• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » سیاست ارعاب و تهدید آمریکا، بانک های اروپایی را بسیار محتاط کرده است
  کد خبر : 1950121

  سیاست ارعاب و تهدید آمریکا، بانک های اروپایی را بسیار محتاط کرده است

  سیاست ارعاب و تهدید آمریکا، بانک های اروپایی را بسیار محتاط کرده استReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، « از سفرهای برون مرزی اقتصادی دولت تا عملکرد ۳۹ ماهه…» موضوع گفتگوی ویژه خبری امشب شبکه دو سیما بود که محمد نهاوندیان ، رئیس دفتر رئیس جمهور…

  سیاست ارعاب و تهدید آمریکا، بانک های اروپایی را بسیار محتاط کرده استReviewed by on Dec 12Rating:

  سیاست ارعاب و تهدید آمریکا، بانک های اروپایی را بسیار محتاط کرده استبه گزارش ایران ویج به نقل از خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، « از سفرهای برون مرزی اقتصادی دولت تا عملکرد ۳۹ ماهه…» موضوع گفتگوی ویژه خبری امشب شبکه دو سیما بود که محمد نهاوندیان ، رئیس دفتر رئیس جمهور به تبیین آن پرداخت.
  در ابتدای این برنامه نهاوندیان به تشریح علت سفر خود به کشور سوئیس و دیدار با اتحادیه بانکداران سوئیس پرداخت و گفت:  پیرو دیدار رئیس جمهور سوئیس با دکتر روحانی در حاشیه اجلاس عمومی سازمان ملل متحد و همچنین سفر وی به ایران، ایشان پیشنهاد کردند که برای گسترش همکاری ها خصوصا همکاری های بانکی بنده سفری به سوئیس داشته باشم.
  وی افزود: رئیس جمهور سوئیس عنوان می کرد که به عنوان دولت این کشور به گسترش روابط در همه ابعاد علاقه مند است اما این بانک ها هستند که باید موانع از سر راه آن ها برداشته شود تا آن ها متقاعد به همکاری با ایران شوند.
  رئیس دفتر رئیس جمهور یادآور شد: در دیدار با اتحادیه بانکداران سوئیس در محل اقامتگاه ما در این کشور ضمن طرح مباحث عمومی و همکاری هایی اقتصادی جزئیات کار بانکی نیز مطرح شد.
  نهاوندیان اظهار داشت: خوب است که بدانیم در یازده ماه پس از اجرایی شدن برجام و حتی قبل از آن، بعد از توافق موقت هسته ای یک همکاری خوب بانکی را با سوئیس شروع کرده ایم و در همین فاصله شاید بیش از ۸ میلیارد دلار حجم عملیات بانکی با سوئیس داشتیم.
   وی با تاکید بر اینکه علاقه مند بودیم این همکاری ها گسترده تر و متنوع تر شود، ادامه داد: با توجه به جایگاه سوئیس به عنوان یک مرکز بانکی بین المللی تلاش داشتیم که این همکاری ها به سوی فاینانس پروژه ها سمت و سو پیدا کند.
  نهاوندیان با بیان اینکه در توافق هسته‌ای مهمترین عرصه ای که در آن به امتیاز دست یافتیم عرصه اقتصادی است اظهار داشت: براین اساس باید بیشترین ثمر را از آن ببریم لذا باتوجه به افق چشم انداز بیست ساله در حوزه های مختلف سرمایه گذاری های عظیم و گسترده ای را در نظر داریم، به خصوص با اتکا به اقتصاد مقاومتی که قصد داریم داده های داخلی حداکثری باشد نیاز به فاینانسی داریم که از داخل یا خارج از کشور حاصل شود.
  بعد از برجام برای انعقاد معاملات، لازم است رایزنی ها ی اقتصادی نیز انجام شود
  رئیس دفتر رئیس جمهور  تاکید کرد: آنچه که در برجام انجام شد رفع مانع ( تحریم) است اما برای این که طرفین به یک توافقی برسند، مذاکره جدی و نزدیک لازم است و براین اساس نیز حرف رئیس جمهور سوئیس این بود که می باید خود بنگاه های اقتصادی طرف مذاکره قرار بگیرند.
  خبر در حال تکمیل است…

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.