده و گروههای مرجع از اهداف اصلی دولت در این زمینه  است که نیاز است متولیان فرهنگ در ابعاد گسترده و به صورت جدی در راه مبارزه با مواد مخدر تلاش کنند و نسبت به آگاه‌سازی جوانان و خانواده از طریق رسانه‌های جمعی و کانال های اطلاع‌رسانی اقدام نمایند.

  ایجاد بسترهای لازم برای استفاده از ظرفیت معلمان در مدارس اردبیل

  مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل در جلسه شورای معلمان در اردبیل اظهار داشت: برگزاری جلسات شورای معلمان با رویکرد آموزشی و تربیتی راهگشای خیلی از موانع و مشکلات مدارس و عامل پیشرفت  تحصیلی و تربیتی دانش‌آموزان در استان اردبیل است که انتظار می رود از این پس برگزاری این جلسات در مدارس استان اردبیل افزایش یابد.

  احمد ناصری افزود:  با توجه به اینکه کلید توسعه و پیشرفت کشور در دستان توانمند معلمان است، باید زمینه و بستر لازم برای کار و تلاش معلمان فراهم شود و در همین راستا برگزاری جلسات شورای اردبیل در دستور کار قرار دارد تا بتوانیم با ایجاد بسترهای لازم از ظرفیت معلمان برای پیشرفت تحصیلی دانش‌آموزان این استان استفاده کنیم.

  مدیرکل آموزش و پرورش استان اردبیل گفت: انتظار می‌رود برگزاری جلسات شورای معلمان با رویکرد آموزشی و تربیتی و با تعامل اولیا و مربیان در مدارس سطح استان اردبیل اجرا شود تا بتوانیم به اهداف خود برای افزایش علم و دانش در این استان برسیم و بسترهای پیشرفت را در این استان به وجود آوریم.

  ناصری تصریح کرد: زمانی اهداف ما برای رسیدن به پیشرفت و تعالی تحقق می‌یابد که بتوانیم دانش‌آموزان نخبه و فعالی را تربیت کنیم و برای رشد و پیشرفت معنوی و علمی کشورمان بکوشیم که امید داریم این موضوع در آینده‌ای نزدیک تحقق یافته و به حقیقت بپیوندد.

  تجلیل از داوطلبان و خیرین هلال احمر نیر

  نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان اردبیل در مراسم تجلیل از داوطلبان و خیرین هلال احمر نیر با اشاره به اهمیت نقش داوطلبان در حوادث گوناگون گفت: در هنگام بروز حادثه داوطلبان هلال احمر هستند که میتوانند به فرد حادثه دیده التهام ببخشند و این عمل در نوع خود بی نظیر و کاری خداپسندانه است.

  حجت الاسلام اسماعیلی گفت: در زمان بروز حادثه باید نیازسنجی شود و کمکی که انجام می گیرد باید هدفمند بوده  و رنگ و بوی خدایی داشته باشد.

  در این مراسم مهدی احمدی فرماندار شهرستان نیر هم با بیان اینکه در سطح شهرستان نیر یک هزار و ۴۰۰ نفر اعضای داوطلب وجود دارد، گفت: از یک هزار و ۴۰۰ نفر داوطلب که همه بالای ۲۹سال دارند ۸۷۳ نفر به صورت فعال درخدمت مردم هستند که عمده  فعالیت های آنان در قالب گروههای ۴ گانه مانند هدایت، حمایت، مهارت و مشارکت می باشد.
  در این مراسم توسط کودکان غنچه هلال احمر سرود اجرا شد.

  در این مراسم نیز از ۲۰ نفر از اعضای خیر و فعال داوطلب هلال احمر شهرستان نیر با اهدای لوح تقدیر و هدایایی تجلیل شد.

  جشنواره عکس نارنج در اردبیل برگزار شد

  نخستین جشنواره عکس نارنج با هدف معرفی مناطق گردشگری و زیست محیطی استان اردبیل، توجه به آسیب های حوزه محیط زیست و گردشگری و زمینه سازی برای شناسایی هنرمندان و عکاسان استان برگزار شده که در حاشیه جشنواره عکس نارنج، کارگاه محیط زیست و گردشگری در سالن شهید رجائی استانداری اردبیل برگزار شد.

