• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان: مبارزه با اعتیاد نیازمند اقدام پیشگیرانه است
  کد خبر : 1950487

  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان: مبارزه با اعتیاد نیازمند اقدام پیشگیرانه است

  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان: مبارزه با اعتیاد نیازمند اقدام پیشگیرانه استReviewed by on Dec 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سرهنگ قاسم دهقان شامگاه دوشنبه در همایش راهکارهای فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد در تبریز افزود: در زمان کنونی گرایش جوانان از مواد مخدر سنتی به مواد مخدر…

  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان: مبارزه با اعتیاد نیازمند اقدام پیشگیرانه استReviewed by on Dec 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، سرهنگ قاسم دهقان شامگاه دوشنبه در همایش راهکارهای فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد در تبریز افزود: در زمان کنونی گرایش جوانان از مواد مخدر سنتی به مواد مخدر صنعتی تغییر کرده و خانواده ها از این مواد شناخت کافی ندارند.
  وی با بیان اینکه باید زمینه های بروز ناهنجاری های اجتماعی مانند اعتیاد در کشور از میان برود، یادآوری کرد: برای دستیابی به این امر باید تغییراتی در فرهنگ سازی، آموزش جوانان و مهارت ها ایجاد شود.
  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر آذربایجان شرقی اظهار کرد: در این راستا نگاه ها باید تخصصی بوده و مهارت های اجتماعی و علم مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر به افراد جامعه آموزش داده شود.
  دهقان، با اشاره به اینکه آسیب های بسیاری، جوانان و نوجوانان مملکت را به عنوان قشر پویا و فعال جامعه مورد تهدید جدی قرار داده است ادامه داد: اعتیاد به مواد مخدر از مهمترین این آسیب هاست.
  وی گفت: تک تک آحاد جامعه در این مسیر وظیفه دارند و اصحاب فرهنگ و هنر، تاثیرگذارترین قشر برای پیشگیری از بروز اعتیاد و معضلات اجتماعی بوده و می توانند نقش آفرین باشند.
  دهقان از هنرمندان و اصحاب فرهنگ خواست تا با ایده پردازی و ارائه راهکارهای تاثیرگذار مسوولان را در انجام اقدام های پیشگیرانه در حوزه اعتیاد یاری کنند.
  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی نیز در این همایش، ذهن خلاق، توانمند و آفرینشگر اصحاب فرهنگ و هنر را بالادست تمام عناصر و مولفه ها و بهترین ایده پرداز برای پیشگیری از ناهنجاری های اجتماعی عنوان کرد.
  محمد محمدپور، افزود: جوانان سرمایه های این مرز و بوم هستند اما اعتیاد بلای خانمانسوزی است که این سرمایه های عظیم انسانی را نشانه گرفته و فرصت های تعالی ایران را می سوزاند.
  وی یادآوری کرد: اعتیاد به مواد مخدر به عنوان یک نابسامانی و ناهنجاری اجتماعی پدیده ای است که آن را بلای قرن نام نهاده اند زیرا ویرانگری های حاصل از آن زمینه ساز سقوط بسیاری از ارزش ها و هنجارهای فرهنگی و اخلاقی می شود و سلامت جامعه را به خطر می اندازد.
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: با توجه به اینکه اعتیاد انسان را مخاطب قرار می دهد، پیش از هر چیز یک معضل فرهنگی و انسانی است بنابراین بهترین راهکار برای حل این معضل، راهکارهای پیشگیرانه و مبتنی بر شاخصه های فرهنگی است.
  محمدپور، ادامه داد: در راستای پیشگیری از اعتیاد باید قبل از اینکه جوان به سمت این معضل بروند بسترهای آن را در جامعه از بین ببریم و این امر محقق نمی شود مگر اینکه اصحاب فکر، فرهنگ و اندیشه عزم خود را جزم کرده و با ترویج گفتمان فرهنگی جامعه را به سمت سعادت و سلامت رهنمون کنند.
  وی اظهار کرد: در دنیای کنونی ضرورت و اهمیت گفتمان سازی فرهنگی امری بدیهی است و بدون توجه به مقوله فرهنگ و داشته‌های فرهنگی، گام نهادن در هر مسیری، آب در هاون کوبیدن است.
  محمدپور، افزود: بدون توجه به زیرساخت های فرهنگی هر اتفاقی در حوزه های مختلف به سرانجام مطلوب دست نخواهد یافت.
  همایش راهکارهای فرهنگی و هنری پیشگیری از اعتیاد با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی و دبیرخانه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر و انجمن‌های فرهنگی،‌ هنری و ادبی استان برگزار شد.
  خبرنگار: پرویز بابائی ** انتشار دهنده:محمد رستگار
  ۸۰۲۳/۶۱۸۳

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.