• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » هتاکی‌های به رییس‌جمهور بی‌سابقه است
  کد خبر : 1951698

  هتاکی‌های به رییس‌جمهور بی‌سابقه است

  هتاکی‌های به رییس‌جمهور بی‌سابقه استReviewed by on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت تعاون، وی افزود: ما پنج تا ۱۰ سال زمان داریم در بحث توسعه اقتصادی به جایگاه لازم دست پیدا کنیم و در این فضا به کسانی نیاز داریم که به‌مانند دوران دفاع مقدس برای رشد…

  هتاکی‌های به رییس‌جمهور بی‌سابقه استReviewed by on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت تعاون، وی افزود: ما پنج تا ۱۰ سال زمان داریم در بحث توسعه اقتصادی به جایگاه لازم دست پیدا کنیم و در این فضا به کسانی نیاز داریم که به‌مانند دوران دفاع مقدس برای رشد کشور و دیگران از خود بگذرند و ادب اخلاقی را به‌عنوان لازمه رشد کشور محقق کنند.

  دکتر ربیعی افزود: عقلانیت ، سخت کوشی ، مدارا راه حل مسایل کشور است. از همین رو توسعه نیاز به آرامش جامعه دارد. جامعه بی امید جامعه ای فرتوت و رکود زده می شود .

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: گفتمان اقتصادی و تغییر شرایط کشور با ادب و اخلاق محقق می‌شود و تمام آحاد از کارفرما و کارگر و نماینده و مدیران اجرایی باید در این راستا تلاش کنند که فضای اخلاق بر کشور حاکم شود.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در زمانی که وارد فضای کار شدیم اقتصادی با اتصالات قطع‌شده داشتیم که اقتصاد رشد یابنده‌ای نبود و آنچه در اقتصاد مقاومتی به‌عنوان درون‌زایی طرح می‌شود همچنان برون‌گرایی را نیز مدنظر دارد.

  وی تصریح کرد: رییس جمهور بدون اینکه داده و ستاده دولت را بیان کنند نمی گویند ۷۵۰ میلیارد دلار چه شد؟

  وی تصریح کرد: اساسا” نا امید کردن مردم بی اخلاقی و بر هم زدن آرامش جامعه علیه منافع ملی و منافع مردم است . دولت به دنبال آرامش است . و امروز  افزایش نرخ مشارکت نشان از امید به روحانی است

  وی تصریح کرد: در شرایطی کار را آغاز کردیم که ۵۶ درصد کسری رشد داشتیم و ۶۷ درصد حقوق بازنشستگان از تورم کمتر شده بود و در بازار تعادل وجود نداشت.

   وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: در زمان ورود ما دودکش‌های شهرک‌های صنعتی در حال خاموشی کامل بود و استان فارس در نوعی از صنعت به سور می‌برد که با توجه به شرایط رکودی دوره رکود آن بود و در شرایط فعلی اقتصاد قابل پیش‌بینی‌شده و اقتصاد بازارهای جهانی آغازشده  است.

  وی ادامه داد: پنجره جمعیتی در دولت تدبیر و امید باز شد و از سویی با انبوه نیروهای متقاضی کار فاقد مهارت مواجه بودیم و ما با همین منابع ۷۰۰ هزار اشتغال ایجاد کردیم که بر اساس دفترچه‌های تأمین اجتماعی این آمار را بیان می‌کنیم اما این رقم نیز کافی نیست و همین اکنون برخی شهرها تقاضا دارند اجازه دهیم افغانی را شاغل کنند.

  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: ما با پدیده رشد بدون اشتغال مواجه شدیم چنانکه سرمایه‌گذاری در صنعتی مانند پالایشگاه هر ۱۲ میلیارد تومان یک شغل و در پتروشیمی چهار میلیارد تومان سرمایه یک شغل ایجاد می‌کند درحالی‌که برخی صنایع با ۳۰۰ میلیون تومان یک شغل ایجاد می‌کنند.

  به گفته وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، زیرساخت الکترونیک و مخابرات فارس خوب است و ازاین‌رو رسته «آی سی تی» برای طرح اشتغال فارس پیش‌بینی‌شده و به همراه وزیر ارتباطات و فناوری به این استان می‌آییم تا این بخش را با تزریق اعتبار فعال کنیم.

  دکتر ربیعی بیان داشت:  نرخ مشارکت این استان افزایش پیدا کرده و برخی دغدغه دارند که افزایش نرخ مشارکت ارتقای بیکاری را در پی دارد چنانکه نرخ مشارکت فارس در تابستان ۳۸.۹ درصد بوده و در کل کشور ۲.۵ درصد افزایش‌یافته که اگرچه نرخ بیکاری را بالا می‌برد اما برای ما امیدبخش است که جامعه امید مشارکت پیدا کرده و امید عنصر اصلی پیشرفت جامعه ما است.

  وی همچنین گفت: در حال حاضر گردشگری فارس به مسافرگردی بدل شده که سود اقتصادی ندارد و گردشگری که به‌جای هتل به بوم‌گردی تمایل پیدا کرده که در فارس زمینه دارد و باید تقویت شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.