• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » سیاسی » ائتلاف بعث- وهابیت به دنبال تجزیه کشورهای منطقه است
  کد خبر : 1949845

  ائتلاف بعث- وهابیت به دنبال تجزیه کشورهای منطقه است

  ائتلاف بعث- وهابیت به دنبال تجزیه کشورهای منطقه استReviewed by on Dec 12Rating: حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه کشورمان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو در خصوص پیشنهاد وقیحانه عربستان و امارات برای تقسیم عراق گفت: ائتلاف وهابیت و بعثی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران تشکیل و منجر به تحمیل ۸سال…

  ائتلاف بعث- وهابیت به دنبال تجزیه کشورهای منطقه استReviewed by on Dec 12Rating:

  حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر امور خارجه کشورمان در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو در خصوص پیشنهاد وقیحانه عربستان و امارات برای تقسیم عراق گفت: ائتلاف وهابیت و بعثی‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران تشکیل و منجر به تحمیل ۸سال جنگ به کشورمان شد.

   

  وی با بیان اینکه این ائتلاف به دنبال تجزیه و ساقط کردن ایران بود اما هیچ گاه موفق به این کار نشد ادامه داد: امروز نیز پس از سقوط صدام ائتلاف بین بعثی ها و وهابیت دولت اسلامی عراق و شام را تشکیل داد که برای تقسیم عراق و سوریه اقدامات زیادی انجام دادند.

   

  شیخ الاسلام اشغال رقه و تحمیل جنگ به حلب را از جمله این اقدامات دانست و ادامه داد: آنها دموکراسی نوظهور عراق را برای کشورهای شاهنشاهی مثل عربستان سمی مهلک تلقی می کردند چون مردم عربستان عنوان می کنند چه فرقی بین ما و مردم عراق وجود دارد که در کشورها آنها انتخابات برگزار می شود و صاحب مجلس هستند و شیعه و سنی و کرد و عرب با یکدیگر زیر یک سقف زندگی می کنند.

   

  مشاور وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه این تحلیل ها سبب شد که ائتلاف بعثی وهابی که داعش را تشکیل داده بود با پول و سیاست و مواد منفجره عربستان هر روز در عراق یک انفجار به پا کند و سبب کشته شدن هزاران بی پناه و مظلوم شود.

   

  وی افزود: قصد آنها از این اقدام این بود که نشان دهند حکومت دموکراتیک در عراق پایدار نخواهد بود اما خوشبختانه دموکراسی عراق به گونه ای کار کرد که علی رغم همه فتنه انگیزهایی که با کردها و بعثی های متعصب انجام دادند در شرایط فعلی ملت عراق گردنه اصلی را پشت سر گذاشت و به سمت آزادی موصل در حرکت است و اثرات راهبردی این اتفاق در منطقه به خوبی مشهود است.

   

  شیخ الاسلام در پایان خاطر نشان کرد: با توجه به پیروزی های مقاومت در حلب و هم چنین اقدامات انجام شده برای آزادسازی موصل جناح غربی عبری شاهنشاهی و صهیونیستی ضربه مهلکی خواهد خورد چون آنها در منطقه تنها به دنبال تجزبه کشورها هستند.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.