• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » خوشرو: دوام برجام در گرو پایبندی همه طرف های این توافقنامه است
  کد خبر : 1950233

  خوشرو: دوام برجام در گرو پایبندی همه طرف های این توافقنامه است

  خوشرو: دوام برجام در گرو پایبندی همه طرف های این توافقنامه استReviewed by on Dec 13Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا «غلامعلی خوشرو» روز دوشنبه در نشست مجمع عمومی این سازمان در نیویورک برای بررسی گزارش سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی، به مجمع گفت: در شرایطی که آژانس و همه اعضای…

  خوشرو: دوام برجام در گرو پایبندی همه طرف های این توافقنامه استReviewed by on Dec 13Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از ایرنا «غلامعلی خوشرو» روز دوشنبه در نشست مجمع عمومی این سازمان در نیویورک برای بررسی گزارش سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی، به مجمع گفت: در شرایطی که آژانس و همه اعضای برجام تأیید کرده اند ایران به طور کامل تعهدات برجامی خود را انجام داده است، دیگر اعضای برجام موظف اند به تعهدات خود به طور واقعی عمل کرده و از هرگونه اقدام مغایر با نص، روح و نیت برجام اجتناب کنند.
  وی افزود: اقدام اخیر آمریکا در تمدید تحریم ها علیه ایران به وضوع بر خلاف تعهدات برجامی آن کشور است. وی از دولت آمریکا خواست تا نگرانی هایی که در نتیجه اقدام مذکور ایجاد شده را سریعاً حل و فصل کند.
  نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل ادامه داد: گرچه ایران به برجام به عنوان یک سند چندجانبه کاملاً متعهد بوده و باقی خواهد ماند؛ با این همه تضمین ماندگاری برجام مستلزم اجرای کامل و بموقع همه تعهدات برجامی توسط تمامی طرف های آن است و نه فقط ایران. وی اضافه کرد که این به نفع جامعه بین المللی و همه اعضای برجام است.
  خوشرو با اشاره به وظایف اساسنامه ای آژانس گفت: وظیفه اصلی آژانس کمک به کشورها برای استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای است. وی خواستار افزایش فعالیت های این نهاد در این زمینه متناسب با انتظارات کشورها شد.
  سفیر و نماینده دائم ایران نزد سازمان ملل متحد در ادامه گفت: جمهوری اسلامی ایران مصصم است به فعالیت های هسته ای خود در زمینه تحقیق و توسعه و تولید انرژی هسته ای از جمله توسعه چرخه سوخت کامل هسته ای برای اهداف صلح آمیز ادامه دهد.
  در این نشست، آمانو مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی نیز گزارشی از فعالیت های یک سال اخیر آن نهاد ارائه کرد.
  شبد**اروپام**۴**۵۴۱**۱۵۰۴**انتشار دهنده: علی پاینده

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.