• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » نگاه قومی و سیاسی در تصمیم‌گیری‌های دولت کابل وجود ندارد
  کد خبر : 1950735

  نگاه قومی و سیاسی در تصمیم‌گیری‌های دولت کابل وجود ندارد

  نگاه قومی و سیاسی در تصمیم‌گیری‌های دولت کابل وجود نداردReviewed by on Dec 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «دواخان مینه‌پال» معاون سخنگوی رئیس‌جمهور افغانستان، تضعیف مبارزه با فساد اداری در ادارات دولتی به دلیل مصلحت‌های سیاسی و قومی را رد کرد. وی اظهار داشت: رهبران حکومت وحدت ملی…

  نگاه قومی و سیاسی در تصمیم‌گیری‌های دولت کابل وجود نداردReviewed by on Dec 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، «دواخان مینه‌پال» معاون سخنگوی رئیس‌جمهور افغانستان، تضعیف مبارزه با فساد اداری در ادارات دولتی به دلیل مصلحت‌های سیاسی و قومی را رد کرد.

  وی اظهار داشت: رهبران حکومت وحدت ملی به مبارزه با فساد متعهدند و در این کار هیچ نگاه قومی یا مصلحت سیاسی وجود ندارد.

  مینه‌پال گفت: موضع حکومت وحدت ملی افغانستان در مبارزه با فساد روشن است و رهبران این حکومت در این زمینه تعهد جدی دارند. ارزیابی‌های اداره‎های بین‌المللی در امور شفافیت نشان می‌دهند که تعهد حکومت وحدت ملی در مبارزه با فساد بیشتر از دیگران ملموس است.

  «سید حسین فخری» رئیس اداره مبارزه با فساد اداری افغانستان نیز اعلام کرده که پیشرفت‌هایی در زمینه مبارزه با فساد صورت گرفته اما این مبارزات به دلیل اولویت دادن به مسائل قومی و سیاسی با پیروزی چشمگیری همراه نشده‌ است.

  مینه‌پال در گفت‌وگو با رادیو آزادی ضمن رد اظهارات رئیس اداره عالی مبارزه با فساد اداری افغانستان اظهار داشت که در اداره‌های حکومت وحدت ملی شفافیت بیشتر از همه مسائل در نظر گرفته شده‌ است.

  ژنرال دوستم معاون اول ریاست جمهوری افغانستان چندی قبل گفته بود که اگر طرز فکر قومی اشرف غنی و عبدالله به یک فرهنگ ملی تبدیل شود، جلوی فساد گرفته نخواهد شد و پروژه‌های ملی در افغانستان نیز به ثمر نخواهد رسید.

  معاون اول رئیس جمهور افغانستان پس از انتقاد از کارشکنی مقامات دولتی در جنگ فاریاب اعلام کرده بود که رهبران حکومت وحدت ملی بر اساس روابط قومی عمل می‌کنند و مردم باید آرای خود را پس بگیرند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.