• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » چند خبر کوتاه از استان یزد
  کد خبر : 1950610

  چند خبر کوتاه از استان یزد

  چند خبر کوتاه از استان یزدReviewed by on Dec 13Rating: معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ابرکوه گفت: درراستای فعالیت های فوق برنامه و فرهنگی و تربیتی ۲۵ گروه انجمن اسلامی، ۷۳ شورای دانش آموزی ،۴۳ گروه پیشتاز و فرزانه و بیش از ۵۲ حلقه صالحین درمدارس این شهرستان فعالیت دارند. محمدعلی شکیبا…

  چند خبر کوتاه از استان یزدReviewed by on Dec 13Rating:

  معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ابرکوه گفت: درراستای فعالیت های فوق برنامه و فرهنگی و تربیتی ۲۵ گروه انجمن اسلامی، ۷۳ شورای دانش آموزی ،۴۳ گروه پیشتاز و فرزانه و بیش از ۵۲ حلقه صالحین درمدارس این شهرستان فعالیت دارند.
  محمدعلی شکیبا روز شنبه سه در گفت وگو باخبرنگار ایرنا با بیان اینکه این تشکلها مجموعا۳۵۴۶ عضو دارند اظهارکرد: تقویت تشکل های دانش آموزی باعث مشارکت بیشتر آنان در امور مدرسه و جامعه خواهد شد.
  وی افزود: تقویت شوراهای دانش آموزی، فعالیتهای ورزشی، بهداشت جسمی و روانی دانش آموزان،خدمات راهنمایی و مشاوره و اجرای طرح های پیشگیری از آسیب های اجتماعی از اولویت برنامه های امورتربیتی درسال تحصیلی جاری است .
  شکیبا ادامه داد: در سال تحصیلی گذشته یک نفر مقام برتر مسابقه پرسش مهر ریاست جمهوری، ۱۰ نفر در مسابقات قرآن، عترت و نماز و ۴۹ نفر در مسابقات فرهنگی و هنری موفق به کسب رتبه های اول تا سوم استانی شدند.
  این مسئول اضافه کرد: ترویج فرهنگ قرآن، نماز و عترت در قالب مسابقات قرآن دانش آموزی و فرهنگیان، حفظ موضوعی و تشکیل محافل قرآنی، اقامه نماز جماعت و آموزش عملی نماز و مرجع شناسی، تشکیل جلسات گفتمان های دینی و استعداد یابی دانش آموزان در زمینه های مختلف از دیگرفعالیتها است.
  معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش ابرکوه بابیان اینکه دیگر مراکز فرهنگی ، تربیتی این اداره همانند کانونها و دارالقرآن نیز وظیفه پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان را دارند تصریح کرد: ۸۰ درصد از دانش آموزان را تحت پوشش این مراکز هستند.
  وی خاطرنشان کرد: این مراکزدر زمینه های سینما دانش آموزی ، کلاس های فرهنگی، هنری ، ورزشی ، کلاس های آموزش روخوانی، روانخوانی و تواشیح قرآن فعالیت دارند.
  ***
  فرماندار مهریز خواستار صدور مجوز و راه اندازی آموزشکده فنی و حرفه ای در این شهرستان شد.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا ، سید محمد رستگاری در حاشیه بازدید کارشناس دفتر هیات نظارت وزارت علوم و تحقیات در گفت و گو با خبرنگار ایرنا فزود: از مطالبات مهم مردم و مسئولان شهرستان راه اندازی آموزشکده فنی است.
  وی ادامه داد: در این خصوص تاکنون بارها پیگیری های لازم توسط مسئولان امر بعمل آمده که امیدواریم خاطر اهمیت موضوع در این زمینه اقدان های لازم بعمل آید.
  فرماندار مهریز تصریح کرد: این شهرستان در کنار جاده اصلی تهران ، بندرعباس قرار دارد و دارای آب و هوای مناسب و امکانات مورد نیاز برای راه اندازی آموشده فنی و حرفه ای است.
  رستگاری گفت: با راه اندازی ای مرکز ضمن پوشش دادن متقاضیان شهرستان می تواند نسبت به جذب سایر علاقمندان از یزد و برخی مناطق کشور نماید.
  وی ابراز امیدواری کرد با راه اندازی آموشکده فنی نقش مهمی در توسعه شهرستان در عرصه علمی و فرهنگی داشته باشد و بدون شک باید همه برای تحقق آن بکوشند.
  امروز هاشمی معاون و کارشناس دفتر هیات نظارت وزارت علوم تحقیقات و فن آوری از امکانات ومحل راه اندازی آموزشکده فنی و حرفه ای شهرستان مهریز بازدید نمود‌.
  در این بازید فرماندار مهریز ،رییس دانشکده فنی و حرفه ای استان، مدیریت آموزش و پرورش ، پیام نورشهرستان و معاون فرماندار نیز حضور داشتند.
