• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصاد داخلی » آرمان: فدرالیزه شدن مدیریت شهری
  کد خبر : 1951239

  آرمان: فدرالیزه شدن مدیریت شهری

  آرمان: فدرالیزه شدن مدیریت شهریReviewed by on Dec 14Rating: ** فدرالیزه شدن مدیریت شهریعلی صوفی از مدیران دوره اصلاحات در گفت و گو با آرمان درباره راهکارهای بهبود وضعیت مدیریت شهری گفت: در کلانشهرها این نیاز وجود دارد که به سوی فدرالیزه شدن مدیریت شهری حرکت کنیم تا مردم در مدیریت شهری نقش بیشتری داشته…

  آرمان: فدرالیزه شدن مدیریت شهریReviewed by on Dec 14Rating:

  ** فدرالیزه شدن مدیریت شهری
  علی صوفی از مدیران دوره اصلاحات در گفت و گو با آرمان درباره راهکارهای بهبود وضعیت مدیریت شهری گفت: در کلانشهرها این نیاز وجود دارد که به سوی فدرالیزه شدن مدیریت شهری حرکت کنیم تا مردم در مدیریت شهری نقش بیشتری داشته باشند. در حال حاضر چنین طرحی وجود دارد و مردم نیز در استان‌ها و شهرستان‌ها خواهان تمرکززدایی از مدیریت شهری هستند. بر این اساس چنین طرحی می‌تواند یک گام به جلو در جهت حرکت مردم به سوی حاکمیت بر سرنوشت خودشان باشد.

  ** بی اعتناها قبل از مرگ مرده اند!
  حسن عشایری روانشناس، در گفت‌وگو با آرمان به منظور بررسی آسیب های بی اعتنایی در جامعه تصریح کرد: به نظر من کسی که بی‌اعتنا است قبل از مرگ، مرده است. اگر زندگی را در سه بعد زیستی، روانی و اجتماعی تقسیم کنیم، انسان ابتدا از لحاظ اجتماعی می‌میرد، بعد روانی و در آخر پیکره دچار مرگ می‌شود. بی‌اعتنایی اگر در بعد زیستی باشد فاجعه است؛ یعنی کسی که نسبت به سلامت خود بی‌خیال است. در بعد روانی، اگر خدشه ای به شرف، وجدان، هویت و… وارد شود، باید آن فرد را در این بعد مرده دانست. بعد اجتماعی هم به فرهنگ و ریشه فرد برمی گردد.

  ** کارآمدی زنان کابینه با مخالفت‌ها رنگ نمی‌بازد
  روزنامه آرمان در راستای بررسی عملکرد زنان کابینه دولت یازدهم و به ویژه معاونت زنان و همچنین چالش‌های پیش روی این معاونت که چندی است معاون رییس‌جمهور در امور زنان و خانواده مطرح کرد، به گفت‌وگو با فریده غیرت حقوقدان و فعال زنان پرداخت و به نقل از وی نوشت: بحث مخالف‌ها با دولت یازدهم از ابتدا تا به امروز، در کمال تاسف به رویه غالب مخالفانی تبدیل شده که با نیات و اهداف سیاسی می‌خواهند دولت آقای روحانی را ناکارآمد جلوه دهند. فرایند «جریان‌سازی عدالت جنسیتی» امری است که اگر با برنامه ریزی و درج شدن در قوانین بالادستی و قوانین عادی، عملیاتی و لازم الاجرا شود، می‌تواند در بستر زمان، موجد تغییراتی شود که مطالبه اساسی و اصلی جامعه زنان و نسل‌های جدید است. خانم مولاوردی با وجود تمام مشکلات و موانع که به بخشی از آنان اشاره شد، تلاش کرد که این جریان را پیش برد و همسو با نگرش رئیس‌جمهور و شعارهای او، درصدد برآمد تا تغییرات ساختاری در نگاه جامعه به مساله زنان ایجاد کند و همین مساله از سوی مخالفان به نیکی دریافته شد و اگر می‌بینیم که مخالفت‌ها شدت و حدت یافته است و حتی صدای مخالفت از مجلس دهم که مترقی‌تر از مجلس قبل است هم بلند می‌شود، دقیقا به این دلیل است. این یعنی تغییراتی در شرف وقوع است که برخی آن را برنمی تابند و برخی قدرت اجتماعی خود را در خطر می‌بینند؛ این یعنی خانم مولاوردی کارآمد است.

  ** چالش مهم روحانی فروپاشی طبقه متوسط است
  یحیی آل اسحاق وزیر بازرگانی دولت سازندگی و رییس سابق اتاق بازرگانی تهران در گفت و گو با آرمان بیان داشت: مهم‌ترین چالش پیش روی آقای روحانی فروپاشی متوسط‌ها و طبقه متوسط جامعه است. در شرایط کنونی وضعیت متوسط‌های تولیدی و مصرفی به هیچ عنوان مناسب نیست. از سوی دیگر۵۰ درصد دخل و خرج مردم ما با هم همخوانی ندارد و مخارج بیشتر از درآمدهاست. تاریخ جهان بیانگر این مطلب است که ملت‌هایی که طبقه متوسط آنها آسیب دیدند در دراز مدت نتوانستند مشکلات خود را حل کنند و دچار فروپاشی شدند. اگر جامعه متوسط‌ها در شئون مختلف اقتصادی، سیاسی و اجتماعی نقش محوری در فضای مدیریتی کشور نداشته باشد کشور با مشکلات جدی مواجه خواهد بود. از نظر سیاسی نیز معتدلین مصداق متوسط‌ها هستند. متوسط‌های سیاسی در ایران نیز در حال «تلو تلو» خوردن هستند و از بالانس کافی برخوردار نیستند.

  ** تمایل بانک‌ها به اعطای وام‌های میلیاردی
  جمشید عدالتیان شهریاری کارشناس و فعال اقتصادی درباره مشکلات اعطای وام و تسهیلات خرد و تولیدی بدر گفت و گو با آرمان اظهار کرد: فعالیت بانک‌ها در زمینه اعطای تسهیلات خرد و کلان مشابه است، اما معمولا افراد دارای اعتبار بالاتر خیلی بیشتر مورد توجه بانک‌ها قرار می‌گیرند و اکثر بانک‌ها به دنبال مشتریان با قدرت وام‌گیری بالا هستند و این امری طبیعی است که شرکت‌هایی که بزرگ‌تر هستند یا افرادی که قدرت اعتباری بالاتری دارند، نسبت به کسانی که به عنوان مثال درخواست وام دو میلیون تومانی دارند، راحت‌تر وام دریافت می‌کنند. این امر در آمریکا و اروپا هم وجود دارد و بانک‌ها به دنبال مشتریان بزرگی هستند که متقاضی وام‌های کلان و میلیاردی‌اند، تا اینکه به تعداد زیادی از افراد وام‌های خرد داده شود و این امری غیرطبیعی نیست؛ برخلاف تصور مردم که فکر می‌کنند وام‌های با ارقام پایین باید سریع‌تر و راحت‌تر پرداخت شود. اما واقعیت این است که بانک‌ها ترجیح می‌دهند وام‌ها را به افراد و سازمان‌های با اعتبار بالا بدهند و این قانون از ابتدای تشکیل نظام بانکداری بوده است.

  * گروه اطلاع رسانی
  خبرنگار: سیده مریم سیدان** انتشاردهنده: فاطمه قناد قرصی
  پژوهشم**۹۳۶۸**۲۰۰۲

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.