• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » کشورهای مرکوسور وزیر ونزوئلایی را در اجلاس آرژانتین در انزوا قرار دادند
  کد خبر : 1951431

  کشورهای مرکوسور وزیر ونزوئلایی را در اجلاس آرژانتین در انزوا قرار دادند

  کشورهای مرکوسور وزیر ونزوئلایی را در اجلاس آرژانتین در انزوا قرار دادندReviewed by on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، به رغم اینکه عضویت ونزوئلا در مرکوسور از اول دسامبر(۱۱ آذر)، به این دلیل که این کشور، تعهدات خود درعمل به قوانین سازمان را ایفا…

  کشورهای مرکوسور وزیر ونزوئلایی را در اجلاس آرژانتین در انزوا قرار دادندReviewed by on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا و به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، به رغم اینکه عضویت ونزوئلا در مرکوسور از اول دسامبر(۱۱ آذر)، به این دلیل که این کشور، تعهدات خود درعمل به قوانین سازمان را ایفا نکرده به تعلیق در آمده است ، رودریگز روز سه شنبه اعلام کرده بود که برای شرکت در اجلاس منطقه ای به بوئنوس آیرس سفر خواهد کرد.
  در این رابطه ، رودریگز روز چهارشنبه به همراه «داوید چوکه هوانکا» وزیر خارجه بولیوی که حامی‌ اصلی‌ ونزوئلا در این سازمان می‌ باشد در وزارت امور خارجه آرژانتین حضور یافت.
  وی درپیامی در صفحه توییتر خود نوشت:ما اکنون در جلسه مرکوسور هستیم و منتظر وزیران خارجه آرژانتین ، برزیل ، پاراگوئه و اروگوئه (کشورهای تشکیل دهنده مرکوسور)، می‌ باشیم.
  با این حال ، رئیس دیپلماسی ونزوئلا فقط موفق شد که با «سوسانا مالکوررا» همتای آرژانتینی خود دیدار کند .مالکوررا در این دیدار از رودریگز تقاضا کرد که در راستای تحریم اعمال شده علیه کاراکاس، در جلسه شرکت نکند.
  وزیر ونزوئلایی در این زمینه ، در مصاحبه ای با روزنامه آرژانتینی ‘تلام’ ضمن تائید تقاضای مالکوررا از وی ، اشاره کرد : اگر اصرار دارند که در جلسه شرکت نکنم ، من از پنجره هم که باشد ، وارد جلسه خواهم شد.
  وی در نهایت تقاضا کرد که وارد سالنی که در آن اجلاس وزرای خارجه برگزار می‌ شد، بشود اما سالن خالی‌ بود.
  رودریگز در این رابطه ، از “ناسازگاری ایدئولوژیکی” همتایان خود که “ترجیح می‌ دهند گوش های خود را بپوشانند و برای گوش دادن به حرفهای کشورهای دیگر بدوند”، انتقاد کرد.
  وی اشاره کرد که با پیمان سه گانه (برزیل ، آرژانتین و پاراگوئه ) که در سالهای اخیر احزاب راستگرا در آنها به روی کار آمدند ، موازنه احترام بین کشورهای آمریکای جنوبی شکسته شده است.
  بنا بر این گزارش ، قرار بود که اروگوئه پس از پایان ریاست دوره ای خود در تابستان سال جاری، براساس قوانین سازمان این مسئولیت را به ونزوئلا واگذار کند اما پاراگوئه، آرژانتین و برزیل با این اقدام مخالفت کرده و استدلال آوردند که ونزوئلا هنوز به تعهداتی که برای الحاق به مرکوسور پذیرفته، عمل نکرده است.
  این سه کشور به ونزوئلا تا یکم دسامبر سال جاری میلادی وقت داده بودند به این تعهدات که شامل توافقات اقتصادی، حقوق بشر و مهاجرت است، عمل کند.
  مرکوسور در این رابطه ، روز اول دسامبر اعلام کرد که ونزوئلا به تعهدات خود مخصوصا در زمینه حقوق بشر عمل نکرده و به همین دلیل عضویت این کشور را به تعلیق در می آورد، موردی که ونزوئلا آن را رد کرده و این تعلیق را ‘نا عادلانه و غیر قانونی’ قلمداد کرده است.
  رودریگز پس از تعلیق اعلام شده دو هفته پیش ، اشاره کرده بود که اتحاد سه گانه، دست به یک توطئه زده تا مانع ریاست ونزوئلا شود افزون براینکه یک سری بیان های ضد قانونی برای حمله به دولت ونزوئلا راه اندازی کرده اند.
  دراین راستا، وزیر خارجه ونزوئلا تاکید کرد که کاراکاس پس از انطباق خود به یکهزار و ۴۷۹ قانون، به ۹۵ درصد از قوانین نظارتی مرکوسور عمل کرده است .
  اروپام *۵*۴۹۱**۱۰۶۴

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.