• خرید vpn
 • ما هنـوز به فـردایی روشـن امید داریم

  صفحه اصلی » توریسم و گردشگری » مرکز آموزش توریسم و گردشگری در لرستان راه‌اندازی می‌شود
  کد خبر : 1949801

  مرکز آموزش توریسم و گردشگری در لرستان راه‌اندازی می‌شود

  مرکز آموزش توریسم و گردشگری در لرستان راه‌اندازی می‌شودReviewed by on Dec 12Rating: به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، رحمان قلاوند مراکز آموزش فنی و حرفه ای در تکمیل پازل اشتغال نقش مهمی را ایفا می کنند که در بین آنها، مرکز شماره یک خرم آباد اصلی ترین مرکز استان لرستان محسوب…

  مرکز آموزش توریسم و گردشگری در لرستان راه‌اندازی می‌شودReviewed by on Dec 12Rating:

  به گزارش ایران ویج به نقل از خبرگزاری مهر، رحمان قلاوند مراکز آموزش فنی و حرفه ای در تکمیل پازل اشتغال نقش مهمی را ایفا می کنند که در بین آنها، مرکز شماره یک خرم آباد اصلی ترین مرکز استان لرستان محسوب می شود.

  وی اظهار داشت: اشتغال در استان نیازمند دو مولفه است، یکی از مولفه ها وجود فرصت شغلی است که با سرمایه گذاری بوجود می آید و مولفه دیگر توسط آموزش فنی و حرفه ای و با آموزش جوانان بیکار جویای کار و همچنین ارتقای مهارتی کسانی که در بازار کار حضور دارند، باید تکمیل شود.

   مدیر کل فنی و حرفه ای لرستان علت بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی را عدم پیش بینی های لازم برای فرصت های شغلی در برنامه ریزی های آموزش عالی دانست و خواستار هدایت دانش آموزان به سمت کسب آموزشهای مهارتی شد.

  قلاوند در ادامه گفت: عدم اقبال عمومی و چشم و هم چشمی باعث کندی توسعه آموزش های فنی و حرفه ای شده و فشار خانواده ها برای ثبت نام فرزندانشان در دوره های آموزش عالی، پس از گذراندن دوران متوسطه، باعث کاهش اقبال به سمت آموزش های فنی و حرفه ای شده است.

  وی تصریح کرد: احتمال اشتغال در بازار برای کسانی که در مراکز آموزش فنی و حرفه ای آموزش می بینند بسیار بالاتر بوده و آنها می توانند پس از کسب مهارتهای لازم اقدام به کارآفرینی کنند و یا نزد کارآفرینان مشغول به کار شوند.

  مدیر کل فنی و حرفه ای استان لرستان مهمترین مانع توسعه آموزش های فنی و حرفه ای را سرمایه بر بودن و هزینه بر بودن آموزشها عنوان کرد و گفت: متاسفانه  گاها بعضی از برنامه ریزان مالی آموزش های فنی و حرفه ای را با آموزش های دیگر قیاس می کنند که در صورت حضور در کارگاهها متوجه زیرساختهای هزینه بر آموزش های فنی و حرفه ای می شوند.

  قلاوند افزود: فراهم آوردن تجهیزات لازم برای کار آموزان و کارگاهها باعث بالا بردن کیفیت آموزشهای فنی و حرفه ای و ارائه بهتر آنها می شود.

  وی اظهار داشت: رشته های آموزشی مراکز براساس نیاز سنجی های به عمل آمده، ایجاد شده اند و براساس مزیت های استان نیز برنامه ریزی هایی برای ارائه رشته های آموزشی در زمینه کشاورزی و گردشگری انجام شده که در صورت تامین اعتبار لازم، مرکزی را برای آموزش توریسم و گردشگری قرار خواهیم داد.

  قلاوند اضافه کرد: با توجه به نیاز بعضی شهرستانها و وجود بافت کشاورزی در آنها، اقدام به ایجاد رشته هایی مانند کشت و تولید زعفران کرده ایم.

  وی تصریح کرد: بر اساس نیازسنجی ها و مطالعات صورت گرفته وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، رشته های آموزشی را تکمیل و در صورت تامین اعتبار از ابتدای سال ۹۶ آموزش این رشته ها شروع می کنیم.

  کلیدواژه ها :
  دوره های نوروزی عصر شبکه

  مطالب مرتبط

  ویژه های ایران ویج

  دیدگاهها (۰)  ;کانال تلگرام ایران ویج اصلاحات نیوز آموزشگاه مهندسی عصر شبکه

  آخرین اخبار و مطالب

  پربحث ترین های هفته

  Sorry. No data so far.