• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ۲۵ هزار هکتار از زمین های کشاورزی زنجان به سامانه های نوین آبیاری مجهز می شوند
  کد خبر : 1951540

  ۲۵ هزار هکتار از زمین های کشاورزی زنجان به سامانه های نوین آبیاری مجهز می شوند

  ۲۵ هزار هکتار از زمین های کشاورزی زنجان به سامانه های نوین آبیاری مجهز می شوندReviewed by on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، اسدالله درویش امیری شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح ساختمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان افزود: در زمان حاضر قرارداد اجرای سیستم های نوین آبیاری…

  ۲۵ هزار هکتار از زمین های کشاورزی زنجان به سامانه های نوین آبیاری مجهز می شوندReviewed by on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، اسدالله درویش امیری شامگاه چهارشنبه در آیین افتتاح ساختمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان زنجان افزود: در زمان حاضر قرارداد اجرای سیستم های نوین آبیاری در سطح چهار هزار هکتار از زمین های کشاورزی استان بسته شده و ۱۱ هزار هکتار نیز جهت تجهیز به سامانه های نوین آبیاری شناسایی شدند.
  وی با بیان اینکه کشاورزی نقش بسیار مهمی در تحقق اقتصاد مقاومتی دارد افزود: زمین، آب و هوا سه عنصر اساسی و خدادادی در حوزه کشاورزی هستند و دانش، تکنولوژی و برنامه ریزی در کشاورزی نیز از مواردی است که طی ۲ دهه گذشته به میزان کمی به آن ها پرداختیم.
  وی ابراز امیدواری کرد، نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان، گام های موثری را در تقویت دانش، تکنولوژی و برنامه ریزی در بخش کشاورزی بردارد.
  درویش امیری با بیان اینکه ۸۰ درصد میزان مصرف آب در استان زنجان در بخش کشاورزی اتفاق می افتد، خاطر نشان کرد: ایران کشور ثروتمندی است منتهی باید بدانیم که چگونه باید از منابع خدادادی همچون آب، درست استفاده کنیم.
  وی افزود: در شرایط حاضر باید راه هایی پیدا کنیم که از دنیای کشاورزی سنتی خسته کننده، روشهای سنتی کاشت و برداشت کم محصول نجات پیدا کنیم و در این زمینه نقش نهادهایی همچون نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بسیار مهم است.
  استاندار زنجان با بیان اینکه با وجود سازمان نظام مهندسی ساختمان، ساختمان های با عمر ۱۵ ساله در کشور فرسوده و گلنگی می شود، تصریح کرد: نجات از وضعیت موجود در بخش کشاورزی به دست توانای سازمان نظام مهندسی کشاورزی در کشور باید فراهم شود.
  وی به خودکفایی کشور در تولید گندم در سال جاری اشاره کرد و گفت: سال ۸۳ نیز در کشور با خرید گندم مازاد بر نیاز کشاورزان به میزان ۱۰ میلیون تن جشن خود کفایی برگزار کردیم ولی از سال ۸۳ تا ۹۲ میزان تولید گندم در کشور کاهش یافت به طوری که در سال ۹۲ تنها چهار میلیون و ۸۰۰ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری شد.
  درویش امیری با بیان اینکه میزان خرید گندم از کشاورزان طی سال جاری به میزان ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تن است، ادامه داد: باید بررسی شود که طی سال های ۸۳ تا ۹۲ بخش کشاورزی در کشور به چه نحوی اداره شد که شاهد آن نتایج ضعیف شدیم.
  وی به ضرروت تمرکز بر ظرفیت بخش کشاورزی در کشور اشاره کرد و گفت: یک از راههای افزایش بهره وری و کاهش مصرف آب در بخش کشاورزی توسعه سیستم های آبیاری تحت فشار است.
  استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود به دستاوردهای برجام اشاره کرد و افزود: در مذاکرات هسته ای ایران با کشورهای ۵+۱ ، سایر کشورهای طرف مذاکره نیز متوجه رفتار سخیف و زشت یک کشور شدند و به مظلومیت ایران پی بردند.
  وی با بیان اینکه قبل از برجام ایران هراسی در سطح وسیعی در دنیا تبلیغ شده بود، اظهار کرد: طی مذاکرات هسته ای و حصول برجام، همه افکار عمومی دنیا متوجه شدند که واقعیت، آنچه که رسانه های صهیونیستی مدیریت می کنند، نیست.
  ۷۳۱۲/۶۰۸۵
  خبرنگار: حسن اکبری** انتشار دهنده: رویا رفیعی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.