• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » نگاه فانتزی جوانان به زندگی قبل از ازدواج/ بی‎نظمی اقتصادی برای مردان تهدید است
  کد خبر : 1950902

  نگاه فانتزی جوانان به زندگی قبل از ازدواج/ بی‎نظمی اقتصادی برای مردان تهدید است

  نگاه فانتزی جوانان به زندگی قبل از ازدواج/ بی‎نظمی اقتصادی برای مردان تهدید استReviewed by on Dec 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، جلیل معماریانی شامگاه سه‎شنبه در همایش ازدواج سالم اظهار داشت: در راستای دستیابی به ازدواج سالم نگرش و تعریف ازدواج مهم است و همچنین باید بررسی…

  نگاه فانتزی جوانان به زندگی قبل از ازدواج/ بی‎نظمی اقتصادی برای مردان تهدید استReviewed by on Dec 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری فارس از جیرفت، جلیل معماریانی شامگاه سه‎شنبه در همایش ازدواج سالم اظهار داشت: در راستای دستیابی به ازدواج سالم نگرش و تعریف ازدواج مهم است و همچنین باید بررسی کنیم که در این زمینه به مطالعه چه کتاب‎هایی نیاز داریم و با چه کسانی باید مشورت صورت گیرد.

  وی همسر خوب را کسی دانست که انسان را به آرامش برساند و بیان داشت: برای ازدواج موفق باید خودآگاهی همراه با کسب شناخت از طرف مقابل را به دست آوریم و حد و مرز عشق را پیدا کنیم.

  معماریانی تصریح کرد: با ابراز تأسف برخی از جوانان قبل از ازدواج نسبت به زندگی نگاه فانتزی دارند، اما هنگامی که وارد زندگی مشترک می‎شوند با توجه به اینکه نسبت به مهارت‎های زندگی موفق آگاهی لازم را ندارند در آن شکست می‎خورند.

  وی با اشاره به مدیریت ارزش‎ها افزود: جوانی که نسبت به پدر و مادر خود بی‎احترامی کرده و حتی نماز خود را ترک می‎کند به طور یقین در آینده هم نسبت به همسر خود بی‎احترامی می‎کند.

  معماریانی عنوان کرد: باید دختر و پسر جوان باور داشته باشند که ازدواج امر الهی است، بنابراین باید تمام موارد سیستم ازدواج مطابق با دستورهای الهی و بدون ایجاد گناه صورت گیرد و امروزه کسانی که ازدواج موفقی نداشته در واقع پایه‎های زندگی خود را با گناه آغاز کردند.

  پژوهشگر و استاد دانشگاه گفت: برای داشتن یک ازدواج موفق باید مهارت مدیریت احساس و هیجان و ارتباط مؤثر و همچنین امر شناسایی طرف مقابل در درون نهاد خانواده صورت گیرد.

  وی با بیان اینکه با ابراز تأسف امروزه جوانان از مشورت کردن با دیگران فرار می‎کنند، ادامه داد: از ۱۸ تا ۲۵ سالگی سن هیجانات جوان است که به دنبال فراگیری مهارت‎های کاذب در امر ازدواج بوده و از این طریق برای خود توهم‎هایی در زمینه ازدواج فراهم می‎کند.

  معماریانی خاطرنشان کرد: گاهی اوقات دلیل طلاق همان دلیل ازدواج است به طور مثال مردی در زمینه ازدواج به دنبال زنی با موقعیت اجتماعی است، اما هنگامی که او به دلیل مشاغل زیاد کاری وظایف خانه‎داری خود را به درستی انجام نمی‎دهد، مرد با وی به صورت طلبکارانه برخورد می‎کند و حتی گاهی اوقات منجر به طلاق می‎شود.

  وی اظهار داشت: ازدواج یک سیستم است که در آن خانواده باید نقش به‎سزایی داشته باشد و بلوغ عاطفی، فکری و … را نیاز دارد.

