• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » کارشناس ارشد روس: “برجام” پایان بخش انزوای ایران در بازار نفت و اوپک شد
  کد خبر : 1950541

  کارشناس ارشد روس: “برجام” پایان بخش انزوای ایران در بازار نفت و اوپک شد

  کارشناس ارشد روس: “برجام” پایان بخش انزوای ایران در بازار نفت و اوپک شدReviewed by on Dec 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، چوفرین افزود: ایران توانست با رسیدن به برجام، افزون بر اثبات حقانیت هسته ای خود بدون تنش و مجادله، بخش بزرگی از حقوق خود در…

  کارشناس ارشد روس: "برجام" پایان بخش انزوای ایران در بازار نفت و اوپک شدReviewed by on Dec 13Rating:

  کارشناس ارشد روس: به گزارش ایران ویج به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، چوفرین افزود: ایران توانست با رسیدن به برجام، افزون بر اثبات حقانیت هسته ای خود بدون تنش و مجادله، بخش بزرگی از حقوق خود در عرصه های تجاری و اقتصادی را نیز بازیابد.

  کارشناس ارشد روس گفت: برجام نتیجه مهارت دستگاه دیپلماتیک ایران است که توانست در شرایط سخت و فشارهای ممتد از حقوق هسته ای دفاع کند و پیروزی مهمی را رقم بزند.

  وی ادامه داد: اکنون ایران با فراهم شدن امکان و فرصت های مهم برای همکاری های بازرگانی-اقتصادی و مشارکت در ساختار مالی بین المللی از دستاوردها و ثمرات برجام بهره می برد.

  معاون موسسه اقتصاد جهانی و مناسبات بین المللی گفت: تصور کنید، اگر برجام عملی نمی شد و همان تقابل ها ادامه می یافت، آیا ایران می توانست حلقه تنگ تحریم های سازمان ملل و محدودیت های یکجانبه غربی به ویژه در عرصه نفتی را بشکند که یک نمونه کوچک آن علاقه بین المللی برای همکاری اقتصادی و سرمایه گذاری با جمهوری اسلامی است.

  چوفرین افزود: آن زمان بسیاری از کشورها تحت فشار آمریکا و غرب از همکاری با ایران خودداری می کردند و این مساله باعث بروز مشکلات فراوان در عرصه های داخلی و بین المللی شده بود که پیامدهای آن هنوز هم دیده می شود.

  کارشناس ارشد روس خاطرنشان کرد: البته بدیهی است که آمریکا بخشی از اقدام های ضدایرانی خود را تمدید می کند، اما این تحریم ها اولا کمرشکن نیست، زیرا نمی تواند مانع همکاری با کشورهای دیگر شود و همچنین این بخش مربوط به برجام نمی شود و پیش از طرح موضوع فعالیت های هسته ای نیز وجود داشته است.

  چوفرین گفت: ایران در شرایط پس از برجام می تواند ساختار همکاری ها با اروپا را توسعه داده و به موازات آن با کشورهای غیر غربی و در وهله اول روسیه و سپس چین و دیگر طرف های خود در آسیا در عرصه های مختلفی مشارکت کند.

  کارشناس ارشد روس تاکید کرد که در این شرایط، طرف های توافق هسته ای نباید به مخالفان به ویژه در آمریکا و فلسطین اشغالی بهانه بدهند تا اقدام های ضدبرجامی خود را تشدید کنند.

  چوفرین در پایان خاطرنشان کرد: برجام به نفع تمامی طرف های مذاکرات هسته ای ایران بوده و هست و به همین دلیل باید برای حفظ آن تلاش کرد که روسیه نیز در این زمینه بر مواضع حمایتی خود ایستاده است.
   

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.