• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » خاموشی اقلیم کردستان عراق با آغاز فصل سرما
  کد خبر : 1950890

  خاموشی اقلیم کردستان عراق با آغاز فصل سرما

  خاموشی اقلیم کردستان عراق با آغاز فصل سرماReviewed by on Dec 14Rating: براساس گزارش ایرنا میزان ساعاتی که دولت اقلیم کردستان عراق برق به منازل مردم می دهد به کمتر از شش ساعت در ۲۴ ساعت کاهش یافته است.با کاهش میزان برق سراسری، مردم به ناچار به موتورهای برق روی آورده اند که آن هم…

  خاموشی اقلیم کردستان عراق با آغاز فصل سرماReviewed by on Dec 14Rating:

  براساس گزارش ایرنا میزان ساعاتی که دولت اقلیم کردستان عراق برق به منازل مردم می دهد به کمتر از شش ساعت در ۲۴ ساعت کاهش یافته است.
  با کاهش میزان برق سراسری، مردم به ناچار به موتورهای برق روی آورده اند که آن هم نیاز مردم را تامین نمی کند چون هزینه های زیادی برای مردم به همراه دارد.
  محمد اسماعیل ساکن شهر اربیل در خصوص وضعیت بی برقی در اقلیم کردستان عراق به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: همانطور که می بینید سرما به صفر درجه می رسد، اما ما برق نداریم و برقی که وزارت برق به منازل و اماکن می دهد کمتر از شش ساعت در ۲۴ ساعت است و گاهی اوقات هم می شود که بیشتر از ۲۴ ساعت برق نداریم.
  این شهروند کرد عراقی اضافه کرد: خرید موتور برق هم هزینه های دیگری چون نگهداری و سوخت را بر ما تحمیل می کند که با افزایش قیمت ها داریم به مشکل برخورد می کنیم.
  احمد سرگتی یکی دیگر از شهروندان کرد عراقی در تایید سخنان محمد اسماعیل گفت: در نبود برق به ژنراتورهای خصوصی برق روی آورده ایم که برای هر آمپر و برای پنج ساعت در ۲۴ ساعت ۱۳ دلار می گیرند که مبلغ زیادی است و اکثر مردم به دلیل شرایط سخت مالی امکان تامین آن را ندارند.
  وی گفت: این در حالی است که دولت اقلیم کردستان عراق به مردم وعده داده بود تا سال ۲۰۱۲ میلادی برق ۲۴ ساعته به منازل مردم می رساند اما نه تنها این امر محقق نشده است بلکه ما روزانه با بحران بی برقی در کنار بحران مالی روبه رو شده ایم.
  شاهین برزنجی در خصوص راهکارهای گرم کردن منازل مردم بدلیل نبود برق به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: متاسفانه سیستم گرمایشی و سرمایشی منازل متکی به برق است و با توجه به هزینه های تولید برق در ۲۴ ساعت، اکثر منازل مردم روزهای سرد و بدون آب گرم را پشت سر می گذارند.
  این شهروند ادامه داد:برای آب گرم هم در منازل مشکل داریم و نمی توانیم آب گرم داشته باشیم، اکثر منازل در اینجا(اربیل) اتاقهای متعددی دارند اما بعید است شما بتوانید دو اتاق گرم و با آب گرم در منازل پیدا کنید.
  این شهروندان با اظهار نگرانی نسبت به آینده اقلیم کردستان عراق و تشدید بحرانها چشم انتظار آن هستند که دولت اقلیم کردستان عراق راهکاری منطقی برای خروج از بحران پیدا کند.
  نبود برق مورد نیاز نه تنها منازل بلکه بسیاری از خیابانهای شهرهای اقلیم را در خاموشی فرو برده است و اکثر خیابانها در طول شبانه روز تاریک هستند.
  براساس گزارشهای وزارت برق دولت اقلیم کردستان عراق، این منطقه نیاز به ۵۰۰۰ مگاوات برای تامین برق منازل و مکانهای دولتی دارد، اما هم اکنون تنها توان تولید ۲۸۰۰ مگاوات را در ۲۴ ساعت دارد که جوابگوی نیازهای مردم نیست.
  این در حالی است که براساس گزارش وزارت انرژی و منابع طبیعی اقلیم کردستان عراق بخش اعظم درآمدهای نفتی اقلیم کردستان عراق صرف تامین سوخت برای نیروگاههای تولید برق می شود.
  این وزارتخانه تاکید می کند که نیروگاههای تولید برق اقلیم به سوخت گازوئیل نیاز دارند، در حالی که این سوخت هم هزینه بر بوده و هم آسیب های بسیاری برای محیط زیست اقلیم به همراه دارد.
  یک منبع موثق در وزارت برق اقلیم کردستان عراق که خواست نامش فاش نشود به خبرنگار ایرنا در اربیل گفت: اقلیم کردستان عراق در حالی توان تولید برق مورد نیاز مردم را ندارد که میلیون ها دلار نیز به جمهوری اسلامی ایران و ترکیه بابت خرید برق برای شهرهای مرزی بدهکار است.
  خاورم*۱*۳۵۱*۱۷۷۰*۱۴۸۸ *شبس*انتشاردهنده: بهمن بامداد*

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.