• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » اجتماعی » مسائل اجتماعی؛ نگاه مشترک روزنامه های روز دوشنبه اصفهان
  کد خبر : 1949925

  مسائل اجتماعی؛ نگاه مشترک روزنامه های روز دوشنبه اصفهان

  مسائل اجتماعی؛ نگاه مشترک روزنامه های روز دوشنبه اصفهانReviewed by on Dec 12Rating: *** روزنامه اصفهان زیبا ***این روزنامه مهمترین عناوین صفحه نخست خود را به انعکاس دو مساله اجتماعی ‘ ترک تحصیل پنج هزار کودک’ در بین کودکان کمتر از ۱۲ سال اصفهانی و ‘ پایان ابد و یک روز کارتن خوابی’ اختصاص داد.اصفهان…

  مسائل اجتماعی؛ نگاه مشترک روزنامه های روز دوشنبه اصفهانReviewed by on Dec 12Rating:

  *** روزنامه اصفهان زیبا ***
  این روزنامه مهمترین عناوین صفحه نخست خود را به انعکاس دو مساله اجتماعی ‘ ترک تحصیل پنج هزار کودک’ در بین کودکان کمتر از ۱۲ سال اصفهانی و ‘ پایان ابد و یک روز کارتن خوابی’ اختصاص داد.
  اصفهان زیبا پیرامون معضل ترک تحصیل کودکان در اصفهان، نوشت: با وجود اینکه پیش از این، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش اصفهان از وجود بیش از ۱۲ هزار دانش آموز ترک تحصیلی طی دو سال اخیر در استان خبر داده بود، اما این آمار از سوی این معاونت مورد تردید قرار گرفت.
  این روزنامه به نقل از شهین جوانی، معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش اصفهان، افزود: پنج هزار و ۵۳۸ کودک شش تا ۱۲ ساله در دو سال اخیر شناسایی شده اند اما بخش عمده ای از آنها سر کلاس حاضر شده اند و نمی توان همه آنها را ترک تحصیل کرده بحساب آورد.
  اصفهان زیبا در گزارشی درباره گروهی از اصفهانی ها که به نیازمندان کمک می کنند، از وجود گروهی با نام ‘ پایان کارتن خوابی’ در اصفهان خبر داد و نوشت: تعدادی از شهروندان اصفهانی که هیچ یک کارتن خواب نیستند، اما درد کارتن خوابی در سرمای غافلگیر کننده زمستان را خوب می فهمند، دور هم جمع شده و این گروه را راه اندازی کرده اند.
  *** روزنامه نصف جهان ***
  روزنامه نصف جهان نیز با درج دو عنوان ‘ خواب گران’ و ‘ ۱۷ درصد ازدواج دختران، پیش از رسیدن به ۱۸ سالگی ‘ در صفحه نخست خود، پرداختن به این دو مساله اجتماعی را برای چاپ امروز خود انتخاب کرده است .
  این روزنامه به نقل از زهرا کهرام، دبیر سمینار ازدواج کودکان، نوشت: امروز یکی دیگر از مسائلی که ما به عنوان فعال اجتماعی هر روز با آن درگیر هستیم و نباید در مقابل آن سکوت کنیم، مساله نگران کننده و تلخ ‘ ازدواج کودکان ‘ است.
  این روزنامه در گزارشی از صدای مردم تا آواز مردگان در باغ رضوان نوشت و افزود: این روزها دیگر مردن نیز در اصفهان صرفه مادی ندارد آن هم با این نرخ ها و قیمت ها که هر روز بالا می رود.
  *** روزنامه نسل فردا ***
  روزنامه نسل فردا با عنوان ‘ ازدواج دختر بچه ها ‘ به موضوع مشترک ازدواج دختران زیر ۱۸ سال با دیگر روزنامه ها در صفحه نخست خود پرداخت.
  این روزنامه نوشت: بر اساس ماده ۱۰۴۱ قانون مدنی، عقد نکاح دختر قبل از رسیدن به سن ۱۳ سال تمام شمسی و پسر قبل رسیدن به سن ۱۵ سال تمام شمسی، منوط به اذن ولی به شرط مصلحت با تشخیص دادگاه صالحه است؛ حالا آمارهای منتشر شده می گویند ۱۷ درصد از ازدواج های کشور، مربوط به ازدواج دختران زیر ۱۸ سال بوده و همچنین در سال ۹۴ بیش از پنج درصد ازدواج ها در سنین کمتر از ۱۵ سالگی ثبت شده است.
  نسل فردا افزود: همین آمارها، زنگ خطر ازدواج کودکان را به صدا درآورده است.
  گ/۷۱۵۳ ** تولیدکننده: هُدا استکی ** انتشاردهنده: اصغر دواتگر
  https://telegram.me/esfahanirna

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.