  هاشمی از دانشگاه پردیس مهریز و ومحل تاسیس خوابگاه دانشجویان و دانشکده فنی و حرفه ای شهرستان مهریز بازدید کرد.
  ***
  معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان یزد با تأکید بر ضرورت آموزش های پیش از ازدواج گفت: با آموزش مهارت های زندگی باید نسل جوان را برای ازدواج و تشکیل خانواده آماده کرد .
  به گزارش ایران ویج به نقل از رواط عمومی دادگستری یزد ، سید علی اصغر رفاهی افزود: آسیب اجتماعی طلاق ناشی از عوامل مختلفی است که یکی از این عوامل عدم آشنایی با مهارت های زندگی و آیین همسرداری است.
  وی ادامه داد: باید نیاز به آموزش مهارت های زندگی به یک دغدغه عمومی تبدیل شود و خانواده ها همچنان که دغدغه مسائلی همچون جهزیه و یا مهریه را قبل از ازدواج فرزندان خود دارند نسبت به داشتن مهارت و دانش زندگی مشترک در فرزندان خود نیز دغدغه داشته باشند.
  این مقام مسئول با اشاره به این مطلب که آموزش مهارت های زندگی باید درکشور نهادینه شده و این مهارت ها با طبقه بندی و مدیریت در سطوح مختلف اعم از دبستان ، دبیرستان و دانشگاه گنجانده شود ، بیان داشت: اولین و مهمترین دستاورد این رویکرد ، شکل گیری انتخاب درست زوجین در پیش از ازدواج است تا خانواده ها و به ویژه جوانان برای انتخاب همسر آینده خود با رعایت برخی فاکتور ها همسری مناسب و هم کفو را انتخاب نمایند.
  رفاهی از مهارت خودآگاهی ، همدلی ، ارتباط مؤثر ، روابط بین فردی و مهارت تصمیم گیری به عنوان تعدادی از مهارت هایی که فرزندان قبل از ازدواج باید فرا بگیرند ، یاد کرد و ابراز داشت: مهارت حل مسأله ، تفکر خلاق ، تفکر انتقادی ، توانایی حل مسأله و توانایی مقابله با استرس نیز از دیگر مهارت هاست که اکنون بسیاری از جوانان بدون داشتن این مهارت ها وارد یک زندگی مشترک می شوند و با اندک اختلاف و سوء برداشتی از ارتباط با یکدیگر ، زندگی خود را متزلزل و ناکام می پندارند .
  وی ، آموزش مهارت های زندگی را برای زوجینی که در ۵ سال ابتدایی زندگی خود به سر می برند و اطرفیان این زوجین نیز ضروری برشمرد و گفت: با توجه به اینکه بیش از ۵۰درصد طلاق ها در ۵ سال ابتدایی زندگی مشترک رخ می دهد باید این زوجین و اطرفیان آنان نیز نسبت به فرا گیری این آموزش ها اقدام کنند چراکه ، دخالت های نابجا و نابخرادنه اطرفیان نیز یکی دیگر از عوامل شکل گیری آسیب اجتماعی طلاق می باشد.
  این مسئول تأکید کرد: بسیار مهم است که اگر زوجی در مواردی دچار اختلاف شدند و این اختلاف به سطح خانواده ها و اطرفیان رسید ، ورود اطرفیان به این مسئله چگونه باشد که مسئله حل و بهبود یابد و نه اینکه ورود اطرفیان بر آتش اختلاف بیافزاید .
  رفاهی ، مراجعه به مشاوره قبل از ازدواج را خواستار شد و اظهار داشت : امروزه در مشاوره ، تست های شخصیت شناسی کاملی صورت می گیرد تا افراد تا بدانجا که ممکن است قبل از ازدواج ، انتخاب آگاهانه و هوشمندانه ای داشته باشند .
  وی خاطرنشان کرد: پیشگیری همواره بهتر از درمان است و زوج های جوان باید قبل از ازدواج با انجام مشاوره ، طرف خود در ازدواج و ابعاد شخصیتی او را بشناسند و آگاهانه وارد زندگی مشترک شوند ، ولی متأسفانه مشاوره های پیش از ازدواج ، چندان مورد اقبال خانواده ها نیست و معمولا پس از ازدواج و در صورت بروز مشکل خانوادگی مورد استفاده قرار می گیرد.
  رفاهی ، عزم همگانی را در جهت حفظ و صیانت از اولین و مقدس ترین نهاد زندگی خواستار شد و گفت: با توجه به اینکه در جامعه امروز آسیب اجتماعی طلاق دومین معضل اجتماعی کشور پس از اعتیاد است دستگاه های متولی از جمله دادگستری و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تحقیقات مفصل ، علمی و جامعی را در این خصوص انجام داده است و علت یابی و ریشه یابی این معض بزرگ مشخص شده است باید با همکاری هم و جلب مشارکت های مردمی در جهت پیشگیری از این آسیب اجتماعی و منفور ترین حلال خدا گام برداریم.
  ۷۵۳۶/۷۵۳۹خبرنگاران: کارگر و سبحانزاده
  irnayazdd@

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.