• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » جوان: پیروزی در جنگ جنگ‌ها
  کد خبر : 1951282

  جوان: پیروزی در جنگ جنگ‌ها

  جوان: پیروزی در جنگ جنگ‌هاReviewed by on Dec 14Rating: ** پیروزی در جنگ جنگ‌هانتیجه بیش از نیم دهه کشمکش‌های قدرت‌هــــای منطقه‌ای و جهانی هم‌اکنون در سوریه مشخص شده است؛ اعاده حاکمیت مرکزی بر دومین شهر بزرگ سوریه به معنای شکست پنج و نیم سال شورش مسلحانه‌ای خواهد بود که از طرف دولت‌های غربی و منطقه‌ای…

  جوان: پیروزی در جنگ جنگ‌هاReviewed by on Dec 14Rating:

  ** پیروزی در جنگ جنگ‌ها
  نتیجه بیش از نیم دهه کشمکش‌های قدرت‌هــــای منطقه‌ای و جهانی هم‌اکنون در سوریه مشخص شده است؛ اعاده حاکمیت مرکزی بر دومین شهر بزرگ سوریه به معنای شکست پنج و نیم سال شورش مسلحانه‌ای خواهد بود که از طرف دولت‌های غربی و منطقه‌ای برای براندازی نظام سوریه حمایت و تغذیه شده است، اما نتیجه جنگ حلب تنها به سوریه ختم نمی‌شود و تقریباً تمامی ناظران بین‌المللی در یک نظر مشترک هستند و آن اینکه نتیجه این نبرد فصل جدیدی را در تعاملات غرب آسیا رقم خواهد زد که رهبری آن به دست ایرانی‌ها قرار دارد.

  شب دوشنبه مردم سوریه به خیابان‌ها آمدند تا پیروزی خود را در «مادر جنگ‌ها» جشن بگیرند. ادوارد درک، شهروند سوری ساکن در مناطق غربی حلب در صفحه توئیتر خود نوشت: «به نظر می‌رسد همه چیز در حلب پایان یافته است. جهادیست‌ها (سلفی‌ها) در حال از دست دادن آخرین مناطق هستند و مردم هم‌اکنون در خیابان‌ها جشن می‌گیرند.»

  ** کار بنیاد ملی نخبگان همچنان دست دانشگاه‌ها است
  به‌رغم تصریح دو ساله مقام معظم رهبری، در آیین‌نامه جدید اعطای جوایز تحصیلی به دانشجویان صاحب استعداد برتر (مصوب سال ۹۳) انحرافاتی نسبت به این آیین‌نامه بالادستی که شامل فهرست افتخارات نخبگانی است، صورت گرفته است و شمول افرادی که می‌توانند از تسهیلات استفاده کنند در ظاهر کمی تغییر کرده است، اما در اجرای این آیین‌نامه شناسایی افراد در تعدادی از دانشگاه‌ها به طور کامل به دانشگاه سپرده شده است. این در حالی است که مسئولان فعلی بنیاد در مصاحبه‌های متعدد بر نقش دانشگاه‌ها صرفاً به عنوان عامل راستی‌آزمایی مدارک و نه انتخاب و تأیید افراد تأکید می‌کنند، با این وجود در عمل حتی برخی دانشگاه‌ها آشکارا در اطلاعیه‌های خود نقش دانشگاه به عنوان مرجع شناسایی را بیان کرده‌اند.

  ** پرونده نجومی‌ها را بستید، با افکار عمومی چه می‌کنید؟
  در تمام مدتی که افکار عمومی جامعه با مسئله‌ای به نام حقوق‌های نجومی درگیر بوده است، این نگرانی وجود داشت که برخورد با افرادی که دریافت‌های غیرقانونی و غیرشرعی کرده‌اند، مشمول مرور زمان شود. این در حالی است که رهبر معظم انقلاب اسلامی ۱۵۰روز پیش بیان می‌کنند‌: «(پرداخت‌های نامتعارف به مدیران دولتی) نباید شامل مرور زمان شود بلکه باید حتماً به صورت جدی پیگیری و نتیجه آن به اطلاع مردم رسانده شود.»

  ** ابراهیم‌وار اسماعیل وجودش را به قربانگاه برد
  همسر شهید حاج‌عباس علیزاده در آستانه اولین سالگرد شهادت همسرش در گفت‌وگو با «جوان» می گوید: عباس وصیتنامه کوتاهی داشت. دوستانش می‌گویند وقتی عباس شهید شد حاج قاسم سلیمانی پیکر همسرم را گرفت و از همه خواست تنهایشان بگذارند. وصیتنامه شهید را خواست و بعد از وداع زیر وصیتنامه عباسم با دستخط خودش مطلبی نوشت. در بخش هایی از این متن آمده است: «عباس. . . . . دل از عزیز‌ترین عزیزان خود بر کند و جان خود را بر کف دست گرفت و اسماعیل وجود خود را با دست خود ابراهیم‌وار در پای درخت و راه نبی معظمت فدا نمود. . . . خداوندا‌ ای حبیب و ‌ای عزیز او را که پاک و پاکیزه بود با پاکان درگاهت از اهل بیت محمد (ص)‌محشور فرما. . . . خادم شهید عباس. . قاسم »در مورد صوت بی‌سیم همسرم هم باید بگویم که عباس با بچه‌ها صحبت کرده بود اما بچه‌ها بعد از شهادت بابا آن را صداگذاری کردند و وصیتنامه بابایشان را قدری شبیه‌سازی کردند. اقدامی که به خوبی در فضای مجازی منعکس شد. وصیت حاج عباس تنها برای بچه‌هایش نبود. برای همه جوانان ایرانی بود.

  *گروه اطلاع رسانی
  خبرنگار: مهسا شریفی** انتشاردهنده: فاطمه قناد قرصی
  پژوهشم**۲۰۵۹**۲۰۰۲

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.