• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , سیاسی » تکلیف سالانه دولت برای کاهش نیم درصدی نرخ بیکاری در برنامه ششم توسعه
  کد خبر : 1950051

  تکلیف سالانه دولت برای کاهش نیم درصدی نرخ بیکاری در برنامه ششم توسعه

    محمدرضا تابش نایب رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم ، درباره مصوبات امروز کمیسیون تلفیق گفت: دولت مکلف شد حداکثر تا پایان سال اول اجرای برنامه، نسبت به تدوین و آغاز اجرای “برنامه تامین مسکن اجتماعی و حمایتی” اقدام نماید. همچنین دولت می بایست به منظور نیل به رشد و توسعه اقتصادی بر پایه عدالت،…

   دولت

   

  محمدرضا تابش نایب رئیس کمیسیون تلفیق برنامه ششم ، درباره مصوبات امروز کمیسیون تلفیق گفت: دولت مکلف شد حداکثر تا پایان سال اول اجرای برنامه، نسبت به تدوین و آغاز اجرای “برنامه تامین مسکن اجتماعی و حمایتی” اقدام نماید.

  همچنین دولت می بایست به منظور نیل به رشد و توسعه اقتصادی بر پایه عدالت، نسبت به اعمال سیاستهای اشتغال زایی، مهارت افزایی و ارتقای دانش حرفه ای و حمایت از مشاغل کوچک خانگی و دانش بنیان اقدام نماید.

  نایب رئیس کمیسیون تلفیق عنوان داشت: کاهش نرخ بیکاری به میزان نیم درصد سالیانه در طول سالهای برنامه از دیگر مصوبات امروز کمیسیون بود.

  وی همچنین اظهار داشت: نمایندگان وزارت تعاون، کار،و رفاه اجتماعی را موظف کردند خدمات امداد اجتماعی، حمایتی و توانمندسازی و بیمه اجتماعی، درمان و بازنشستگی را در قالب نظام چند لایه تامین اجتماعی به این قبیل افراد با هدف کاهش و رفع فقر غذایی ، آموزشی، بیمه ای، درآمدی و مسکن ارائه نماید.

  برقراری، استقرار و روزآمدسازی نظام جامع رفاه و تأمین اجتماعی چند لایه مشتمل بر حوزه های امدادی ، حمایتی و بیمه های اجتماعی و شکل گیری پرونده الکترونیک رفاه و تأمین اجتماعی برای تمامی آحاد مردم؛ از دیگر تکالیف قانونی دولت در طول مدت اجرای برنامه ششم است.

  نماینده مردم اردکان تاکید کرد: همچنین دولت باید به گونه ای برنامه ریزی نماید تا پایان سال آخر برنامه، بودجه سازمان ها و صندوقهای بیمه گر اجتماعی مستقل شده و از محل بودجه عمومی اعتباری به آنها پرداخت نگردد.

  وی ادامه داد: دولت مکلف شد تا کلیه طرح های جمع آوری ، مهر ، کنترل و بهره برداری از گازهای همراه تولید و مشعل در کلیه میادین نفت و تاسیسات صنعت نفت را تکمیل و به مردم واگذار نماید و تا پایان برنامه ششم حداقل ۹۰% گازهای مشعل مهار و کنترل شده باشد.
  افزایش ضریب بازیافت مخازن کشور در طول برنامه به میزان یک درصد و تامین ۷۵ درصد از منابع مالی (ریالی ) تبدیل ۱۲ هزار مگاوات نیروگاه گازی به سیکل ترکیبی از دیگر مصوبات کمیسیون در حوزه انرژی بود.

  منبع: باشگاه خبرنگاران
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.