• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » تدبیر شهرداری تهران برای جلوگیری از نوزاد فروشی
  کد خبر : 1951388

  تدبیر شهرداری تهران برای جلوگیری از نوزاد فروشی

  تدبیر شهرداری تهران برای جلوگیری از نوزاد فروشیReviewed by on Dec 15Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از پارس نیوز، رضا قدیمی با بیان اینکه در خصوص موضوع نوزاد فروشی در شهر تهران جلساتی را با خانم دانشور، عضو شورای شهر تهران داشتیم، نظرات او را اجرایی دانست و گفت: بر همین اساس قرار…

  تدبیر شهرداری تهران برای جلوگیری از نوزاد فروشیReviewed by on Dec 15Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از پارس نیوز،

  رضا قدیمی با بیان اینکه در خصوص موضوع نوزاد فروشی در شهر تهران جلساتی را با خانم دانشور، عضو شورای شهر تهران داشتیم، نظرات او را اجرایی دانست و گفت: بر همین اساس قرار شد تا در صورتی که حین جمع آوری زنان کارتن خواب به زن بارداری برخوردیم او را به موسسه خیریه خانم دانشور معرفی می کنیم. 

    او مجموعه تولد دوباره را خیریه دیگری معرفی کرد که مخصوص مادر و کودک است و زنان باردار معتاد را به آن جا انتقال می دهند. این زنان تا زمان فارغ شدن آنجا نگه داشته می شوند و پس از آن هم کودک را از مادر جدا می کنند؛ زیرا اعتیاد نوزاد و مادر باید به صورت جداگانه ای درمان شود.    به گفته مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران دانشور همچنین ایده تاسیس مهدکودک شبانه روزی برای نوزادانی که پدر و مادر معتاد دارند را مطرح کرده و این سازمان هم پیگیر تاسیس آن است. قرار است با کمک خیران و بهزیستی چند مهدکودک شبانه روزی برای کودکانی که احتمال فروش آنها وجود دارد یا پدر و مادر معتادی دارند تاسیس شود.    قدیمی با ابراز تاسف از نوزاد فروشی در تهران معتقد است که باید به جای انکار با این معضل مقابله کرد. بر همین اساس می توان با تاسیس مهدکودک های شبانه روزی و انجام اقدامات مراقبتی این معضل را کاهش داد. البته شهرداری قرار نیست این مهدکودک ها را اداره کند، بلکه فقط زیرساخت ها را فراهم می کند. زیرا نه اجازه این کار و نه تخصص آن را دارد و هدف کمک کردن به رفع این معضل اجتماعی است. گویا قرار است در در وهله نخست یک مهدکودک شبانه روزی به صورت آزمایشی تاسیس و با مدیریت خیران اداره شود.    بانک اطلاعاتی آسیب های تهران تدوین شده است    او تعداد زنان معتادی که باردار می شوند را محدود ارزیابی کرد و گفت که سازمان متبوعه اش با هر موردی از این دست مواجه شود سریعا وی را به خیریه ها معرفی می کند. البته در همین خصوص همانگی هایی هم با وزارت بهداشت شده و بناست در صورتی که کادر بیمارستان متوجه اعتیاد مادری شوند او را به سازمان خدمات اجتماعی شهر تهران معرفی کنند.    قدیمی اطلاعی درباره آمار زنان خیابانی تهران در دست نداشت و گفت شهرداری تهران به هیچ وجه در این موضوع دخالت نمی کند و این وظیفه نیروی انتظامی است. کار شهرداری رسیدگی به معتادان و در راه ماندگان است اما اگر سایر بخش ها در این باره از ما کمکی بخواهند حتما اقدام خواهیم کرد. در آخرین جلسه ای که با ناجا داشتیم درخواست کردند دو مرکز برای زنان خیابانی ایجاد کنیم البته این کار باید با نظارت ناجا باشد اما از آنجا که موضوعی انسانی بوده و ما هم قصد کمک به همنوعانمان را داریم حتما انجام خواهیم داد.    قدیمی همچنین از جمع آوری بانک اطلاعاتی آسیب های شهر تهران خبر داد و گفت که اطلاعات این بانک کاملا محرمانه بوده و فقط در اختیار ناجا و سازمان های مسئول قرار می گیرد. شهرداری اجازه افشای اطلاعات این بانک را ندارد و فقط می تواند از اطلاعات آن برای برخورد با آسیب ها استفاده کند.    به گفته مدیرعامل سازمان خدمات اجتماعی شهرداری تهران افراد خیابانی و معتادانی که جمع آوری می شوند اسکن قرنیه شده و اطلاعات آنان به طور کامل ثبت می شود. با این کار دیگر نمی توانند خود را به نام دیگری معرفی کنند. با این وجود فقط ناجا اجازه استفاده از این اطلاعات را دارد. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.