• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » لازمه نهادینه شدن اخلاق اسلامی بسط گروه‌های مرجع فعلی
  کد خبر : 1951252

  لازمه نهادینه شدن اخلاق اسلامی بسط گروه‌های مرجع فعلی

  لازمه نهادینه شدن اخلاق اسلامی بسط گروه‌های مرجع فعلیReviewed by on Dec 14Rating: انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقش گروه‌های مرجع در تقویت سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از گرفتاری جوانان و نوجوانان در آسیب‌های اجتماعی اشاره و عنوان کرد: بسط و گسترش گروه‌های مرجع و…

  لازمه نهادینه شدن اخلاق اسلامی بسط گروه‌های مرجع فعلیReviewed by on Dec 14Rating:

  انوشیروان محسنی بندپی، رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)، به نقش گروه‌های مرجع در تقویت سبک زندگی اسلامی و پیشگیری از گرفتاری جوانان و نوجوانان در آسیب‌های اجتماعی اشاره و عنوان کرد: بسط و گسترش گروه‌های مرجع و خروج آن از گروه‌های محدود باید در شرایط فعلی مورد توجه جدی‌تری قرار گیرد.

  وی با بیان اینکه علما، اندیشمندان، استادان حوزه و دانشگاه، سالمندان با تجربه و .. جزو گروه‌هایی محسوب می‌شوند که می‌توانند برای عموم مردم مرجعیت داشته و عملکرد آنان به عنوان الگو تکرار شود اظهار کرد: با معرفی چنین افرادی در سطح جامعه می‌توانیم شاهد بسط اخلاق اجتماعی و اسلامی باشیم.

  بندپی با اشاره به اینکه هویت دینی و اسلامی تأکیدات فراوانی بر مقوله استحکام خانواده دارد و در این راستا به بیان راهکارهای آن نیز پرداخته است گفت: این راهکارها در رفتار برخی گروه‌های واجد شرایط وجود دارد، بنابراین معرفی و جلوه آنان می‌تواند اثر انگیزشی بالایی بر رفتار افراد جامعه داشته باشد.

  رئیس سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه هنوز نتوانستنم به صورت هوشمند، سیستمی و فرایندی به معرفی گروه‌های مرجع برتر بپردازیم اظهار کرد: نیاز به یک نهاد و سازمان برای معرفی گروه‌‌های برتر دینی و اسلامی و استفاده از ظرفیت‌های موجود داریم.

  بندپی به اقدامات این سازمان در راستای معرفی ظرفیت‌های دینی اشاره و عنوان کرد: با ایجاد سازوکاری در پی معرفی کارکردهای محرم و خیر جمعی که برای افراد خواهد داشت هستیم. همچنین در قالب برنامه‌های مختلف نقش مساجد در کاهش آسیب‌ها را لحاظ کرده و در این راستا به تدوین برنامه پرداخته‌ایم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.