• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » بهداشت و سلامت » سفرنامه وزیر بهداشت به سیستان و بلوچستان
  کد خبر : 1950876

  سفرنامه وزیر بهداشت به سیستان و بلوچستان

  سفرنامه وزیر بهداشت به سیستان و بلوچستانReviewed by on Dec 14Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ وزیر بهداشت همراه با کاروان نور آوران سلامت برای دومین بار به مناسبت هفته وحدت به سیستان و بلوچستان سفر می کند و از خدمات درمانی این ستان محروم…

  سفرنامه وزیر بهداشت به سیستان و بلوچستانReviewed by on Dec 14Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ وزیر بهداشت همراه با کاروان نور آوران سلامت برای دومین بار به مناسبت هفته وحدت به سیستان و بلوچستان سفر می کند و از خدمات درمانی این ستان محروم بازدید به عمل می آورد.
  بدون تردید، سفر به اقصی نقاط کشور به‌ویژه مناطق محرومی چون سیستان‌ و بلوچستان و دیدار با مردمی مهربان و قدرشناس و کم توقع، از شیرین‌ترین و خاطره انگیزترین بخش‌های زندگی وزیر بهداشت بود.
  آن‌چه طی چهار روز در این سرزمین زرخیز اما کم برخوردار دیده شد رضایت مردم ازخدمات بهداشتی و درمانی طی سه سال گذشته بود و افزایش دسترسی به امکانات بهداشتی، کاهش هزینه‌ها و ایجاد شغل از طریق افزایش تحرک و فعالیت بخش‌های گوناگونی که برای سلامت مردم تلاش می‌کنند؛ گرچه بنا به گفته خودش هنوز تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.
  طی سه سال گذشته تلاش زیادی برای محرومیت‌زدایی از چهره‌ی سیستان‌و‌بلوچستان صورت گرفته و زحمات زیادی کشیده شده است. به گفته‌ی رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر که شهرهای بلوچستان تحت مدیریت ایشان قرار دارد، اکنون ۲۹۴ پروژه بهداشتی و درمانی در حال ساخت است و هیچ مرکز درمانی بدون پزشک وجود ندارد. تعداد پزشکان از ۲۴ نفر به ۱۱۷ نفر رسیده و ۶۱ پزشک متخصص در حال خدمات دهی به مردم خوب این منطقه هستند.
  دردیار جنوب شرق ایران در استان سیستان و بلوچستان اگر چه منطقه از ثروت و منابع نفتی محروم است ولی دل های مردمان شیعه و سنی چنان باهم دلگرم و وحدت آفرین است که دشمنان این مرز و بوم را به حیرت وا انداخته است . در این بین به مناسبت هفته وحدت وزیر زحمتکش و دلسوز مردم طبقات ضعیف جامعه برای دومین بار راهی سرزمین شن و ماسه می شود تا با بررسی خانه های بهداشت به ویزیت رایگان مردمان آن دیار بپردازد .
  وزیر بهداشت در سفر سیستان تعدادی از این مراکز بهداشتی  آماده بهره برداری در استان را افتتاح می کند تا خدمتی دیگر به مردمان این دیار داشته باشد که البته همزمان با سفر وزیر بهداشت،  و در کنار او کاروان نورآوران سلامت برای درمان رایگان خانواده های محروم دچار بیماری های چشمی و دندان پزشکی، در این استان مستقر شده است. وزیر بهداشت با حضور در کاروان نورآوران سلامت، شخصا تعدادی از بیماران را معاینه کرده و مورد عمل جراحی قرار داده است تا دین خود را نسبت به فقرا ادا کرده باشد.
  هاشمی در سفر به سیستان و بلوچستان به مردم منطقه سراوان در حاشیه بازدید از بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی قول داد که یکی از مجهز ترین بیمارستان های کشور در این شهر تا پایان دولت یازدهم راه اندازی می شود  و مجتمع آموزش عالی سلامت با هدف بکار گیری و تربیت نیروی بومی در این دیار تاسیس شود.
  هاشمی وحدت و همدلی، شرط لازم ترقی و تعالی در کشور می داند و معتقد است که جوانان این منطقه باید مانند پایتخت نشینان از امکانات لازم برای پیشرفت برخوردار شوند و  همه باید در راستای استقرار آرمان های انقلاب اسلامی که هدفش دستگیری از محرومین و ارتقاء مکارم اخلاقی است تلاش کنیم تا مسیر اعتدال و پرهیز از تشنج چه در عرصه داخلی و چه بین المللی که دولت یازدهم در پیش گرفته است، بهترین مسیر است. 
  وزیر بهداشت در سفر به شهر دلگان رفتار مردم منطقه سیستان و بلوچستان که نشان دهنده وحدت و اتحاد مسلمانان است، عبرت آموز خواند و تاکید کرد که در سراسر استان سیستان و بلوچستان کارگاه های سازندگی برای ارتقای وضعیت بیمارستان ها در حال فعالیت هستند و جنگ تحمیلی و گروهک های معاند خود سر آبادانی وئ عمران کشور را به تاخیر انداختند .
  دکتر هاشمی طی سفر به ایرانشهر وزارت بهداشت  را یکی از طلبکارترین دستگاه های اجرایی خواند و ادامه داد یبش از یک سال است که خدمات خود را ارائه داده ایم اما هنوز موفق به دریافت مطالبات خود نشده ایم و آنچه به نام اسلام به دنیا نشان داده می شود تصویر نادرستی است که نماد آن کشتار مسلمانان است.
