• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » در مناطق آزاد به ارزش افزوده توجه نمی شود
  کد خبر : 1951079

  در مناطق آزاد به ارزش افزوده توجه نمی شود

  در مناطق آزاد به ارزش افزوده توجه نمی شودReviewed by on Dec 14Rating: عین الله شریف پور در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به گزارش ایران ویج به نقل از ی که بر اساس ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس به کمیسیون اقتصادی تحویل داد، گفت: کمیسیون اقتصادی این…

  در مناطق آزاد به ارزش افزوده توجه نمی شودReviewed by on Dec 14Rating:

  عوامل توسعه ساز منطقه آزاد ماکوعین الله شریف پور در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان، با اشاره به گزارش ایران ویج به نقل از ی که بر اساس ماده ۲۳۶ آیین نامه داخلی مجلس به کمیسیون اقتصادی تحویل داد، گفت: کمیسیون اقتصادی این گزارش را به کارگروه مربوطه ارجاع داده و این هفته قرار است در کارگروه مربوطه مورد بررسی قرار بگیرد.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص عواملی که سبب شد تا این گزارش تهیه شود، اظهار داشت: مشکلاتی که در منطقه آزاد تجاری داشتیم سبب شد این گزارش را تهیه کنیم.

  وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ماموریت ها و وظایف مناطق آزاد در اساسنامه آنها مشخص شده است عدول از وظایف و ماموریت های تعیین شده یکی از دلایل آن بوده است.

  وی افزود: مهمترین وظیفه مناطق آزاد صادراتی شدن آن است، به این معنی که محورماموریت ها و وظایف مناطق آزاد باید مبتنی بر صادراتی بودن منطقه ازاد باشد.

  شریف پور خاطر نشان کرد: باید تکنولوژی جدید از کشورهای دیگر به این منطقه وارد شود و از آن طریق هم به سرزمین اصلی منتقل گردد.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه عدم توجه به مطالبات مردمی امروز بزرگترین دغدغه مردم و رهبر انقلاب در بحث اشتغال است اظهار داشت: ما باید در بحث اشتغال بیشتر فعالیت کنیم.

  وی با تاکید براینکه من مخالف انجام کارهای عمرانی نیستم، بیان داشت: امروز بیشتر از هر چیز باید به ایجاد بسترهای اشتغال آن هم از نوع درون زایی توجه شود.

  شریف پور با ابراز تاسف از عدم توجه به ارزش افزوده اظهار داشت: ارزش افزوده بستر بسیار مناسبی هم برای بالا بردن درآمد سرانه مردمی است که در آن منطقه زندگی می کنند و این امر به ایجاد اشتغال انبوه نیز کمک می کند.

  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطر نشان کرد: ما، در این عرصه می توانیم صنعت بسته بندی را در مناطق آزاد به راحتی نهادینه کنیم و می توانیم تولیدات داخلی را که واجد شرایط صادرات هستند از استان های دیگر آورده و با بسترهایی که برای صنعت بسته بندی ایجاد کرده ایم پس از بسته بندی کالا و ایجاد ارزش افزوده به صادرات آنها اقدام کنیم.

  وی موضوع دیگر در مناطق آزاد را وجود معادن سنگ در آن برشمرد و گفت: ما در ماکو معادن زیادی داریم و در ارتباط با سنگ های تزئینی، هنوز از معادن موجود در منطقه آزاد ماکو به استانهای دیگر و یا خارج کشور سنگ صادر می شود.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.