  در این کارگاه عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل با اشاره به ظرفیت های گردشگری در استان اردبیل گفت: صنعت گردشگری اگر با توجه به ارزیابی درست اثرات زیست محیطی آن توسعه یابد نه تنها تهدیدی برای محیط زیست محسوب نمی شود بلکه فرصتی برای ارتباط بیشتر با طبیعت را فراهم می آورد.
  فاطمه ناصحی رواج اکوتوریسم را یکی از شیوه های مناسب گردشگری دانست و افزود: اکوتوریسم فضایی را ایجاد می کند که گردشگران ضمن بهره جستن از منافع طبیعت، به درک و فهم تازه ای از طبیعت رسیده و به جای تخریب آن، در راه حفظ آن قدم برمی دارند.

  افتتاح مدرسه ۳ کلاسه خیرساز در مشگین‌شهر

   مدرسه ۳ کلاسه خیرساز دخترانه شاهد فدک مشگین شهر با اعتباری بالغ بریک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال در زمینی به مساحت ۱۸۰مترمربع توسط دانش آموزان خیر آموزشگاه ادب تهران احداث و به بهره برداری رسید.

  دانش آموزان خیر آموزشگاه ادب تا کنون  4 مدرسه با ۱۳ کلاس درس را در مشگین شهر احداث کرده اند.

  هیچ قدرتی در مقابل وحدت شیعه و سنی ایستادگی نمی‌کند

  مسئول عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی شهرستان خلخال در جشن میلاد حضرت رسول اکرم (ص) در فنی و حرفه‌ای اردبیل در خصوص اهمیت وحدت در داخل کشور و جهان اسلام دانست و گفت: در صورت وحدت بین شیعه و سنی و تبدیل به وحدت واحد، هیچ قدرتی در مقابل این وحدت توان ایستادگی را نخواهد داشت.

  حجت الاسلام ایمانی با اشاره به ترس استکبار از وحدت مسلمین و گزیده ای از زندگی سراسر نور پیامبر اسلام (ص)و رفعت و مهربانی آن حضرت افزود: پیامبر اسلام اسوه حسنه زندگی است و هیچ تاریکی در زندگی پیامبر دیده نمی شود و پیامبر اسلام به دلیل داشتن مقام عصمت و داشتن علم و عمل بدون خطا ، پیامبر رفعت و مهربانی است و اطاعت از پیامبر بر همه واجب است و در پایان این جلسه کلیپی در خصوص هفته وحدت و میلاد پیامبر نیز پخش شد.

  در این مراسم روشندهی، رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای اردبیل نیز با تبریک فرارسیدن هفته وحدت و میلاد پیامبر اسلام(ص) در خصوص اهمیت ایجاد هفته وحدت بین مسلمین و دلایل محکم و منطق برای وحدت مسلمانان و فرمایشات حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری در مورد وحدت بین آحاد ملت و همه مسلمانان توضیحاتی ارائه کرد.

  نخستین کافه کتاب در پارس‌آباد راه‌اندازی شد

  نخستین کافه کتاب در پارس‌آباد راه‌اندازی شد که در این کافه کتاب که در سینما انقلاب پارس‌آباد راه اندازی شده، میهمانان با دو منوی خوردنی‌ها و خواندنی‌ها روبه رو شده و با چای، قهوه و کـتاب پذیرایی می شوند.

  در این کافه کتاب علاوه بر برگزاری جلسات معرفی کتاب و نویسندگان، رونمایی از آثار هنری، نشسـت های ادبی و شعرخوانی، مکانی مناسب برای پاتوق افراد فرهیخته و فرهنگی محسوب می شود که در راستای استفاده بهینه از فضای سالن انتظار در مسیر افزایش سرانه مطالعه شهر پــارس آباد گــامی بردارد.

  این کافه کتاب برای نخستین بار در سطح استان اردبیل با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کتابخانه‌های عمومی پارس‌آباد روز یکشنبه ۲۱ آذر در سینما انقلاب این شهرستان با حضور حجت‌الاسلام امین پورمحمد رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی پارس‌آباد و کیوان هاشمی هنرمند تئاتر تلویزیون و سینما و جمعی از هنرمندان گشایش یافت.

  رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس‌آباد در آیین گشایش کافه کتاب گفت: این طرح سومین برنامه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی پارس‌آباد برای ترویج فرهنگ کتابخوانی در منطقه است. «شهروند کتابخوان» و «خانواده کتابخوان» برنامه‌های دیگر این اداره است که در هفته کتاب و کتابخوانی به اجرا درآمدند.

  غریب منوچهری افزود: در طرح «شهروند کتابخوان» تعدادی از آرایشگاههای مردانه شهرستان پارس‌آباد با معرفی اتحادیه آرایشگران و اتاق اصناف در شهرهای پارس آباد، اسلام‌آباد و  اصلاندوز به قفسه چوبی رومیزی کتاب با ظرفیت حدود ٢

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.