• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اقتصادی » خدماتی که دل روستائیان مرزنشین راز و جرگلان خراسان شمالی را شاد کرده است
  کد خبر : 1950756

  خدماتی که دل روستائیان مرزنشین راز و جرگلان خراسان شمالی را شاد کرده است

  خدماتی که دل روستائیان مرزنشین راز و جرگلان خراسان شمالی را شاد کرده استReviewed by on Dec 13Rating: احمد ریواده در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد:در حوزه آموزش ۶ مدرسه با ۲۱ کلاس درس با اعتبار ۱۵میلیارد ریال به همت بنیاد برکت در مناطق شهری و روستایی شهرستان مرزی رازو جرگلان خراسان شمالی ساخته…

  خدماتی که دل روستائیان مرزنشین راز و جرگلان خراسان شمالی را شاد کرده استReviewed by on Dec 13Rating:

  احمد ریواده در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهارکرد:در حوزه آموزش ۶ مدرسه با ۲۱ کلاس درس با اعتبار ۱۵میلیارد ریال به همت بنیاد برکت در مناطق شهری و روستایی شهرستان مرزی رازو جرگلان خراسان شمالی ساخته شد .
  وی افزود: از این تعداد مدرسه ۴ مدرسه سه کلاسه در روستاهای سوخسو هاشم ، اشتوت، بچه دره و شهید فرامرزی غلامان با اعتبار هفت میلیارد و۳۷۰میلیون ریال از سال ۹۱تا ۹۴ در شهرستان مرزی رازو جرگلان ساخته شده است .
  ریواده افزود: یک مدرسه ۶کلاسه در روستای کرکولی و یک مدرسه سه کلاسه در شهر راز با هزینه بیش از ۷ میلیارد ۳۵۰میلیون ریال امسال توسط بنیاد برکت ساخته می شود .
  بنیاد برکت که وابسته ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) است قصد دارد براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب یک هزار مدرسه در مناطق محروم کشور تأسیس کند .
  این مدارس از مناسب ترین استانداردهای ساخت اماکن آموزشی و بهترین تجهیزات کمک آموزشی برخوردارند.
  فرماندار راز و جرگلان با اشاره به خدمات رسانی بنیاد برکت در سایر حوزه ها دراین شهرستان مرزی خراسان شمالی گفت: دربخش اقتصادی و اشتغال زایی یک میلیارد ریال کمک بلاعوض برای ایجاد شرکت تعاونی اطلس رازبانان که در حوزه پوشاک در شهرستان مرزی رازو جرگلان فعالیت می کند ازسوی بنیاد برکت پرداخت شده و حمایت از این شرکت تعاونی از سوی بنیاد برکت همچنان ادامه دارد .
  وی با بیان اینکه این شرکت تعاونی هم اکنون بیش از ۲۴۰عضو دارد افزود: هم اکنون فرآیند احداث سوله و تجهیز کارگاه ازسوی بنیاد برکت دراین شهرستان در حال انجام است .
  ریواده با اشاره به معرفی افراد برای دریافت تهسیلات در بخش کشاورزی و دامداری به بانک سینا که زیر مجموعه بنیاد برکت است، افزود: در حوزه فرش بافی نیز این بنیاد امسال قرارداد خرید تضمینی برای ۱۰۰دار قالی در کارگاه های قالی باقی شهرستان رازو جرگلان را تعهد کرده است که رقمی ۲۵ میلیارد تا ۳۰میلیارد ریال است .
  وی گفت: در سال جاری ۳مسجد در روستاهای سوخسو انقلاب ،سوخسو هاشم و تنگه راز در شهرستان رازو جرگلان از سوی بنیاد برکت ساخته و تحویل اهالی این روستاها شد .
  فرماندار شهرستان رازو جرگلان افزود: در حوزه بهداشت و درمان نیز یک دستگاه آمبولانس نیز از سوی بانک سینا که زیرمجموعه بنیاد برکت است درسال جاری به شبکه بهداشت درمان شهرستان رازو جرگلان برا ی استفاده در مرکز بهداشتی روستای حصارچه اهدا شد.
  وی از توافق های اولیه برای اجرایی طرح های جدید از جمله در حوزه بهداشت ودرمان در این شهرستان خبر داد وافزود: تایید نهایی این طرحها در نشست های بعدی است.
  بنیاد برکت براساس رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و با ﺣﻤﺎﻳﺖ ﺳﺘﺎد اﺟﺮاﻳﻲ ﻓﺮﻣﺎن ﺣﻀﺮت اﻣﺎم(ره) در سال ۸۶ تاسیس شد تا وضعیت اجتماعی و اقتصادی مناطق محروم کشور را متحول سازد.
  گستره فعالیت بنیاد برکت وسیع است و زمینه‌های آموزشی، بهداشتی، برق ‌رسانی، آب‌رسانی، مخابراتی، فرهنگی و مذهبی، مسکن، ورزشی، انتظامی، جاده‌ای، آبخیزداری، دامپروری، تامین سوخت و طرح‌های هادی روستایی را شامل می‌شود.
  شهرستان ۷۰ هزار نفری رازو جرگلان در ۱۲۰ کیلومتری شمال غرب بجنورد مرکز خراسان شمالی قرارد دارد که بخش عمده ساکنان آن را ترکمن های اهل سنت تشکیل می دهد.
  ۷۱۸۹/ ۶۰۴۲ خبرنگار: بتول صارمی** انتشاردهنده: سیدحسین قدسی

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.