  معماریانی اضافه کرد: مردان بدانند که زنان به توجه کردن نیاز دارند، بنابراین بهتر است که آنان این عشق و محبت را در درون کانون گرم خانواده با مادر و خواهر خود تمرین کنند و همچنین زنان این مهارت را با پدر و برادر خود تمرین کنند در واقع مردان باید راه‎های نفوذ بر قلب محارم خود را یاد بگیرند.

  کارشناس روانشناسی، فکری و فرهنگی برنامه‎های خانواده صدا و سیما گفت: انسان عاشق آفریده شده، عشق میوه درخت معرفت است و برای شناخت دیگری نیازمند به شناخت خودمان هستیم.

  وی بیان داشت: برای داشتن ازدواج و زندگی موفق باید تمهیداتی در زمینه دانش، بینش، روش و منش و همچنین شناخت روحیات جنس مخالف صورت گیرد.

  معماریانی تصریح کرد: در زمینه توانمندی و مهارت‎های فکری، عقیدتی و رفتاری باید نقاط قوت زن و مرد شناسایی شود و مواردی از جمله اعتماد به نفس، اراده، ایمان، قدرت تصمیم‎گیری و فکر کردن، پشتکار، روحیه، ادب، مسئولیت‎پذیری، خلاقیت و توانمندی‎های مورد نیاز زندگی همان نقاط قوتی است که انتظار داریم، همسر آینده ما آن‎ها را داشته باشد و برای بهبود روابط با همسرمان باید با همان نقاط قوت با او زندگی کنیم.

  وی با تأکید بر اینکه باید قبل از ازدواج نقاط ضعف همدیگر را شناسایی کنیم، افزود: یکی از نشانه‎های شخصیت سالم انتقادپذیری فرد است و همچنین اگر کسی انتظار تحقق معرفت را در خود داشته باشد، باید از انتقاد استقبال کند.

  معماریانی با اشاره به اهمیت زمان در زندگی عنوان کرد: مدیریت زمان همان احترام قائل شدن نسبت به فرصت‎های زندگی است که به تساوی در اختیار تمام افراد قرار گرفته و مواردی از جمله تنبلی، کسالت و بی‎نظمی اقتصادی برای مردان نوعی تهدید است.

  پژوهشگر و استاد دانشگاه با اشاره به موضوع انتظارهای زوج‎ها گفت: انتظارها نفس انسان را کوچک می‎کند، بنابراین باید انتظار از دیگران را کاهش دهید، انسان پرتوقع جاذبه خود را از دست می‎دهد در واقع انگیزه‎ها و محرک‎های ما ارزش نفس را به نمایش می‎گذارد.

  وی اظهار داشت: یکی از دلایل ایجاد بیکاری در جامعه این است که همت افراد کاهش پیدا کرده است.

  معماریانی خاطرنشان کرد: ارزش همت افراد به رنج و انگیزه‎های آن‎ها است، بنابراین آرمان‎ها و اهداف افراد برای ایجاد اشتغال باید شناخته شود.

  وی با بیان اینکه تفاهم زیرساخت همدلی در زندگی سالم است، ادامه داد: این تفاهم در راستای ایجاد روابط سالم در زندگی شکل می‎گیرد.

  معماریانی با اشاره به اینکه برای انتخاب همسر مناسب وضع موجود فرد مهم نیست، اضافه کرد: برای انتخاب همسر مناسب باید معیارهایی مانند حرکت، رشد، حق‎پذیری، مشورت، حیا، متانت و بلوغ اقتصادی، عاطفی، فکری و اجتماعی مد نظر قرار گیرد.

  کارشناس روانشناسی، فکری و فرهنگی برنامه‎های خانواده صدا و سیما با توجه به شیوه‎های شناخت در امر خواستگاری گفت: فرآیند خواستگاری باید از طریق فرهنگ معرف و به صورت مؤدبانه، رسمی و با عزت انجام شود.

  وی افزود: همچنین گفت‎وگوی دختر و پسر برای شناخت از یکدیگر باید زیر نظر خانواده‎ها صورت گیرد و رفت‎وآمدهای خانوادگی، استفاده از مشورت بزرگترها، اهمیت دادن به تجربه دیگران و مشاوره مد نظر باشد. 

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.