• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » جدیت مسوولین قضایی دلیل تشکیل شورای پیشگیری از وقوع جرم در پردیس است
  کد خبر : 1950608

  جدیت مسوولین قضایی دلیل تشکیل شورای پیشگیری از وقوع جرم در پردیس است

  جدیت مسوولین قضایی دلیل تشکیل شورای پیشگیری از وقوع جرم در پردیس استReviewed by on Dec 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، قیاسی معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری کل استان تهران در مراسم تشکیل شورای پیشگیری از وقوع…

  جدیت مسوولین قضایی دلیل تشکیل شورای پیشگیری از وقوع جرم در پردیس استReviewed by on Dec 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، قیاسی معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری کل استان تهران در مراسم تشکیل شورای پیشگیری از وقوع جرم در شهرستان پردیس گفت: نخستین علتی که دادگستری شهرستان پردیس برای راه اندازی این شورا انتخاب شد جدیت همکاران قضایی ما در این محل است، که تمایل بسیار بر انجام این امر داشته و اقدامات شایسته ای انجام می دهند.

  وی ادامه داد: شورای این شهرستان ثمرات فراوانی داشته و بی شک شورای موفقی خواهد بود.

  قیاسی اضافه کرد: مهمترین سندی که برای دستگاههای اجرایی در رابطه با همکاری در راه اندازی این شورا دارد فرمایش مقام معظم رهبری است که فرمودند: "همه دستگاه ها مکلفند در امر پیشگیری از وقوع جرم با قوه قضاییه همکاری کنند."

  معاون اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری کل استان تهران با بیان اینکه فرمایشاتی که مقام معظم رهبری دارند بر مبانی نظرات کارشناسی کل کشور است، توضیح داد: طی جلسات ۶ ماهه ای که در خصوص آسیب ها و جرایم کشور برگزار می شود و بیش از ۸۰ در صد مسائل مطروحه پیرامون استان و شهر تهران است.

  وی افزود: مقام معظم رهبری در ابلاغ فرمان تمدید ماموریت رییس قوه قضاییه اعلام فرمودند که مهمترین وظیفه قوه قضاییه برقراری امنیت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم است و مهمترین آسیبی که الان کشور را تهدید می کند آسیب ها و امنیت اجتماعی است، در صورت بی توجهی به این امر کشور با تهدیدی مواجه است که ساماندهی آن به سختی میسر می شود.

  قیاسی خاطر نشان کرد: پیشگیری از وقوع جرم در قانون اساسی پیش بینی شده و با یک تاخیر سی و چند ساله در اجرای آن مواجه بودیم.

  این مقام مسوول از تشکیل معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه در سال ۱۳۸۹ سخن گفته و اشاره کرد: رده متناظر این معاونت در سال ۱۳۹۰ در دادگستری کل استان تهران تشکیل شد.

  وی با بیان اینکه در برخی از کشورها معقوله پیشگیری از وقوع جرم بیش از صد سال است که بصورت ساختارمند، دارای مسوول و فعال در حال پیگیری است، تاکید کرد: این کشورها از مرحله پیشگیری خارج شده و وارد مرحله پیش بینی شده اند.

  قیاسی ادامه داد: چنین کشورهایی هم اکنون در حال برنامه ریزی هستند که با چه اقدامی می توان وقوع جرم را پیش بینی کرد تا نیازی به پیشگیری نباشد.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.