• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » کاهش آسیب های اجتماعی با توانمند سازی مناطق حاشیه نشین
  کد خبر : 1951525

  کاهش آسیب های اجتماعی با توانمند سازی مناطق حاشیه نشین

  کاهش آسیب های اجتماعی با توانمند سازی مناطق حاشیه نشینReviewed by on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی استان با اشاره به این که مقابله با آسیب های اجتماعی در این مناطق نیازمند همکاری همه نهادهای مسئول است ، گفت: پدیده…

  کاهش آسیب های اجتماعی با توانمند سازی مناطق حاشیه نشینReviewed by on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،سردار سید محمود میرفیضی فرمانده انتظامی استان با اشاره به این که مقابله با آسیب های اجتماعی در این مناطق نیازمند همکاری همه نهادهای مسئول است ، گفت: پدیده حاشیه نشینی و وقوع جرایم متعدد و مصرف مواد مخدر در این مناطق امروزه به معضلی جدی در شهرها تبدیل شده است.

  وی با اشاره به این که در شهرهای بزرگ ارتباط مستقیم و معنا داری بین عوامل اقتصادی،اجتماعی، رفاهی با حاشیه نشینی وجود دارد، افزود: ساخت و ساز نامناسب، فقر فرهنگی- اجتماعی و اقتصادی، بیکاری، اشتغال کاذب، رعایت نشدن بهداشت جمعی و فردی، دسترسی نداشتن به امکانات رفاهی، بهداشتی و آموزشی از جمله ویژگی های این مناطق است.

  فرمانده انتظامی استان مازندران، افزود: علل عمده حاشیه نشینی، مهاجرت از روستا به شهر و مهاجرت از شهر به شهر به دلیل دافعه های محل سکونت و جاذبه های موجود در شهرهای بزرگ است.

  سردار میر فیضی، گفت: اگر چه حاشیه نشینان آسیب زا و منحرف نیستند، ولی شرایط و موقعیت جغرافیایی ایجاب می کند تا در برخی افراد منطقه اخلاق و فرهنگی خاص ایجاد شود.

  وی با بیان اینکه اعتیاد و فروش مواد مخدر در کنار ولگردی و بزهکاری از مسائل و آسیب های اجتماعی در مناطق حاشیه نشین است، افزود: طرح ها و اقدامات گسترده ای از برای مهار و کنترل مناطق حاشیه نشین، آلوده و جرم خیز در استان انجام شده است.

  فرمانده انتظامی استان مازندران گفت: اجرای این طرح ها هرچند می تواند راه حلی برای پیشگیری و مهار این مشکل اجتماعی باشد، اما نیازمند تعامل و همکاری همه نهادهای مسئول برای رفع این معضل است.

  وی با اشاره به ضرورت ارائه خدمات شهری و رفاهی در مناطق حاشیه نشین شهرها از سوی دستگاه های مسئول، گفت: آموزش رایگان مهارت های فنی و حرفه ای برای کاریابی، ارتقاء سطح سلامت و بهداشت عمومی در مناطق حاشیه نشین، زمینه سازی برای بالا بردن سطح رفاه و بهداشت محیط زیست در روستاها و شهرهای کوچک،کمک به رشد اقتصادی و کشاورزی از جمله این اقدامات است .

  فرمانده انتظامی استان مازندران با تاکید بر استمرار طرح ارتقای امنیت اجتماعی در مناطق آلوده و جرم خیز و همچنین مناطق حاشیه شهرها، از آمادگی فرماندهی انتظامی استان در تعامل و همکاری با سازمان ها و دستگاه های خدمات شهری در این ارتباط خبر داد.

  سردار میرفیضی گفت: کمک رسانی به منظور بهبود بخشیدن سطح زندگی و ایجاد زیرساخت های لازم در مناطق حاشیه نشین و ایجاد صنایع وابسته به کشاورزی در پیرامون روستاها و به عبارتی دیگر پیشگیری اجتماعی از مهمترین راه های موثر برای رفع بحران حاشیه نشینی و مهاجرت به شهرهای بزرگ است.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.