• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » برخی استیضاح‌ها تحت تأثیر التهاب روانی و فضای جامعه مطرح می‌شود
  کد خبر : 1951570

  برخی استیضاح‌ها تحت تأثیر التهاب روانی و فضای جامعه مطرح می‌شود

  برخی استیضاح‌ها تحت تأثیر التهاب روانی و فضای جامعه مطرح می‌شودReviewed by on Dec 15Rating: علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، در رابطه با طرح مباحثی مبنی بر استیضاح وزیر راه، گفت: نگاه کلی من به استیضاح اصلاح امور آن بخش و وزارتخانه است. اگر نتیجه استیضاح، اصلاح امور و بهبود روش‌ها باشد…

  برخی استیضاح‌ها تحت تأثیر التهاب روانی و فضای جامعه مطرح می‌شودReviewed by on Dec 15Rating:

  علیرضا رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، در رابطه با طرح مباحثی مبنی بر استیضاح وزیر راه، گفت: نگاه کلی من به استیضاح اصلاح امور آن بخش و وزارتخانه است. اگر نتیجه استیضاح، اصلاح امور و بهبود روش‌ها باشد و رضایت مردم را در پی داشته باشد مورد استقبال است.

  او ادامه داد: منتهی گاهی اوقات استیضاح‌هایی تحت تأثیر فضای سیاسی، التهاب روانی و فضای جامعه مطرح می‌شود؛ اما از بعد اجرایی و فنی و مدیریتی عملاً ‌این استیضاح‌ها به جز هدر دادن وقت وزیر و مجلس هیچ اثربخشی و کارآمدی ندارد.

  رحیمی متذکر شد: در مورد موضوع راه‌آهن و حادثه اسفناکی که اتفاق افتاد گزارش‌های متعددی از مراجع مختلف تهیه شد. برای ما مهم این است که گزارش واحدی مبنای عمل قرار گیرد. گزارش‌های متناقضی که یکدیگر را خنثی کنند و دو پیام به مردم ارائه دهند نمی‌توانند مبنای استیضاح قرار گیرند. مردم انتظار دارند یک گزارش واحد بشنوند. در موارد مشابه گزارش ایران ویج به نقل از ‌هایی از یک مرجع بیرون آمده که گزارش مرجع دیگری آن را در برخی از بخش‌ها خنثی کرده یا با آن متعارض بوده است.

  این عضو فراکسیون امید خاطرنشان کرد: این امر پیام بدی به مردم می‌دهد و مردم انتظار تعدد حوزه‌های نظارتی را ندارند؛ این یک نقیصه بزرگ در حوزه نظارتی و مجلس است که گزارش‌های متعدد مبنای عمل قرار گیرد. فرض کنیم گزارش کمیسیون عمران مبنا قرار گرفت و آقای وزیر بنا بر گزارش دیگری از خود دفاع کردند و آن دفاع قانع‌کننده بود، در آن صورت آیا مردم نمی‌گویند که گزارش مجلس بر چه مبنایی تهیه شده که نمایندگان قانع شدند؟

  انتهای پیام

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.