• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » نقش مؤثر توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی
  کد خبر : 1950874

  نقش مؤثر توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعی

  نقش مؤثر توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعیReviewed by on Dec 14Rating: شریف اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: فرهنگ در ایجاد یا کاهش برخی رفتارها و معضلات در جامعه نقش مهمی دارد. رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، آسیب‌های اجتماعی را یکی از موارد شاخص مرتبط با…

  نقش مؤثر توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی در کاهش آسیب‌های اجتماعیReviewed by on Dec 14Rating:

  شریف اسلامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج اظهار کرد: فرهنگ در ایجاد یا کاهش برخی رفتارها و معضلات در جامعه نقش مهمی دارد.

  رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، آسیب‌های اجتماعی را یکی از موارد شاخص مرتبط با فرهنگ عنوان کرد و افزود: به نظر می‌رسد برخی از این آسیب‌ها مانند اعتیاد، طلاق یا خودکشی با فرهنگ و فعالیت‌های فرهنگی مرتبط هستند.

  وی وجود فرهنگ‌سرا، سالن تئاتر، نمایش، سینما و کتابخانه را از موارد ضروری و مورد نیاز در هر جامعه دانست و گفت: ارتقای فرهنگ شهرنشینی یکی دیگر از موارد مهم و مورد توجه در کاهش ضعف و آسیب‌های اجتماعی است.

  این مسوول با اشاره به افزایش مهاجرت در استان و ایجاد سکونت‌های غیر مجاز در اطراف شهرها به خصوص یاسوج، یادآور شد: ضعف فرهنگی و ناآگاهی مردم از فرهنگ شهرنشینی باعث بروز مشکلات و توسعه آنها شده است.

  اسلامی، فرهنگ را زیربنای توسعه پایدار و حیات جمعی عنوان کرد و بیان داشت: مدارس، دانشگاه‌ها، ائمه جماعات، رسانه‌ها و هنرمندان می‌توانند در زمینه آگاهی‌بخشی و نهادینه کردن فرهنگ صحیح موثر باشند.

  رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، فیلم، تئاتر، نمایش، نقاشی و برگزاری نمایشگاه‌های مختلف را فعالیت‌های فرهنگی موثر برای پر کردن اوقات فراغت و شادابی مردم بیان کرد و گفت: هر چقدر مردم به سوی فعالیت‌های فرهنگی سوق داده شوند کمتر سراغ موارد آسیب‌زا مانند اعتیاد یا دیگر موارد می‌روند.

  وی ادامه داد: اما عدم وجود زیرساخت‌های فرهنگی مناسب کار را برای اجرای فعالیت‌های فرهنگی سخت کرده و موانعی را ایجاد می‌کند.

  رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد، ضعف در زیر ساخت‌های فرهنگی را عامل موثر در افزایش آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد و گفت: توسعه زیر ساخت‌های فرهنگی می‌تواند در کاهش این آسیب‌ها موثر باشد.

  اسلامی، توسعه زیرساخت‌های فرهنگی را نیازمند توجه و برنامه‌ریزی جامع دستگاه‌ها و مسؤولان دانست و یادآور شد: ارائه خدمات ویژه (فرهنگ‌سرا، ورزشگاه، کتابخانه، سالن موسیقی، تئاتر، نمایش و فضاهای فرهنگی و آموزشی)، ارزان و رایگان به جوانان و خانواده‌ها در طولانی مدت می‌تواند به کاهش آسیب‌های اجتماعی منجر شود.

   این مسوول با اشاره به تاثیر هنر در آموزش و آگاهی‌رسانی به جامعه، گفت: امیدواریم با همکاری مسؤولان و دیگر دستگاه‌های مربوطه بتوانیم با ابزار هنر و استفاده از ظرفیت هنرمندان گامی مؤثر در جلوگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی برداریم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.