• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اقتصادی » آغاز فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کشور
  کد خبر : 1951647

  آغاز فعالیت سامانه بارشی در نوار غربی کشور

  طی روز پنج شنبه با تقویت و گسترش سامانه بارشی ، بارش باران وبرف اکثر مناطق نیمه غربی کشور را فراخواهد گرفت. بر اساس تصاویر ماهواره و آخرین داده های هواشناسی سامانه بارشی فعالی در نوار غربی کشور، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های غربی البرز، جنوب کشور و در غرب سواحل دریای خزر مشاهده…

  طی روز پنج شنبه با تقویت و گسترش سامانه بارشی ، بارش باران وبرف اکثر مناطق نیمه غربی کشور را فراخواهد گرفت.

  ????? ??? ?? ? ???? ????? ? ?????

  بر اساس تصاویر ماهواره و آخرین داده های هواشناسی سامانه بارشی فعالی در نوار غربی کشور، دامنه های زاگرس مرکزی، دامنه های غربی البرز، جنوب کشور و در غرب سواحل دریای خزر مشاهده می شود که موجب بارش باران و گاهی رعدوبرق و وزش باد و در مناطق سرد سیر و ارتفاعات بارش برف شده است.

  طی روز پنج شنبه با تقویت و گسترش سامانه فوق، بارش باران وبرف اکثر مناطق نیمه غربی کشور را فرا خواهد گرفت و از بعد ازظهر پنجشنبه با کاهش بارش‌ها از سمت غرب بتدریج فعالیت سامانه به سواحل شرقی دریای خزر و شمال شرق کشور گسترده خواهدشد.

  روز جمعه بارش‌های پراکنده برای شرق سواحل دریای خزر و شمال شرق پیش بینی می شود و بتدریج سامانه بارشی از کشور خارج می شود.

  از اواخر وقت روز پنجشنبه سامانه بارشی جدیدی از شمال غرب کشور وارد می شود که سبب افزایش ابر و بارش پراکنده در این مناطق می شود.

  روز شنبه بارش باران وبرف و وزش باد در استان‌های آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی، کردستان و زنجان پیش بینی می شود همچنین در این روز با نفوذ جریانات سرد شمالی از روی دریای خزر به سواحل، بارش در استانهای واقع در سواحل دریای خزر، اردبیل و ارتفاعات البرز آغاز می شود.

  شدت بارش روز پنجشنبه در گیلان، غرب مازندران، شمال شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری و شمال کهکیلویه پیش بینی می شود. طی این روز دمای هوا در نیمه شمالی و غرب کشور کاهش خواهد یافت که این کاهش دما در نوار شمالی و شمال غرب کشور محسوس تر خواهد بود.

  دریای خزر نیز طی روز آینده مواج و طوفانی خواهد بود. روز پنج شنبه غرب خلیج فارس و روز جمعه کل خلیج فارس مواج پیش بینی می شود.

  لازم به ذکر است روز پنجشنبه با افزایش سرعت وزش باد بر روی کشور عراق و مناطق مرزی کشور باد و گردو خاک رخ خواهد داد که سبب کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق غرب و جنوب غرب کشور خواهد شد.

  ۱۳

  ۱۱

  ۱۲

  منبع : باشگاه خبرنگاران

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.