• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » پشت کردن به برجام هزینه سرسام آوری برای آمریکا خواهد داشت
  کد خبر : 1951643

  پشت کردن به برجام هزینه سرسام آوری برای آمریکا خواهد داشت

  پشت کردن به برجام هزینه سرسام آوری برای آمریکا خواهد داشتReviewed by on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه سی ان ان معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید ، توافق هسته ای ایران را توافقی چندجانبه بین کشورهای عضو گروه ۱+۵ خواند که در…

  پشت کردن به برجام هزینه سرسام آوری برای آمریکا خواهد داشتReviewed by on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه سی ان ان معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید ، توافق هسته ای ایران را توافقی چندجانبه بین کشورهای عضو گروه ۱+۵ خواند که در سایه ی تلاش ها و سرمایه گذاری های فراوان بدست آمده است .بن رودز گفت توافق هسته ای ، توافقی بین دولت اوباما و ایران نیست که دولت آتی بتواند آن را نادیده بگیرد.  بن رودز با بیان اینکه مسائل مرتبطی در جریان است گفت: ما درس هایی  از جنگ عراق آموختیم. یکی از درس هایی که باید به آن توجه می کردیم این بود که دیپلماسی باید در کانون تلاش ها قرار بگیرد. پیشرفت برنامه هسته ای ایران بدون شلیک حتی یک گلوله متوقف شده است.
  توافق پاریس هم برای نخستین بار همه کشورهای دنیا را متعهد می سازد از بروز تغییر در پدیده آب و هوایی جلوگیری کنند. فکر می کنم اگر این توافقنامه ها به خودی خود اجرایی شوند منافع آمریکا را تامین می کنند و نکته دیگر اینکه این توافقنامه ها بین المللی هستند. توافق هسته ای تنها توافقی بین دولت اوباما و ایران نیست بلکه توافقی است بین روسیه ، چین و دیگر کشورهای عضو گروه ۱+۵.  لذا دولتی که بر سر کار می آید باید بپذیرد این توافقنامه ها بین المللی است و دارد اجرا می شوند و پشت کردن به آنها هزینه ی سرسام آوری برای آمریکا خواهد داشت.» 
  معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید با بیان این نکته که دولت اوباما در استفاده از توان نظامی ترسی به خود راه نمی دهد به دخالت نظامی آمریکا در لیبی اشاره کرد و گفت: « تا جایی که به بحران در سوریه مربوط می شود ما نتوانستیم به این جمع بندی برسیم که دخالت نظامی حل و فصل اوضاع را بدنبال خواهد داشت. و این  در حالی بود که از هیچ تلاش دیپلماتیکی برای پایان دادن به بحران فروگذار نکردیم و نیز بزرگترین کشوری بودیم که برای نیازمندان کمک های بشردوستانه تامین می کرد.» 
  بن رودز بار دیگر به حمایت روسیه و ایران از بشار اسد ، رئیس جمهور سوریه اشاره کرد و افزود: « گروه های افراطی مختلفی دارند در سوریه با یکدیگر می جنگند و ما واقعا گزینه ی نظامی که بتواند به حل و فصل بحران بیانجامد در اختیار نداشتیم.»
  وی در پاسخ به پرسشی درباره ی رویکرد احتمالی دولت آتی آمریکا در قبال سوریه با توجه به نزدیکی دونالد ترامپ با روسیه نیز به برخی منافع اصولی کشورش اشاره کرد که تغییرناپذیرند و مدعی شد: « ما بویژه در شرق سوریه ، اقدام هایی اساسی ضد داعش به اجرا گذاشته ایم و موفق شده ایم قلمرو گسترده ای را از این گروه تروریستی بازپس بگیریم. اکنون هم اقدام های ما در رقه متمرکز شده که پایتخت خودخوانده ی داعش در سوریه است. این اقدام ها ادامه پیدا خواهد کرد. و اما روسیه ، قبول دارم دولتی که قرار است سر کار بیاید لحن متفاوتی را در برابر روسیه در پیش گرفته اما حقیقت این است که در غیاب راه حل سیاسی ، نه کشت و کشتار و درگیری پایان می یابد و نه سیل پناهجویان متوقف می شود. لذا اگر دولت سوریه بخواهد پایان ناآرامی را در این کشور شاهد باشد باید با استفاده از رویکرد و راه حلی دیپلماتیک به تهدیدهایی که جامعه مدنی را آزار می دهد پایان بخشد و نیز منافع بسیار مهم آمریکا تامین گردد.»

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.