• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , اخبار پربازدید , بین الملل , سیاسی » چشم طمع عربستان به سوریه این بار به اسم بازسازی
  کد خبر : 1950767

  چشم طمع عربستان به سوریه این بار به اسم بازسازی

  عربستان پس از حمایت از تروریست‌های تکفیری و ارائه تمام وسایل لازم برای کشتار و تخریب زیرساخت‌های سوریه برای مشارکت در بازسازی سوریه اعلام آمادگی کرده است.  عربستان سعودی در اوج حمایت از تروریست‌های تکفیری و ارائه هر نوع وسیله لازم برای تخریب سوریه و کشتار مردم آن، به فکر بازسازی سوریه بوده و امیدوار…

  عربستان پس از حمایت از تروریست‌های تکفیری و ارائه تمام وسایل لازم برای کشتار و تخریب زیرساخت‌های سوریه برای مشارکت در بازسازی سوریه اعلام آمادگی کرده است.

  ۲۵

   عربستان سعودی در اوج حمایت از تروریست‌های تکفیری و ارائه هر نوع وسیله لازم برای تخریب سوریه و کشتار مردم آن، به فکر بازسازی سوریه بوده و امیدوار است شرکت‌های سرمایه گذاری آن سهم بزرگی از پروژه بزرگ بازسازی این کشور با هزینه ۲۰۰ میلیارد دلاری را به خود اختصاص دهند.

  ادعای عربستان برای بازسازی سوریه

  روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط چند روز پیش از تلاش‌های عربستان برای دستیابی به سهمی در بازسازی سوریه خبر داد، با این دستاویز که ریاض آماده کمک به ملت سوریه و شرکت در بازسازی ویرانه‌های جنگ است.

  در این میان مسئولان سعودی با استفاده از نفود خود در بانک بین المللی و برخی نهادهای بین المللی اقتصاد در تکاپوی به دست آوردن سهمی برای شرکت‌های خود هستند حال آنکه این موضع سعودی وقاحت بی‌سابقه نظامی را به تصویر می‌کشد که حامی تروریسم و عامل ویرانی بسیاری از کشورهای منطقه و جهان است.

  البته روشن است که بانک بین المللی به‌خلاف تصور برخی، جمعیت خیریه نیست و هرگونه کمک آن به هرکشوری در جهان بر اساس معیارها و شروط اقتصادی سختگیرانه‌ای صورت می‌گیرد به‌گونه‌ای که کشورهای بانفوذ در آن برای هرگونه فعالیتی در این خصوص حرف اول را می‌زنند و بیشترین نفوذ در کشورهای کمک گیرنده را از آن خود می‌کنند که این به‌معنی نقض حاکمیت ملی و به گرو گرفتن آن است.

  هوشیاری سوریه نسبت به زیاده‌خواهی حامیان تروریسم

  زیاده‌خواهی‌هایی که مسئولان آمریکا، فرانسه و انگلیس و متحدان آنان شامل ترکیه، قطر و عربستان در سر دارند و در فواصل زمانی مختلف مطرح می‌کنند از نظر سوریه پنهان نیست زیرا در صحنه واقعی شاهد حرص این کشورها برای سرمایه گذاری روی تروریسم و توسعه دایره ویرانی خاک خود بوده است.

  به هر حال اکنون چشم طمع شرکت‌های بزرگ و شعبه‌های آنان در منطقه به موضوع بازسازی در سوریه است و هرچه دایره تخریب و ویرانی سوریه گسترده شود این شرکتها امید بیشتری برای دستیابی به سهم بزرگتری از بازسازی آن دارند.

  اظهارات قاطعانه بشار اسد، پاسخی روشن به زیاده‌خواهان

  در مقابل، بشار اسد رئیس جمهور سوریه اخیراً در اظهاراتی صریح و قاطع با روزنامه الوطن تأکید کرد ملت سوریه نخواهد پذیرفت که حامیان تروریسم و عامل تخریب کشورشان وارد وطنشان شوند و اجازه چنین کاری را به آنان نخواهد داد و اکنون اولویت در بازسازی سوریه با کشورهایی است که کنار دولت و ملت آن قرار گرفتند و اعتبار آنان معروف است و به‌خلاف بانک بین المللی و کشورهای بانفوذ در آن، شروطی که حاکمیت و استقلال سوریه نقض را کند، مطرح نمی‌کنند.

  نکته دیگر اینکه ممنوع کردن این کشورها در مشارکت در پرونده بازسازی سوریه مسئولیت آنان در تخریب و ویرانی کشور را در طول شش سال گذشته از آنان سلب نمی‌کند، از همین رو تمام مراجع قانونی و حقوقی سوریه باید علیه حامیان تروریسم و عاملان تخریب کشور شکایت کنند و پرداخت جریمه متناسب با این اقدامات را خواستار شوند.

  در هر حال هنوز صحبت از بازسازی سوریه زود است، زیرا اولویت نخست در این کشور رهایی از تروریسم و تروریست‌ها و متوقف کردن روند تخریب آن و سوق یافتن به‌سمت راهکاری سیاسی است که زمینه مناسب را برای بازسازی و توسعه این کشور فراهم کند به‌اضافه اینکه دشمنان سوریه باید از نقشه‌های تخریبی علیه آن دست برداشته و حمایت از تروریسم را متوقف کنند و این حداقل درخواستی است که می‌توان از آنان داشت.

  منبع : تسنیم

  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.