  وزیر بهداشت با حضور در شهر محروم قصر قند  گفت طرح تحول سلامت، چهره سیستان و بلوچستان را متحول کرده است و انسان هیچ گاه از کار خیر خواهانه پشیمان نمی شود و من با افتخار ۱۲ عمل جراحی چشم را در کاروان نور آوران سلامت این منطقه انجام دادم.
  در این سفر پر از خیر و برکت وزیر بهداشت  پروژه های درمانی زابل را افتتاح کرد و کلنگ زنی آغاز عملیات ساخت خوابگاه ۴۰۰ نفره دانشجویی در زابل را انجام داد.
  در ادامه این سفر دکتر هاشمی باحضور در مسجد مکی   زاهدان گفت، جمهوری اسلامی ایران افتخار دارد که در این کشور پهناور و با فرهنگ بسیار غنی، اقوام مختلف با مذاهب گوناگون در صلح و آرامش زندگی می‌کنند و همه آحاد جامعه نیز برای رشد ایران در تلاش‌اند و چنین شرایطی در کل دنیا بی‌نظیر است و از مواهب الهی است و من افتخار می کنیم که در بین چنین ملت فهیمی هستیم که به ادامه حیات فرزندان‌شان و برای پیشرفت آب و خاک‌شان اهتمام داشته باشند  و زمانی که از وحدت صحبت می‌کنیم، معنای آن وحدت مذاهب و اقوام نیست؛ بلکه وحدت‌مان در دشمنی با دشمنان اسلام، انقلاب و ایران است،خدا را شکر که این وحدت در تمام نقاط کشور وجود دارد .
   وزیر بهداشت در جمع مردم زاهدان بعد از قرآن و سنت پیامبر این وحدت را مدیون امام راحل می‌داند و ادامه می دهد که با استعانت از خداوند، کشور را در مسیری قرار داد تا ما امروز آن را به عنوان کشوری مستقل، مقتدر و رو به پیشرفت بدانیم  و در کل منطقه همه سیاستمداران منتظر بودند تا ببینند در آمریکا کدام یک از دو گزینه برای ریاست جمهوری انتخاب می‌شود، اما برای جمهوری اسلامی ایران فرقی نمی‌کرد ما سیاست خودمان را دنبال می‌کنیم. آنچه برای ما لازم است ادامه مسیرمان است که همان مسیر قرآن و آموزه‌های الهی است.
  هاشمی در بخشی دیگر از سخنانش در مسجد مکی تاکید کردکه همه  ما باید به عنوان بندگان خدا شرمسار باشیم که برخی به نام دین، قرآن و اسلام کارهایی را انجام می‌دهند که حتی در زمان بربریت نیز سابقه نداشت و مسلمانان غصه می‌خورند وقتی که می‌بینند در جهان اسلام مسلمان علیه مسلمان رفتاری را از خودش نشان می‌دهد که فرسنگ‌ها از دینی که تمامش سلام، احترام، صلح و آزادی است فاصله دارد  و چه در عالم تشیع و چه در عالم تسنن اگر عالمی خلاف مسیر اسلام سخن بگوید قطعاً دنبال‌کننده راه پیامبر نیست و آن لباس را به اشتباه بر تن دارد و عالم باید کلامش برای اسلام وحدت‌آفرین و عزت‌بخش باشد و عزت در سایه وحدت، همدلی و هم‌افزایی ایجاد می‌شود.
  هاشمی اضافه می کند که در کل منطقه همه سیاستمداران منتظر بودند تا ببینند در آمریکا کدام یک از دو گزینه برای ریاست جمهوری انتخاب می‌شود، اما برای جمهوری اسلامی ایران چه فرقی می‌کرد؟ البته آن‌ها بنای‌شان دشمنی با اسلام است و در حوادثی که اکنون در دنیا اتفاق می‌افتد، دست رذالت آن‌ها هویداست. ما در جمهوری اسلامی ایران از انتخاب هیچ‌یک از آن‌ها نه خوشحال می‌شویم و نه ناراحت؛ چرا که ما سیاست خودمان را دنبال می‌کنیم.
  این در حالی است که همه کشورهای مقتدر اروپایی، آسیایی، آفریقایی و غیره در اضطراب‌اند که چه شرایطی در روابط بین‌الملل و به طبع آن در کشورشان با انتخاب یکی از این دو گزینه حاکم می‌شود؛ اما آنچه که برای ما لازم است ادامه مسیرمان است که همان مسیر قرآن و آموزه‌های الهی است.
  هاشمی معتقد است همه ما باید به عنوان بندگان خدا شرمسار باشیم که برخی به نام دین، قرآن و اسلام و زیر بیرقی که نام لااله‌الاالله رویش نوشته شده کارهایی را انجام می‌دهند که حتی در زمان بربریت نیز سابقه نداشت. مسلمانان غصه می‌خورند وقتی که می‌بینند در جهان اسلام مسلمان علیه مسلمان و علیه برادر و خواهر دینی‌اش اقدام می‌کند و رفتاری را از خودش نشان می‌دهد که جای تأسف است و فرسنگ‌ها از دینی که تمامش سلام، احترام، صلح و آزادی است فاصله دارد.
   دکتر هاشمی در پایان سخنانش در مسجد مکی اهل سنت زاهدان می گوید جامعه اهل سنت در تمام کشور و در تمام صحنه‌ها حتی قبل از انقلاب و در دوران دفاع مقدس و حتی امروز در دفاع از حریم ولایت در خارج از کشور در کنار اهل تشیع نقش‌آفرینی می‌کند که این موضوع با کمک علمایی که می‌دانند دستور دین و منفعتمان از چه طریق است.
   گفتنی است، وزیر خیر بیمارستان جدید چشم پزشکی الزهرا در شهر زاهدان را افتتاح کرد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.