• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » آخرین خبر , بین الملل , سیاسی » محاکمه رئیس صندوق بین‌المللی پول آغاز شد
  کد خبر : 1949985

  محاکمه رئیس صندوق بین‌المللی پول آغاز شد

    محاکمه کریستین لاگارد به اتهام استفاده نادرست از اموال عمومی در دوره ریاست‌جمهوری سارکوزی آغاز شد. کریستین لاگارد، مدیر صندوق بین‌المللی پول که به اتهام بی‌توجهی و استفاده نادرست از اموال عمومی در زمانی که وزیر دارایی دولت نیکولا سارکوزی بود، آغاز شد. در پرونده پرداخت ۲۸۵ میلیون یورو به «برنارد تاپی» از هواداران…

  صندوق بین‌المللی پول

   

  محاکمه کریستین لاگارد به اتهام استفاده نادرست از اموال عمومی در دوره ریاست‌جمهوری سارکوزی آغاز شد.

  کریستین لاگارد، مدیر صندوق بین‌المللی پول که به اتهام بی‌توجهی و استفاده نادرست از اموال عمومی در زمانی که وزیر دارایی دولت نیکولا سارکوزی بود، آغاز شد.

  در پرونده پرداخت ۲۸۵ میلیون یورو به «برنارد تاپی» از هواداران نیکولا سارکوزی، رئیس جمهوری پیشین فرانسه، پای لاگارد هم به این موضوع کشیده شده است.

  ماجرا به زمانی بر می گردد که کریستین لاگارد در سال ۲۰۰۸ وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه بوده است. این محاکمه قرار است تا روز ۲۰ دسامبر ادامه پیدا کند و احتمالا خانم لاگارد ۶۰ ساله در صورت اثبات اتهامات به یک سال زندان و ۱۵ هزار یورو جریمه نقدی محکوم خواهد شد. لاگارد ارتکاب هر گونه جرمی را رد کرده است.

  انتظار می رود قضات دادگاه بر اساس اظهارات طرفین در آخرین جلسه استماع رای صادر کنند، اما این احتمال هم وجود دارد که صدور رای نهایی به زمانی دیگر موکول شود.

  محاکمه و محکومیت احتمالی کریستین لاگارد، احتمالا نگرانی هایی را در مورد توانایی وی برای ادامه تصدی پست ریاست صندوق بین المللی پول ایجاد خواهد کرد. حیثیت و اعتبار این نهاد مالی بین المللی مستقر در واشنگتن پیش از این نیز به دلیل تعرض جنسی دومینیک استراوس کان، رئیس سابق صندوق به خدمتکار یک هتل در سال ۲۰۱۱ زیر سوال رفته بود.

  «کریستین لاگارد» رئیس فعلی صندوق بین المللی پول و وزیر سابق دارایی فرانسه، امروز دوشنبه به اتهام موافقت با پرداخت ۴۰۰ میلیون یورو خسارت به «برنارد تاپی»، بازرگان فرانسوی، در پاریس محاکمه می شود.

  برنارد تاپی، سالها پیش شرکت «آدیداس» را با وام خرید، سپس از پرداخت وام ناتوان ماند و بانک «کردی لیونه» فرانسه مجبور به فروش این شرکت شد.

  تاپی با وارد ساختن این اتهام که بانک «کردی لیونه» شرکت را در ابتداء کمتر ارزش گذاری کرده و سپس آن را گران فروخته است شکایت به دادگاه برد و در دعوای حقوقی با بانک ۴۰۰ میلیون یورو غرامت گرفت.

  برنارد تاپی دوست نزدیک نیکلا سارکوزی، رئیس جمهوری پیشین فرانسه است و در کارزار انتخاباتی وی حمایتش را از آقای سارکوزی را دریغ نکرد.

  منبع: خبرگرازی فرانسه
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.