• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » آقای روحانی! خسارت های برجام را به کسی دیگر حواله نکنید
  کد خبر : 1950704

  آقای روحانی! خسارت های برجام را به کسی دیگر حواله نکنید

  آقای روحانی! خسارت های برجام را به کسی دیگر حواله نکنیدReviewed by on Dec 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح شادگان:هاشم نسمیان از فعالین حوزه ی رسانه در یادداشت خود با اشاره به سخنان روز گذشته ی رئیس جمهور در دانشگاه تهران به مناسبت ۱۶…

  آقای روحانی! خسارت های برجام را به کسی دیگر حواله نکنیدReviewed by on Dec 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از صبح شادگان:هاشم نسمیان از فعالین حوزه ی رسانه در یادداشت خود با اشاره به سخنان روز گذشته ی رئیس جمهور در دانشگاه تهران به مناسبت ۱۶ آذر (روز دانشجو) در خصوص دستاوردهای پوچ برجام نوشت: “می طلبد که امروز مردم هوشیار باشند و وارد گود بازی های سیاسی و عوام فریبانه ی دولت نشوند و می بایست همانند گذشته چشم به دهان ناخدای کشتی انقلاب باشند”.  

  رئیس جمهور در سخنرانی خود به مناسبت روز دانشجو در دانشگاه تهران، تلویحاً از دستاورد پوچ برجام شانه خالی کرد، البته این را می توان به تنها ماندن روحانی در ماراتن برجام تعبیر کرد.

  ماراتنی که دولتمردان و کاسبان برجام که روزی برجام را فتح الفتوح می دانستند و برای آن قسم جلاله خوردند، به مرور زمان یکی پس از دیگری به منتقدان برجام تبدیل شدند و می توان گفت که روحانی را در این عرصه تنها گذاشتند.

  روحانی در مراسم ۱۶ آذر امسال در دانشگاه تهران گفته است ما هیچ قدمی در مسئله ی برجام برنداشتیم مگر آنکه با رهبری مشورت کردیم، جلسه گذاشتیم، به من خطاب کرده و بنده دستور روی نامه های ایشان دادم، در مقام عمل جایی کم و کسر آوردیم اما مبنا بر این بوده که دستورات ایشان عملی شود”.

  اینگونه سخن ها را تنها می توان اینگونه تعبیر کرد که رئیس جمهور خود به این نتیجه رسیده است که برجام خسارت محض است اما، نه می تواند اعتراف دارد و نه می تواند این خسارت ها را بپذیرد چرا که هر دوی اینها برای شخص روحانی و کابینۀ دولت شکست محسوب می شود و در این بین روحانی با متوسل شدن به راهنمایی ها و مشورت هایی که با رهبری معظم انقلاب داشته است می خواهد اینگونه وانمود کند که شخص رهبری مسئول پیامدهای برجام است.

  گویا آقای روحانی فراموش کرده است که رهبری معظم انقلاب قبلاً فرمودند که در جزئیات مذاکره دخالتی نمی کنم، رهبر معظم انقلاب در ۲۰ فروردین سال ۹۴ صریحاً موضع خود را اینگونه بیان فرمودند که “بنده در جزئیّات مذاکره دخالتی نکردم، بازهم نمیکنم، من مسائل کلان، خطوط اصلی، چهارچوب‌ های مهم و خطّ قرمزها را به مسئولین کشور همواره گفته‌ام ؛ عمدتاً به رئیس جمهور محترم که ما با ایشان جلسات مرتّب داریم، موارد معدودی هم به وزیر محترم خارجه، خطوط اصلی و کلّی ؛ جزئیّات کار و خصوصیّات کوچک که تأثیری در تأمین آن خطوط کلان ندارد مورد توجّه نیست ؛ اینها در اختیار آنها است، می توانند بروند کار کنند، اینکه حالا گفته بشود که جزئیّات این مذاکرات تحت نظر رهبری است، این حرف دقیقی نیست”.

  حال که دکتر روحانی می بیند برجام نافرجامش خسته و بی حال و شکست خورده و به خط پایان رسیده و جز خسارت چیزی دیگر را متوجه کشور نکرده است، سعی می کند از برجام پوچ خود شانه خالی کند.

  گر چه غرب گرایان داخلی و شیفتگان کفر و شرک هم شبانه روز در حال فعالیت هستند تا دولت را از خسارت های برجام تطهیر کنند و رهبری معظم انقلاب اسلامی را مسئول اصلی مذاکرات کنند، اما می طلبد که مردم هوشیار باشند و وارد گود بازی های سیاسی و عوام فریبانه ی دولت نشوند و می بایست همانند گذشته چشم به دهان ناخدای کشتی انقلاب باشند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.